Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Unimog 406 z Brna

Ahoj, tak už jsem konečně mezi pojízdnými. Jako naprostý začátečník jsem koupil sestavený podvozek CC-01 s kovovým kardanem a linky na zadní nápravě. Bohužel na modelu nefungovala vysílačka, takže mě to trochu zdrželo s první jízdou, dnes mi ale u Reicharda pomohli a už vše funguje (nová 3 kanálová vysílačka a servo :). Kastli jsem koupil od Carlose (díky) a kola objednal z HK. Dnes jsem si konečně poprvé zajezdil a je to super! O víkendu si zajdu do lesa to pořádně otestovat.

V tuto chvíli mě zlobí následující věci:
1) při těžších manévrech se mi protáčí pneu na disku
2) pneu se dost "mačkají" budu asi potřebovat silnější výplně
3) potřebuju dát závaží do kol aby se více křížily nápravy
4) s čím se ale vůbec nemůžu domluvit je regulátor. Mám tam Carson Truck 15t, na jízdu je super, ale nedaří se mi setup knoflíkem nastavit brzdu. Netušíte někdo jak na to? Podle návodu vůbec nerozumím jak se dostat do setup módu, jen po zapnutí umím nastavit rozsahy, ale do nastavení brzdy se ne a ne dostat :(

na závěr fotka a krátké video z první zkoušky na dílně

Obrázek

a ještě to video: https://picasaweb.google.com/lh/photo/8 ... directlink
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Ahoj! Kola - pneu přilepit. Samozřejmě předně jestli budeš dávat závaží do kol, tak potom.
Video teda trochu nejde, ale auto jinak parádní :-)
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Zkus prosim video ted, mel jsem tam blbe nastavena prava. Ja si rikal ze zkusim to zavazi vlepit do disku z vnitrni strany, prislo mi ze je tam na to dost volneho mista. H


salvatore píše:Ahoj! Kola - pneu přilepit. Samozřejmě předně jestli budeš dávat závaží do kol, tak potom.
Video teda trochu nejde, ale auto jinak parádní :-)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

jj... videjko maká. Pěkný!
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Gumy se mi nezdá, že by se moc "mačkaly". Teda aspoň z té jedné fotky a videa. Až tam dáš ještě závaží tak se to víc vyplní a bude to o kus pevnější.
Hoď kdyžtak fotky kde se ti gumy "nezdají"
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Peknej Mog.. :-)

Zavazicka si dej dovnitr po obvodu disku, nejlepsi jsou zavazicka co se davaj na vyvazovani kol na 1:1 autech.. Puvodni vlozku spis nech, to ze se pneu deformuje je v poradku, kdybys dal tvrdsi, tak pneu nebude tak dobre fungovat.. ;-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Posílám fotku kola jak je zmáčknuté, jak to je teď tak si myslím že celkem optimální ale mám strach že jak tam dolepím závaží tak už to lehne až na disk. Zkoušeli jste někdo lepit závaží z vnitřní strany disku? Příjde mi že je tam dost místa na závaží a navíc je to i blíž ose než když to budu lepit na jeho vnější obvod..?

Obrázek
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Já si myslím, že to je v pohodě - tohle je na hraně, takže ta se do toho zakousne, ale na rovině je to OK - uvidíš co s tím udělá další závaží. Jinak závaží do kol se takřka standardně lepí na disk, ale ze strany pneu. Vejde-li se Ti zevnitř disku asi není důvodu proč to tam nedat...
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

Ahoj a vítam ťa v "klube" majiteľov Unimogov. Tiež som začínal na CC-01 s Mogom a zapáčil sa mi natoľko, že ho mám teraz na Axíku. Môj prvý tip, skús prekryť tú korbu, zaplachtované to vyzerá omnoho lepšie. Inak, tie pneu sú v pohode, že sa tak "mačkajú". Ja som do nich dával závažie a ešte som trošku zrezal z vložky. Občas to dosť pomôže, lepšie sa zahryznú do hrany. Keď sa ti pretáčajú kolesá, tak ich treba prilepiť. Najlepšie lacným sekundovým lepidlom, to drží ako šlak. Len pozor na prsty :lol: . Čo sa týka kríženia náprav, tak skús do tlmičov dať iný olej, nie ten origo Tamiya, čo bol v balení. Ja som tam dal myslím, že X-Ray 450 a pružilo to omnoho lepšie.
Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

Ahoj, musím říct, že tahle barva Mogu fakt sluší :OK:...dovolím si přispět radou k závaží do kol...nedávno jsem řešil umístění závaží do stejných disků a moc se mi nechtělo odlepovat pneu, tak jsem na zkoušku nalepil 5g závažíčka (z autoservisu) dovnitř disku...jsou lepená na výšku po dvou k žebrům disku a mezi je vložený čtvereček 1,5mm PSH (sice sem takto přidal pouze 50g, ale při tvrdosti Tvých pneu by to mohlo stačit)...už proběhlo pár ostrých testů a zatím drží ;-)...foto pro představu:

Obrázek
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

4me: díky, přesně něco podobného jsem měl na mysli, vyzkouším to udělat takto..

Peter509: děkuju, ty zadní tlumiče jsou fakt jak šutr, předek docela jde. Zatím jsem je nerozdělával, ale pusím se do toho, snad to pak bude jezdit trochu reálněji než teď kdy dost odskakuje zadek auta.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Máš tenhle (nebo podobný) návod? >>> http://www.mtroniks.net/resources/VIPERInstructionsheet_14.pdf Máš tam obrázek, jak postupovat.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Včera jsem byl poprvé v lese, tak po návratu domů jsem ihned přilepil pneumatiky, protože to samozřejmě bylo v drsnějším terénu úplně marný. Dnes jsem si dal doma na schody desku a zkoušel vyjíždět a různými zátěžemi v podvozku, nejlíp se mi osvědčilo menží závaží na zadní nápravu a větší přímo do středu kastle, jak je motor. Dovažovali jste někdo i kastli, nebo se soustředíte výhradně na kola? Přišlo mi že pro vyjetí příkrého svahu má rozložení hmotnosti docela zásadní vliv..
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

hpridal píše:Přišlo mi že pro vyjetí příkrého svahu má rozložení hmotnosti docela zásadní vliv..


Kdybych nebyl slušný chlapec, tak bych řekl, že úplně kurevskej :-)

Závaží je dobrý, aby byl podvozek přiměřeně zatížený, ale je třeba ho dostat co nejníž.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

4me píše:... tak jsem na zkoušku nalepil 5g závažíčka (z autoservisu) dovnitř disku...jsou lepená na výšku po dvou k žebrům disku a mezi je vložený čtvereček...

Jak na to koukám, klidně bych to pro sichr ještě zakydal tavným lepidlem. Vono vůbec by šlo do disku nasypat třeba olověný broky a zalejt to tavnou.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „CC-01“