Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Land Rover Discovery

Můj kluk už rok jezdil s WV Tuaregem a protože mu to ježdění už opravdu pěkně jde a pořád se mě ptal, kdy dostane taky kastlu na expedice, aby měla taky světla, zahrádku, rám, atd., tak jsem se musel do něčeho pustit. Protože Pajero mám já, Forda a Toyotu má kde kdo o LR Defendru 90-110 ani nemluvě, koukal jsem po jíné. Nakonec se mi naskytla koupě krásné kastle LR Discovery za slušný peníz a to jsem neváhal.
Je to ten tip kastle co nemá otvírací dveře haupnu, atd, je bez interiéru a skla jsou začerněná, pro mě ideál. Světla se do ní dají pěkně udělat, takže pro mladýho taky ideál. První, co jsem řešil, bylo, jak ji co nejšetrněji upevnit na podvozek, že to bude na delší verzi podvozku CC-01, jsem věděl od začátku.
Po prohlídce kastle jsem dospěl k závěru, že nejlíp by bylo použít pro její připevnění originální místa chytu, takže jsem vytvořil z duralu jakousi konverzi, která umožnila spojení kastle a podvozku bez žádných velkých úprav, Konverze je navíc velmi přesná, takže kastle sedí přesně jak má, nikde nic neletí a navíc je ještě využitá, coby chyt na čtyři elektrické spínače osvětlení. Na konverzi drží kastle v přední části pomocí dvou gumových elektrykářských průchodek, které se nasunují do prostikusu, který je napevno přidělaný k podvozku. V zadu se pak zasunou dva čepy taky do těch samích průchodek a zabezpečí závlačkami. Použití gumových průchodek je dobrý taky v tom, že omezuje nehezké třepání kastle na podvozku při jízdě na minimum. Pro větší průchodnost terénem jsem umístil kastlu dost vysoko, kola tak mají spoustu místa pro křížení a je opravdu paráda se na to za jízdy dívat.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Obrázek
Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Obrázek
Obrázek
Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Obrázek
Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Do budoucna to plánuji ještě trochu vylepšit, lepší přední rám, naviják, světelnou rampu, kola, atd., ale malej už má velkou radost teď a to je důležitý :wink: konečně může jezdit i v noci. :mrgreen:

ještě pár foteček z jednoho poježdění.

Obrázek
Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Uchycení kastle super ... a Disco na CCčku sedí mnohem lépe než třeba axial .... jen bych ho dal o něco níže ... ale asi to je věc vkusu a hlavně jak se to sinkovi líbí :wink:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Já bych to taky snesl trochu víc dole, ale musel bych pilovat kastlu, aby bylo více místa pro kolečka při křížení a to se mi nechtělo do toho zasahovat. Ty fotky to taky mírně zkreslují, v reálu to zas až tak nahoře není, viděl jsem horší :roll:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

A to jsou blatníky tak malé, nebo křížení tak velké, že se to potká ? :P
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Jestli muzu v krocit do diskuse tak kdyz sem mel disco na cc tak se ty blatniky trochu okousal a dal to niz Obrázek
Petr
Hilux, Mex šasí, 4link, HL nápravy,Futaba 2,4 GHz, NOVAK regl...

Zpět na „CC-01“