xook69
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 15.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Touareg z Prahy

Zdar, tak jsem se konečně dokopal k tomu udělat si svuj topic a dávat sem, alespoň občas, fotky z úprav podvozku.
TT-01 Subaru Impreza (kastle totálně na šrot) rallye úprava, 21T brushed LRP
CC-01 Tatra 815/7, speed 600 eco, ve výstavbě
CEN MG 10 TR - homemade elektrokonverze brushed combo LRP 12T, karoserie VW Race Touareg
Team Losi Micro-T
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Zdar, vítám tě mezi námi, ať se dílo daří a hlavně nás zásobuj fotkama :wink:
Naposledy upravil(a) milan008 dne 15.12.2011 18:15, celkem upraveno 1 x.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
majek00
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 16.05.2010 0:00
Bydliště: Velké Opatovice

Zdar, taky tě vítám, ten podpis by to chtělo upravit :wink: A jinak dávej fotos ! :wink:
Axial scx10, DSYS MD54DCRS, Nosram 4200 mah, Futaba T6EXP, 3 racing...
Kudy jsem jel, TEŽKO bys šel !
http://majek00.rajce.idnes.cz
xook69
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 15.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Fotky

Tak tady jsou slíbený fotky

Něco málo z ježdění s psíkem:

Obrázek

zbytek je na http://xook69.rajce.idnes.cz/Tuareg_a_pes/

První úpravy podvozku - šusplech (ukázalo se, že ho to chce ještě hodně předělat) a uřízlej čumák

Obrázek
Obrázek

Poslední úprava (dneska čerstvá) - podběhy. Ještě je musim dolepit a došroubovat, ale snad to bude fungovat. Zároveň s nimi jsem udělal i trošku jiné uchycení baterky.

Obrázek

Obrázek

Na poslední fotce je vidět aktuální verze čumáku. Jo a nevšímejte si tich visících kabelů. Musím koupit prodlužovací kusy a natáhnout je pod baterkou a ještě nějak mravně uchytit anténu. Baterka bude pravděpodobně upevněna gumou nebo suchým zipem.
Ještě se to všechno musí samozřejmě dobrousit. Do budoucna se chystá jiná kastle. Tuarega tam mám víceméně na blbnutí a dokud nenajdu něco pěknýho z plastu. A co se bude muset nutně změnit, je řízení. V dobrý víře jsem prakticky ihned po koupi auta objednal řízení od gpm. Pomohla tomu i závada na přednim kole. Měl jsem asi trošku cinklej dogbone, kterej velice snadno vyskočil a potom se ohnul a užvejk unašeč kola, takže jsem kromě řízení vzal z GPM i poloosy. Bohužel to řízení mi byl fakt čert dlužnej....
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Určitě bych ten šusplech přetáhl až přes držáky zadních linků...
bflmpsvz
xook69
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 15.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

No hele s tim počítám..tenhle byl jen takovej pracovní, aby se mi tam nemotala tráva..stejnak budu dělat nový linky, tak si to nechám vymlátit z hliníku..spíš mě teď trápí ta kstle..snad budou po vánocích slevy a hračky :D
xook69
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 15.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Expedice

TT-01 Subaru Impreza (kastle totálně na šrot) rallye úprava, 21T brushed LRP
CC-01 Tatra 815/7, speed 600 eco, ve výstavbě
CEN MG 10 TR - homemade elektrokonverze brushed combo LRP 12T, karoserie VW Race Touareg
Team Losi Micro-T
xook69
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 15.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Nový směr

Tak jsem po dlouhém bádání a uvažování dospěl k závěru, že musím postavit auto s korbou, abych mohl vozit šišky a kamení. Oko mi padlo na Tatru 815/7. Samozřejmě to nebude úplně scale, jelikož jsem líný jak veš, ale trochu pdoobný to bude. Přidávám pár fotek papírového modelu na podvozku. Obrázek
Obrázek

Taky jsem objednal kola z mz-racing. Jsou dost velký, ale mohly by sedět velikostně ke kastli (ty menší prostě nemaj a tečka)
http://www.mz-racing.net/p6458-fast0061b-pneu-vc-disku-snake-cerne-2ks/

Jo a náhodou nevíte, kde bych sehnal nějakej rozumnej plast na výrobu tý kastle? Ta papírová je fajn, ale...
TT-01 Subaru Impreza (kastle totálně na šrot) rallye úprava, 21T brushed LRP
CC-01 Tatra 815/7, speed 600 eco, ve výstavbě
CEN MG 10 TR - homemade elektrokonverze brushed combo LRP 12T, karoserie VW Race Touareg
Team Losi Micro-T
xook69
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 15.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Papírový je to jen kvůli tomu, abych vyzkoušel rozměry atd. PSH jsem tu tušim už několikrát zahlíd a zatim jsem se po tom materiálu nepídil a prostě téměř každou umělotinu nazývám plast. Není to správně, ale každý místní kutil to pochopí :)
TT-01 Subaru Impreza (kastle totálně na šrot) rallye úprava, 21T brushed LRP
CC-01 Tatra 815/7, speed 600 eco, ve výstavbě
CEN MG 10 TR - homemade elektrokonverze brushed combo LRP 12T, karoserie VW Race Touareg
Team Losi Micro-T
xook69
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 15.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Teď konečně konstruktivní dotaz. Jakou tloušťku doporučujete? Děláte uvnitř nějaký výztuhy nebo to jen slepíte? Zatim jsem to neměl v ruce...
TT-01 Subaru Impreza (kastle totálně na šrot) rallye úprava, 21T brushed LRP
CC-01 Tatra 815/7, speed 600 eco, ve výstavbě
CEN MG 10 TR - homemade elektrokonverze brushed combo LRP 12T, karoserie VW Race Touareg
Team Losi Micro-T
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Na stavbě svýho UAZe jsem použil víc tlouště PSH, konkrétně 2mm, 1mm a 0,5mm. Je sice pravda, že zatím v terénu nebyl, ale tváří se to dost odolně... :arrow: Sám bych u tohohle dělal hlavní stěny ze dvojky, zbytek detailů pak z 1 a 0,5ky.

ps yamaha je to důležitý...? :roll:
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
xook69
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 15.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Dík moc za info. Já seo bojim, že to bude praskat v tich plochách. Přecijen jsou dost velký. Zatim udělám jen základní tvary a půjde se testovat (snad o víkendu). Obávám se, že můj styl ježdění (a hlavně kutálení se z kopce) bude vyžadovat něco přidat...
TT-01 Subaru Impreza (kastle totálně na šrot) rallye úprava, 21T brushed LRP
CC-01 Tatra 815/7, speed 600 eco, ve výstavbě
CEN MG 10 TR - homemade elektrokonverze brushed combo LRP 12T, karoserie VW Race Touareg
Team Losi Micro-T
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Řekl bych že tlošťka 2mm na zákla je ok, kdyžtak kdyby to praskalo tak do rohů nalepit malý výztuhy ve tvaru trojúhelníku.

jinak otazka na yamahu by měla spíš být: chceš dělat chytráka nebo poradit? Ano je to sice houževnatý polystyrén, ale vpodstatě to plast je..

PS: hodně štěstí do stavby, mrkni o PSH je tu někde vlakno ;-)
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Otázka zněla "kde koupim",takže to zkus tady :-)
taky odsud objednávám :-)

http://www.stromprop.cz/eshop-k135-23-p ... ez-potisku
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
xook69
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 15.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Jo jo takový zavětrování by mohlo snad stačit.

Snad to zajdu v týdnu koupit a v pátek se vrhnu na lepení :) Taky mi musí dorazit ty gumy..

to ufo : Momentálně koukám (čekám, až se mi to načte) na tu tvojí galerii. Jsem zvědavej :)
Naposledy upravil(a) xook69 dne 29.01.2012 23:07, celkem upraveno 1 x.
TT-01 Subaru Impreza (kastle totálně na šrot) rallye úprava, 21T brushed LRP
CC-01 Tatra 815/7, speed 600 eco, ve výstavbě
CEN MG 10 TR - homemade elektrokonverze brushed combo LRP 12T, karoserie VW Race Touareg
Team Losi Micro-T

Zpět na „CC-01“