martasczg
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 13.07.2015 23:17
Bydliště: Strizkov Praha 9

spur gear a pastorek - preskakuje to

Ahoj pánové, jsem dost bezradný. Mam uz hotový podvozek CCečka, vše funguje jak má jen mi dost přeskakuje pastorek a spur gear (to hlavni převodové kolo). Všechno jsem zkoušel utáhnout jak to jde, ale i tak to přeskakuje - když jedu dopředu, tak to celkem jde, ale jak dam zpátečku tak se začnou ozývat dost hrozné zvuky. Zatím mám původní aluminiový pastorek, ale mám už objednaný ocelový. Nicméně to asi nepomůže, že? Přijde mi ze bych potřeboval nějak víc přimáčknout pastorek k tomu spur gearu, ale není tam kde to poštelovat. Nemáte prosím nějaký nápad? Neměl jste někdo podobný problém? Na forech jsem nic nenašel.... Díky moc za každý nápad.
Martin
CC-01 Toyota FJ Cruiser
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: spur gear a pastorek - preskakuje to

To jsi velmi málo hledal.....když jsi nic nenašel.
Přečti si úpravy dle Mraka,vše tam najdeš.
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
martasczg
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 13.07.2015 23:17
Bydliště: Strizkov Praha 9

Re: spur gear a pastorek - preskakuje to

Tomhabmw píše:To jsi velmi málo hledal.....když jsi nic nenašel.
Přečti si úpravy dle Mraka,vše tam najdeš.


Nejdřív sorry, chtěl jsem to dát do vlákna rady a porady. Ale jinak já to Mrakovo vlákno mám nastudované - on tam vymezuje vůle na jiném kolečku než kde to přeskakuje v mém podvozku....on dává podložku na díl G4 (Gear), já mám problém mezi tím největším kolečkem a pastorkem. Tam u Mraka žádné podložky nevidím - ani nevím kam bych je dal.
Martin
CC-01 Toyota FJ Cruiser
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: spur gear a pastorek - preskakuje to

A jak jsi zjistil,že přeskakuje spur?? Ty tam vidíš...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: spur gear a pastorek - preskakuje to

Tam nemáš veľmi čo kontrolovať. Všetky ozubené kolečká musia sadnúť do svojho lôžka, motor musíš uchytiť do držiaku za správne diery a kryt celej prevodovky musí krásne sadnúť ako riť na šerbel.

A zabudol som dodať, že pokiaľ máš pastorok od Mraka (modul 1 tuším), budeš musieť asi obrúsiť kryt prevodovky na mieste, kde ho to kryje
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: spur gear a pastorek - preskakuje to

Spur snad přeskakovat nemůže-pokud jsi postupoval podle návodu a máš tam pastorky, co mají být. (spíš se časem osmekne, Al pastorek je podle mě lepší. Opotřebovává se víc jak plastové kolo a jeho výměna je lacinější + ho maj v každém modelářství) řekl bych, že přeskakuje to ozubené kolo, co je připevněné k podvozku zespodu a vychází z něj kardan. Mně to někdy udělá na zpátečku taky. Hlavně když je auto ve velkém tahu a prudce přidám vzad. Je to takové krátké počítání zubů, jako když u osobáku špatně přeřadíš. Poznáš to tak, že podržíš zadní kola a zkusíš zpátečku. Přední se budou točit a kardanu to bude přeskakovat. A to ti dělá u nového podvozku? Pokud ano, je to divné, pokud máš podvozek starší, prošroubuj šrouby skrz podvozek a utáhni je matkami.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: spur gear a pastorek - preskakuje to

Jednoduše, použij podložky a vymez vůle, to snad vidíš když to skládáš :?
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: spur gear a pastorek - preskakuje to

A máš motor namontovaný správně v držáku motoru ? Každému pastorku tam přísluší určité dírky , tak jestli jsi ho nenamontil jinam a má velkou zubovou mezeru .
branka : Extrem , obrana : Klakson,Robinson,Seberkrem,Ibalgin, útok : Trautenberk,Rozerval-Parkund , Pivson,Simson,Sony Ericson,Parkinson
martasczg
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 13.07.2015 23:17
Bydliště: Strizkov Praha 9

Re: spur gear a pastorek - preskakuje to

gufy píše:A máš motor namontovaný správně v držáku motoru ? Každému pastorku tam přísluší určité dírky , tak jestli jsi ho nenamontil jinam a má velkou zubovou mezeru .


Opravdu jsou tam dvě sady děr - zkusil jsem tu druhou a už to krásně jezdí a nepřeskakuje. Na první pohled ale ty díry vypadají ze jsou umístěny stejně a v návodu o tom nikde nic není ze by na tom záleželo. Díky moc.
Martin
CC-01 Toyota FJ Cruiser
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: spur gear a pastorek - preskakuje to

Přímo na tom držáku motoru jsou čísla s počtem zubů pastorku do kterých dírek se má přimontovat.

Zpět na „CC-01“