Uživatelský avatar
Horal
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Desná v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

Pajero z Jizerských hor

Zdravím všechny příznivce expedic a hlavně majitele Pajera.Rozhodl jsem se "na stará kolena" pořídit si tuto "hračku" pro dospělé a splnil jsem si tak klukovský sen,protože v době mého dětství byl problém auto na vysílačku si pořídit.
Jak vidíte na fotkách http://pajerozhor.rajce.net/Pajero_z_hor je autíčko zatím těměř netknuté.Použe jsem ihned namontoval kuličková ložiska a vyměnil motor za Axial 55T,aby se zpomalila rychlost.Docela mě překvapilo,že při couvání a plném rejdu drhla kola o kastli.Tak jsem ji zvednul asi o 1cm.Ve předu jsem otočil původní držák a ještě ho podložil kouskem plastu.Ze stejného materiálu jsem vyrobil nové uchycení zadních držáků,takže teď nic nekouká z karoserie.Držáky jsem ale musel vyrobit nové.Nakonec jsem ještě upravil nášlapy,aby se přiblížily ke karoserii,ale o moc to nešlo.Teď bych chtěl zprovoznit zadní světla.Diody už mám,ale ještě nevím,jak to udělat "modelově".Pak bych chtěl Pajero obléci do nového kabátu.Jak se říká-barva nejezdí,ale mě ta červená nějak nesedne.Jsou jiné,které mu sluší víc.
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Přivítám tě taky z hor - Krušných. :lol: Ať to jezdí a tváří se k obrazu tvému a spokojenosti plné :lol:

P.S. Koukám a vidím dostupnost CNC technologií. Nemýlím se co?
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Horal
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Desná v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky za přivítání :wink: Nemýlíš se,ale tohle jsem udělal na "klasice".
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Pěkná práce. Tohle je prý také šikovný upgrade:

Obrázek
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

taky tě vítám .. máš to moc hezky pořešený ... tu část vzadu na kastli mám řešenou stejně dokonce se tam celkem fajnově zasouvají závlačky .. tak přeju hodně hodin za "volantem" páža :)
Uživatelský avatar
Horal
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Desná v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky za přivítání a za pochvalu 8) .Samozřejme toto řešení uchycení kastle není z mé hlavy.Mám to zatím bez závlaček.Myslím,že nehrozí vyvlíknutí z otvorů,to by musel předek vyskočit z toho "nosu" a to jde docela ztuha.To se ale uvidí po testovací jízdě v terénu......
Moc se mi líbí Jeep od DUsofta,je vidět,že je to "detailista".
Naposledy upravil(a) Horal dne 07.02.2010 21:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
HONHA
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 07.01.2010 0:00
Bydliště: Pátek u Poděbrad

No ja tam mam teda to origo uchyceni a bez zavlacek to vypadava,ale to je mozna proto,ze ten plast to tolik neudrzi. No rekl bych,ze si to pajo taky pekne vymazlis. :wink:
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Aaa,stejná moje věková skupina....tak tě vítám.Je radost se vrátit mezi malá autíčka..prý jsem teď doma hodný a nezlobím...tak ať to máš stejné..
:lol:
P.S-hezké Pájo.
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

Vítám mezi nadšenci. Pajerem to u mně taky začalo takže k němu mám vřelý vztah. A odkud z Jizerek, že bychom mohli společně pojezdit či pokecat a vyměnit zkušenosti?
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
Horal
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Desná v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

Jsem z Desné,což je "co by Pajerem dojel".
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Jé, kousek od tamtud jsme měli chatu než jsme ji prodali a pořídili novou blíž. Měli jsme ji nad Tanvaldem - Český Šumburk. Občas tam jezdíme za známými.
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Další Pažout do místního Paženiště 8). Vítej a užívej si to.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

Horal píše:Jsem z Desné,což je "co by Pajerem dojel".


Tak to je přes kopec - já jsem z Jozefodolu. Škoda že na svezení v naší lokalitě si ještě chvíli počkáme :sad: Ale o to pilněji se dá na sezónu připravit. Moje Pajero je teď tak trochu nepojízdné - na podzim vyvstal problém s vyskakováním převodu - prostě pastorek na ose motoru se oddálí od toho velkého kola a jde přes zuby. Procházel jsem fórum a tenhle víkend bych to rád dal dokupoy za pomoci rad co jsem našel, ale asi se pokusím vymyslet nějakou změnu uchycení motoru, protože hlavní problém vidím v tom plastovém uložení. Nu což, aspoň se nebudu nudit a zkrátím si chvíle čekání na nový kousek do sbírky. Jinak foto mého Pajera i s postupným tuningem jsou tady
Ten trailfinder na kterém chvíli jezdilo už má jiné úkoly - Jeep a tak jde Pajero zpět na CC01
Naposledy upravil(a) pocekajlo dne 13.02.2010 12:05, celkem upraveno 1 x.
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
Horal
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Desná v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak Pájo má už nový "kabát".Taky jsem zamaskoval tu hranatou "příšernost" na podvozku.Teď dělám na předním ochranném rámu.Inspiroval jsem se nabídkou pro dospělé Pajero.Nedomyslel jsem ale,že bych ho musel při každém sundání kastle demontovat,tak ho předělávám.Až bude hotovo,tak pověsím na "rajče" víc obrázků.Zatím jen tahle "ochutnávka".
http://pajerozhor.rajce.idnes.cz/Pajero ... jero_5.jpg
PS:je pravda,že teď to na ježdění v Jizerkách opravdu není,někdy ani s "dospělákem".....
Naposledy upravil(a) Horal dne 21.02.2010 15:40, celkem upraveno 13 x.
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

pěkný čéče :tleskam: i ten plech vypadá luxusně . no a černá maska tomu dává taky hodně ! tak ať se daří nadále

Zpět na „CC-01“