Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

LR Defender 110 HCPU... Karkulka

Po dokončení mého prvního Defíka jsem si myslel, že nějakou dobu modely počkají. Ale člověk míní.. Jako další model jsem zvolil tentok Obrázek.
Nejdřív jsem si na Land Rover fóru vyprosil nafocení detailů od jednoho z tamních členů. Jelikož až dovčil nebyly prachy na podvozek, stavěl jsem takzvaně do vzduchu. Jen na týden mi Slick7 půjčil svůj podvozek, abych mohl udělat některé díly a dopasovat je. Snažím se o co největší maketovost, ale vždycky bude něco jinak :wink: .
Kastle je jako vždy u mně z laminátu, kulaté rohy, rohová okna a podběhy zadních kol jsou laminované na "kopyto". Drbačka nesmírná.. Obrázek
Kryty zadních světel jsou oddělávací, abych se tam dostal s ledkama, pak je zalepím. Barvu zatím nevím, možná bílá? Nyní je podvozek na cestě, snad už zítra ho budu mít. Pak začnou úpravy a pasování kastle na něj. Tentokrát jsem myslel dopředu a podběhy jsem dělal větší (na 96mm gumy), ne jako na prvním Defovi, kam se mi vlezou jen 90mm.
Obrázek
Naposledy upravil(a) mesany dne 30.12.2012 17:24, celkem upraveno 1 x.
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Dobře že jsi udělal zakulacenou střechu.Díly na předek máš určitě obkreslený z předchozí stavby,že jo? :lol: Vždycky když něco dělám,obkreslím si to,ale pak to někde založím a samozřejmě nenajdu. :lol:

Zatím to opět vypadá na zajímavou stavu,takže ať se daří.
Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Jo, přesně. Mám plán ve velikosti, kterou dělám, no a stačí obkreslovat. Ale tu korbu jsem musel dokreslit do výkresu ručně jen podle fotek. Ale stejně jsem se sekl a udělal ji kratší, takže jsem ji musel prodloužit o 15mm. U té střechy jsem si až dodatečně všiml, že má trochu jinej tvar, ale už bylo pozdě. To jsou ty neplánované odchylky od origa.
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Člověče, já smekám před Tebou, tohle bych nikdy nedokázal, drřžím palce a vím že to zase dokážeš, paráda.... :tleskam:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

moc pěkný fandím a jsem zvědavej jak budeš pokračovat
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Nojono, tohle zase dopadne dobře, to už je jasný :tleskam: Tu střechu máš asi víc vyboulenou, co? Ale co, originál je originál :idea: :lol:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Krása.. K tomu snad není co dodat :wink:
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Hodne povedeny, jen tak dale.. ;-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak od minulého týdne je podvozek doma a už na něm proběhly patřičné úpravy. Seřízl jsem zadní podběhy, aby na to sedla ložná plocha Obrázek. Dnes jsem udělal držáky tlumičů a linků dle vzoru Kuby93. Tímto mu děkuji za předlohu, abych nemusel vymejšlet vymyšlený :wink:. Chtělo by to ale dozadu kratší tlumiče, poňáč ty origo to strašně zvedají- a nebude na nich skoro žádná váha, která by je zmáčkla. Jaký máte názor na tlumiče Ansmann? Tyto http://www.akroshop.cz/cz-detail-179186-olejove-tlumice-55mm-2ks.html. Teď začnu dělat kastlík na baterky, budou se vkládat z ložné plochy dírou, která by měla být zakrytá "scale" bednou Obrázek.
Obrázek
Ale, jak ji udělat, aby se daly baterie pohodlně měnit bez komplikovaného oddělávání té bedny? Máte někdo nápad? Mně napadlo jen to, že bych ji udělal odklápěcí na pantech, jenže tam zavazí podběhy :cry:. Fotky jsou z telefonu, omluvte zhoršenou kvalitu signálu. :lol: Více fotek jako vždy tu http://mesany3.rajce.idnes.cz/Defender_110_HCPU/
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Pár tlumičů od Ansmanna mám a celkem v poho.Teda jeden tekl,ale stačilo kápnout vteřiňák, maká a neteče.

Tyhle kratší bejvaj na bugyny,takže jsou tvrdší pružiny.I ty nejměkčí,jsou tvrdý.Řešil jsem to střihnutím větších žlutých.
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Co zkusit tu bednu dát na neodymové magnety? Tohle řešení se používá na přichycení kabin u letadel - je to osvědčené.
Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

GriffonCZ píše:Co zkusit tu bednu dát na neodymové magnety? Tohle řešení se používá na přichycení kabin u letadel - je to osvědčené.

Jak to vypadá a kde se to dá sehnat? Má to Reichard?
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

http://superstepa.rajce.idnes.cz/TATRA_Dakar/
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude [i]ľavá, čierná, chlpatá, zubatá..[/i
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Buď to aukro a nebo něco je i u reicharda. Tam mají takové menší, ale mohlo by to stačit.
Uživatelský avatar
Joseph_Breaker
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 30.05.2011 0:00
Bydliště: Severní Morava

a co takhle trochu poupravit podvozek, třeba zadek podvozku který drží korbu, tak ten ufiknout a nadstavit hliníkovýma profilama a vymyslet uchycení tlumičů ? nemám ti do toho co kecat, ale já bych korbu napevno spasoval s podvozkem a udělal sundavací jen kabinu...Ikdyž buchví co to udělá s většímy koly? třeba to takhle bude ideál ? co na to chceš obout?
Pes který štěká...
...je nedovařený.

Zpět na „CC-01“