Uživatelský avatar
magiq
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 08.12.2012 10:54
Bydliště: Lázně Bohdaneč
Kontaktovat uživatele: WWW

elektronika cc01

Ahoj,poradíte mi prosím někdo jakou elektronikou včetně motoru osadit cc-01.
Mám to pod dakarku tak aby to trošku jelo ale zas aby to vydržely převody atd.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: elektronika cc01

Se trošku rozepiš ............. co už máš , jestli jen holej podvozek nebo i nějakou elektroniku ze základního setu ....
Záleží taky na tom , co na to naložíš - kolik bude vážit kastle a v jak moc náročným terénu s tím chceš jezdit.
Jestli jen plážovka na písku s mírnejma dunama a kopečkama , nebo jestli s tím vyrazíš i "do hor"

Pokud pudem postupně po menších investicích , tak by stačilo začít vícežáviťákem motorem, ten můžeš osadit bez jakejchkoli úprav na stávající elektroniku. Třeba Poison Truck za 200,- nebo jinej.
Trošku ti to zpomalí a mírně dodá sílu , ale nečekej od něj zázraky. Auto s ním už dokáže s najetím zdolat i nějakej ten brd, ale kopec z fleku bez rozjezdu nedáš.
Pak určitě časem i nějaký regl s brzdou v neutrálu , abys to ze svahu nemusel sekat přes zpátečku.

No a vyšší level - (časem až ti nebude stačit hopsání po rovině) už pak bude převodování do těžkýho terénu s vysokootáčkovým motorem aby zas neubylo na rychlosti.

Jinak samozřejmě uzavření minimálně zadku a případně i předku do terénu , já osobně bych doporučil zase postupně - nejdřív jen zadek , naučit se s tím trošku jezdit a přemejšlet o najíždění překážek a pak teprv zavřít i předek. Já do dneška (už víc jak 5let) jezdím jen s lock zadkem a je to zábava .........
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
magiq
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 08.12.2012 10:54
Bydliště: Lázně Bohdaneč
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: elektronika cc01

A můžeš poradit ten "vyšší level"? Ať nekupuji dvakrát:)
Mám jen starší ccčko v kterém je pouze motor(asi Johnson 540)
Karoserie lexan Iveco Trakker.
fotky zde: http://magiq.rajce.idnes.cz/Iveco

ještě by to chtělo jiné kola.Poradíte?
Uživatelský avatar
Kiki
Píšu hodně
Příspěvky: 1031
Registrován: 25.07.2012 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: elektronika cc01

Já tam měl motor 35 závitů a obyč.régl s origo pastorkem a obstojně jsem proháněl i rallyovky.
A taky s tím jezdil trial. :YOP:
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: elektronika cc01

Tak, tak ...... a v přestávkách mezi sekcema jsi si s ním šel zalítat nad rybníkem ...........

Tak slyšels Kikina , ten druhej level je úplně zbytečnej , už teď v základu máš dle něj auto všehoschopný....
Písni mu do SZ (PM) on ti poradí kde ten zázračnej motor koupil ..........
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

Re: elektronika cc01

Jestli chceš tyhle Tamiya pneu nahradit stejným rozměrem a vzorkem, tak bych doporučil gumy od J.Pstružiny (http://www.rc4x4-shop.cz/gumy-disky/)...nějaký čas už je jezdim a spokojenost...
...tohle Iveco mě ze začátku moc nebralo, hlavně podvozek mi přijde na dakarku dost šílenej :-p ale takhle na cc-čku to nevypadá zle...
Under construction:
- Tatra 815 Dakar 2011(André de Azevedo)
- LR Discovery III(CC-01)
Uživatelský avatar
magiq
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 08.12.2012 10:54
Bydliště: Lázně Bohdaneč
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: elektronika cc01

můžu použít regulátor :LRP Pro Reverse Digital (je s brzdou) A když ano tak jaký motor aby to bylo trochu svižnější?
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: elektronika cc01

Teď se ti to zdá pomalé , nebo se ptáš jak to zpřevodovat do síly a zachovat svižnou jízdu ??
U té brzdy je spíš důležitý jestli to má brzdu v neutrálu nebo ne , klasickou brzdu má většina reglů.
Automat regl neni sice zrovna nejlepší volba pro expedici , ale určitě se s nim jezdit dá.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
magiq
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 08.12.2012 10:54
Bydliště: Lázně Bohdaneč
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: elektronika cc01

teď tam nemám žádnej motor. Chci koupit nějakej co používáte vy "profíci" :lol:
abych nekupoval dvakrát.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: elektronika cc01

profiici pouzivaj redukcni prevodovku.... :lol:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: elektronika cc01

Dyž von to chce ryýýchlýý .....
Podivej , asi tak , puč si od někoho v okolí klasiku motor a níkootáčkovej - třeba PoisonaTruck , vyzkoušej jaká rychlost ti vyhovuje a rozhodneš se.
Nebo zjisti odkud je Litleanimal co prodává díly na kamion, pokud je ten Poison v dobrým stavu vem ho , nebo kup novej třeba v Š-Hobby. Musíš sám rozhodnout so ti bude vyhovovat rychlostí a taky silou. Ten Poison svou rychlostí (ne silou) bude zhruba odpovídat převodovce MPJ kterou bys tam v budoucnu asi montoval.
Já osobně bych taky převodoval , ale to si pak ještě nějakou dobu nezajezdíš a budeš upravovat a upravovat....
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel

Zpět na „CC-01“