Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

CC-01 MAN expedice

Zdravím všecky modeláře a příznivce tohoto krásného koníčka ,už delší dobu jsem pošilhával po modelu CC-01 až jsem nakonec jeden částečně upravený zakoupil a rozhodl se pro kompletní a netradiční úpravu ryze na expediční model
:-)

budu zde postupně dávat jak se daří při stavbě a doufám že do vánoc se podaří vyrazit na pořádnou zkoušku času je bohužel málo .....


zatím jen řežu ,piluju a hraju s hliníkem další fáze pak bude laminování kabiny a zdaní části

nějaké plány nemám prostě jedu tzv podle fantazie ... samozřejmě finále se budu snažit držet určité maketovosti
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

co se týče použitý pohonu a rc soupravy


zakoupil jsem od turnigy střídavý regulátor +motor ale musím dořešit vhodnou 2 stupňovou převodovku a rozvodovku

zatím je model až příliš rychlý a vzhledem k budoucí váze ....cca 5kilo počítám to nebude dobré

vysílačku jsem koupil turnigy tgy 9x včetně přijímače (zatím tedy totálně bojuji se vším okolo je dost složitá snad se s tím poperu
chci využít všecky kanály)

model bude mít kompletní osvětlovací modul 3racing led modul
plně postačí
funkcí má mnoho od blinkrů po dálková světla

osvětlovací rampu řeším rád bych použil 3w led diody které opravdu umožní jízdu v noci ale velikost a nutnost chlazení mě dá zabrat

naviják samozřejmost už mám také

tlumiče jsem použil 100mm masivnější s lepším zdvihem a regulací

ostatní kanály asi použiji k světelným efektům a co mě ještě napadne v průběhu stavby

ještě hodně přemýšlím nad zvukovým modulem ale ne od tamiy cena je přeci jen šílená ....
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

vysílačka články lipo regulátor
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Tož vítej, :BYE: Koukám, podvozek zřejmě od nějakého trialisty. Kovový nápravy od RCChanelu, hliníkový profil, který dobře znám 8) - z podobného teď piluju Iron Reapera, kovový skid... Podle fotky ti to auto někdo zastavil v bazoši, ne? :lol:

Litleanimal píše:co se týče použitý pohonu a rc soupravy zakoupil jsem od turnigy střídavý regulátor +motor ale musím dořešit vhodnou 2 stupňovou převodovku a rozvodovku zatím je model až příliš rychlý a vzhledem k budoucí váze ....cca 5kilo počítám to nebude dobré

No nevím, nejsem příznivcem stříďáků v těhle autech. Určitě máš bezsonzoráka, takže cukatůra při rozjezdu. Převodovka by tomu asi pomohla, ale zbytečná investice do všeho, když tam můžeš dát lacinou stejnosměrnou plechovku.

Litleanimal píše:vysílačku jsem koupil turnigy tgy 9x včetně přijímače (zatím tedy totálně bojuji se vším okolo je dost složitá snad se s tím poperu
chci využít všecky kanály)

Vcelku slušná koupě, i když origo Flysky T9X by měly být kvalitněji vyrobené. Dobré, že na to nabinduješ jakékoliv Flysky přijímače (3k, 6k a samo 8k) posledních verzí. Více najdeš u Rimra - http://ok-rimr.com a něco taky u mne.

Litleanimal píše:model bude mít kompletní osvětlovací modul 3racing led modul plně postačí funkcí má mnoho od blinkrů po dálková světla

Tak to není dobrá koupě, s Flysky / Turnigy má problém s kompatibilitou a bude zřejmě blbě fungovat, viz zde: http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=spolupracuje-vas-svetelny-modul-s-prijimacem-rc-soupravou&cisloclanku=2010080003 Za cenu tohohle modulu máš podstatně lepší modul od badgera http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=posvitme-si-na-jezevce-svetelny-modul-car-lights-cast-1&cisloclanku=2011010001 nebo BEL http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=recenze-dvoukanaloveho-spinace-svetel-bel-dss1&cisloclanku=2011040003

Litleanimal píše:osvětlovací rampu řeším rád bych použil 3w led diody které opravdu umožní jízdu v noci ale velikost a nutnost chlazení mě dá zabrat

Zbytečný, i vysokosvítivý 20mA LEDky ti umožní jízdu v noci. Zbytečně si budeš vypráskávat baterku a okrádat se o "jezdící" čas. Nebo chceš tahat další baterku pro světla?

Litleanimal píše:ještě hodně přemýšlím nad zvukovým modulem ale ne od tamiy cena je přeci jen šílená ....

Tady na fóru najdeš alternativu, je to samodoma.

Ber to tak, že tahle auta se protahují největším sajrajtem a vodou a to všechno je prevít na to, vybavovat to zbytečně drahou elektronikou, i když to sebelíp utěsníš. Na druhou stranu, když na to máš :wink:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

ovový nápravy od RCChanelu, hliníkový profil, který dobře znám - z podobného teď piluju Iron Reapera, kovový skid... Podle fotky ti to auto někdo zastavil v bazoši, ne?
nn kupoval jsem z modelbazaru :lol:
"úpravy" byly jen nápravy a řízení a kastle XJ cruiser zbytek si už dělám pečlivě sám takže už sem vyvrtal asi milioon děr a vše dělám na závit :P pořád někde piluju ,a tak dále rám chci opravdu bytelný

zase jsem šel cestou že bezsenzor vydrží víc vodu údajně ....kdežto senzor pru...s uvidíme potom v praxi

ten světelný modul zítra pečlive ozkouším a podám reference jak dobře funguje ...uvídme
jinak byl v akci za 19 dolarů což bylo poměr cena výkon výhodné

vysílačka vyšla nová na 1700 včetně všeho což je taky příjemné neřešil jsem to plyn je vpravo

co se týče svícení hrozně se mě líbí přídavný otočný reflektor který bych rád řešil na servo ....prostě něco jako je v safari a osadil ho řádně výkonou ledkou ,to co mám na sams S galaxy 2 je úžasný

pohon budou obstarávat dvě baterie li- po 5000 mAh a jejich přepínaní přes relé

na ten zvukový modul se tedy mrknu

už se moc těším až to protáhnu pořádným sajratem :D

s tím i jinak počítám takže už mám v hlavě odvětrávanou krabici kde bude veškerá elektronika takže funkčí šnorchl bude taky :-)
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Turnigy 9x8c V2 přijímač vs 3Dracing modul světel

Tak dnes ráno jsem vše zkompletoval na stole

Musím s radostí sdělit ,že modul se dá krásně použít

Vše funguje jak má i po připojení serv

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

To je najěkých drátů :P Jsem zvědavej na komplet s autem :wink:
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Můžu se dotázat kde má tenhle MAN garáž ?? Odkud jsi ??

Nemusíš přesně - stačí přibližně :mrgreen:
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

rotruck píše:Můžu se dotázat kde má tenhle MAN garáž ?? Odkud jsi ??

Nemusíš přesně - stačí přibližně :mrgreen:


severní čechy šluknovský výběžek
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

jo potřebuji radu kde sehnat levně tří stupňovou převodoku nejépe tamiya z čech vychází na 2000,- ebay ca 1500,- něco levnějšího nevíte ?
už někdo redukoval cc-01 podobně ?
Uživatelský avatar
KnightRider
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 31.08.2009 0:00
Bydliště: Rumburk

severní čechy šluknovský výběžek[/quote]
Jestli me to nepromina zastavarnu na hlavni ulici... :wink:
Kamil 1978
SCX Land Rover Disco 3 2,4Ghz
CC-01 Mercedes Benz G55 AMG
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

a vida :lol:
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

http://www.ebay.com/itm/320748690973?ss ... 151wt_1304
tak už je na cestě uvidíme co si řekne pošta o výpalné

už dvakrát mě to prošlo i když jsem byl nad 22 dolar
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

tak pomalu si vše kompletuji dnes jsem si konečně dodělal prostor na tvorbu ...prostě modelářský šmajchl kabinet :lol:

převodovka na cestě .....
obejdnány další věci jako
Spínaný stabilizátor U-BEC 5V/6V/8A,Pětikanálový spínač SPIN5K-TB
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

tak jsem dneska na hrubo udělal skříň na veškerou elektroniku aby byla v suchu teple a dobře odstíněna:-)

hrál jsem si hodně s "plexsklem" klasickým pvc pozůstatek revolucionářského ksč nápisu :-))) tavná psitole taky udělal své

drátu pak bude velmi mnoho takže hraní bude hodně a místa bude dost potřeba

usazení dvou li-po článku bude zvlášť utěsněno ostatní bude taky ale s přívodem vzduchu díky plánovanému
"fuknčnímu šnorchlíku"


Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

už jen čekám na převodovku a začnu vše pomalu oživovat
ke zkušebním jízdám ....

Zpět na „CC-01“