Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

FJ CRUISER by Cenda...restart

Tak se mi dostalo do ruky zase jedno CCčko...Ano je to sice po bývalém majiteli velmi zanedbaný kousek...nechoval se k němu nijak zvlášť dobře a co se týká údržby je to div že ještě trošku žije....Ale teď se dostalo do těch správných rukou a je na mě mu vdechnout nový život...Fotka ukazuje v jakém stavu sem tuto raritku musel draho odkoupit...samy uznáte že za pšt minut dvanáct....
Po prohlídce podvozku musím konstatovat že práce toho patlala co to měl přede mnou je hrozná a ani se mu nedivím že to prostě nefungovalo... 8)

Obrázek
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

Woaw, to bude něco, prosil bych velmi podrobný popis prací, doprovázený spoustou detailních fotografií, neb se chystám přes zimu na něco podobného, s jinou kastlí ovšem :YOP:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

Jestli se nemylim tak je to k puvodnimu majiteli docela drzy :-I hlavne ze co se dostalo vymenou do ruky me je ve vynikajicim a funkcnim stavu :lol: No jo za tech par zavodu a jested hold dostala zabrat...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

Moc pěkný. Vypadá jako to moje :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

Rozebráno ...umyto a zrevidováno...až na několik set nepochopitelnejch děr a dírek a výřezů v platu...přiblble namontovaný servo musim minulého majitele pochválit za nové převody a žádné vysypané ložisko.....Je vidět že s tím původně asi fakt chtěl jezdit.... 8)

Kde sou zadní tlumiče...????!!!!

Obrázek
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

čendo ty tvoje proslovy to je na posrání :lol: se mi začíná vracet příběh, jak jsi popisoval že stifi do noci něco brousí a řeže a přeměřuje a pak se celej schvácenej na všechno vysere a jde pryč .... už tomu začínám rozumět :lol:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

Nevím jestli to mám vůbec psát (možná se mílím) ale jak vidno tak to je ten otřesnej šrot co sem měl tu smůlu koupit od Aušuse tu na foru,po tom co z něj vytekla mořská voda a asi kybl písku sem do něj narval tolik že sem mohl mít nový RTR SCX. Holt když sem chtěl začít s expedicí tak sem myslel že je to to pravé ořechové.Aby toho nebylo málo tak sem krom krytu převodů,alu ramen,předních kamenů a zadní nápravy měnil uplně vše (od plata až po jointy diifu).Posléze jej měl Stiifii , kterej mě nakrknul že prej bylo v dezolatnim stavu , ikdyž sem měsíc před tím do toho narval (zbytečně) další dva litry. Když vidím fotku tak se na něm Stiifii taky dost vyblbnul.Tak snad Ccčko chytne další dech a chuť do budoucího ježdění.Každopádně sem zvědavý na další tvou stavbu :OK:
Uživatelský avatar
sistri
Píšu hodně
Příspěvky: 1557
Registrován: 12.04.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

To je Aušusovo?

Koukám ,že auta který měly už bejt dávno sešrotovaný se tu vesele točej dál :lol:
,,Dělání, dělání to nám hrůzu nahání"
-------------------------------------------------
RC OFFROAD KLUB PLZEŇ
http://www.rcoffroadplzen.4fan.cz/

http://www.zmmodel.cz
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

No já tohle CCčko znám od začátku a co vím tak bych si dovolil tvrdit že na tom podvozku nebylo nového téměř nic...teda rozhodně né za 2tisíce...Jestli teď do novýho plata dělaj díry do podlahy,ulamujou kombinačkama zadní blatníky a všude možně vrtaj dírky tak se omlouvám....Každopádně skoro rozpadlou zadní náprava a převody jako by do nich někdo nasipal písek sem viděl stiifiiho taky opravovat....No ono vlastně stačí že hned na první akci v něm křupalo....
Ale vo tom nic...to už je všechno pryč...a pro mě byl posledním majitelem stiifii... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

Plato sem bral od někoho z modelbazaru ktery pry bylo "chvilku zajetý",zbytek z mz racing (v ceně je i poštovný za díly).Jinak náprava měla dost naběhaný když už sem ji rozebral ja,pač z ni vytekl jakejsi šedej bordel a ta ozub. hruška bo jak se to jmenuje měla/má celkem vůli.Mě osobně stálo tolik nervů a peněz že sem ho měl raděj zamčít do sklepa a už nikdy nepustit ven :wink:
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

No uzavřel bych tu debatu zhruba takhle...podvozek se dá dohromady tak aby dost dobře fungoval celkem bez problémů a nebude to stát ani dvě stovky....Plato tu mám sice nový ale je mi ho líto protože by se do něj muselo kvůli týhle kastli stejně říznout a zalepit všechny ty díry navíc není zase takovej problém....

A vlastně ani až tak nejde o ten podvozek samotnej ale spolu s tou kastlí je to teprve kousek kterej stojí za záchranu...
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

Ta budka uz taky vypadala lip...co tam s tim delate, jeste loni na jestedu byla nadherna.
Obrázek
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

to bylo letos na jaře :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

No jo to vypadala....na Jaře....potom bylo několik závodů a poslední hra na babu už byla jen dokončení zkázy...jinak vlastně kastli až tak nic není....bude potřeba lak a polepit boční sklo ....už mám v hlavě i design.....bude dvoubarevná....
Jinak sem pokračoval na podvozku a zjistil první problém proč to asi nefugovalo....byly otočený Céčka na přední nápravě a docházelo při propružení ke kroucení a tím i k nedokonalému chodu předních ramen...no a další věc je že je jedna poloosa delší což způsobovalo že jedno rameno nešlo zmáčknout na doraz....prostě přední náprava pružila ztěžka...a nakřivo....
Upraveno i uchycení serva a polepil sem všechny díry tak že z podvozku už je zase hezká neděravá vanička.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: FJ CRUISER by Cenda...restart

jak muze byt jedna poloosa delsi? kdyz tam jsou ty kloubikovy gpm nebo jak se jmenujou? :o To je zajimavy...
jinak tlumice mam na TF :mrgreen:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "

Zpět na „CC-01“