Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Další dvě Pajera z matičky stověžaté

Dvě Pajera z matičky stověžaté!

Obrázek

Toto jsou dva modely, které připravuji pro Flareho a mně na expedice. Dneska jsem zkusmo přivedl první z nich k životu.

Zkusmo proto, protože čekáme na zadní horní link, který jsem nechal vyfrézovat na zakázku a na tlumiče, které POSPA nemá. Pro pohon jsme zvolili osvědčený Speed 600 ECO s réglem DSYS.

Mám na šťastné majitele tohoto modelu jeden dotaz. Jsem osel, nebo soudruzi z Japonské Támáje udělali někde chybu, ale proč je spojovačka řízení nesmyslně dlouhá?

Co mi teda překvapilo, jsou vůle v řízení. Všichni i nich mluví jako o šílených, obrovských, hrozných. No nevím, tak strašný mi to nepřijde. Prostě Tamiya :-) Skoro bych to neřešil, ale protože bych byl za prase, tak to teda taky předělám :-)

První porce všech obrázků ZDE
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Gratulace k novýmu kousku!
Mě ty vůle řízení přišly oproti HL prostě strašný.A myslím,že se během provozu zvětší.

Motor 600 jsem taky zkoušel,ale je pořád dost rychlej.Počítej,že DSYS při nastavený max brzdě,se bude chovat spíš jako ABS system.Alespoň u mýho Defa tak tomu je,ale on je dost těžkej.
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

pěknej pes :lol:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Díky! Vůle jsou to pořádný, ale jak jsem psal. Prostě Tamiya. Už jenom když vidím ty černý lesklý plasty zvedá se ve mě vlna despektu. Ale kastličku má pěknou. :-)

Vůle holt pořeším. Dám lepší kloubky a zkusím i předělat ten šílenej sloupek. Ten je fakt děsnej.

Mám dojem Pítrs, že se brzdy DSYSů zlepšily. U AXíka mi jenom ta v neutrálu normálně zastaví kola. Samozřejmě, že jsou tam převody víc do síly, ale zase je asi těžší a má větší kola.

No uvidíme...
JirkaW
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 28.11.2008 0:00

Pajero hezký, ale dneska si měl jet na závody. Ve sněhu to bylo dobrý.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Je fakt,že ty plasty jsou hodně obyč.Ale zatím vše drží,tak uvidíme.

Co se týče DSYSů tak já mám ten poslední model s naprogramovatelnou brzdou a samozřejmě to brzdí,ale čekal jsem totál zaflekování a ono to do prudkýho kopce povoluje.Prostě Def je těžkej a i když mám 65T motor, tak je to zpřevodovaný do rychla.Ale jde si na to zvyknout a v klídku pojezdit.
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Myslím, že jim dáváš tu nejlepší péči ... díky časovému pressu nestíhám, ale budou to pěkná dvojčata :lol:
Uživatelský avatar
Robert
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 7

Nějaká nová móda ne? :D
Man SX2000 1:10

malé práce na soustruhu, unašeče, spojky, hřídele, nebojte se napsat
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

pěkný Pajerka , mám dotaz, kde nakupujete věco od toho DSYSu , já sem měl stránky a tam jsem jim psal meila, ale prej že adresa meilu už neexeistuje, nevím no. Tak kde kupujete ? :wink:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

K3NW00D píše:pěkný Pajerka , mám dotaz, kde nakupujete věco od toho DSYSu , já sem měl stránky a tam jsem jim psal meila, ale prej že adresa meilu už neexeistuje, nevím no. Tak kde kupujete ? :wink:


No třeba v MIPA to taky prodávají...
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Já ho koupil u Vaňoucha a mají je ještě v Pospě.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Tak jsem v problému. Netušíte někdo, jestli tyhle pryže:
http://www.astramodel.cz/podrobnosti_pr ... =LOSB1481B
Dám na tyhle disky?
http://www.hpieurope.com/piw.php?lang=en&partNo=3861

Díky...

Stejné disky v šíři 26mm totiž mají 0mm offset a podle toho co lidi tady používají, tak mají třeba pod TopCadama 5mm offset...
Uživatelský avatar
Flash
Uživatel
Příspěvky: 131
Registrován: 08.01.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad

Vzadu jsem dal 5mm offset kvůli vzhledu a v předu 0mm abych nemusel brousit lemy :D
Pajero CC01 - Tamiya
F-350 - TF
TOYOTA FJ45 - v procesu
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Padre dáš to tam v klidu...offset jenom znamená jak moc bude kolo vystrčený nebo zastrčený vzhledem k nápravě...šířka disku tim neni nijak ovlivněná...
Naposledy upravil(a) Leprasol dne 08.02.2009 19:25, celkem upraveno 1 x.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

No to se obávám, že sme se moc nepochopili Honziku! Jde o to, že ty s offsetem mají šířku 31mm. A samozřejmě nechci aby byly pneu u disku roztažené. Aby to proti běhounu nebylo do "A" Chňápeme se?

Zpět na „CC-01“