Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

MB G63 Horri Bull z Budějc...

Tak ač vlákna nezakládám,bo měřit se některými nemám odvahu,tak udělám vyjímku.Páč mi v dílně ležel nevyužitý podvozek SCX,támhle gumy,tady šekl,tady tohle...a na"stavbu" jsem neměl morál,zručnost ani trpělivost,a taky proto že jsou prostě místa,kde je mi líto mlátit pěknou expedičku,tak jsem začal přemýšlet a vymýšlet jakou lexanku na takové to"horší"ježdění.Podvozek byl daný,přibyly kovové linky,řízení a takové ty věco co tam má asi každý.Výběr lexanky byl horší,protože je to zkrátka všechno to samý a nevymslíte nic nového.Tamiya kastle padly první,to je papír.Proline apod lepší,ale krom Cherokeeho(kterej je prostě podle mě malej) mě nic nenadchnulo.
Pak jsem narazil na tuhle kastli,první reakce-to je hrůza!Na Youtube jich taky nebylo závratně moc.Hranatý tvary se mi líbí,pro němce mám slabost(myšleno německá auta,ne Němce :-D )Ale pak jsem se k tomu nějak vracel,koukal vymýšlel,přemýšlel a bylo mi zcela jasný,že tohle je bouda která se prostě musí líbit,nebo to musíte s úšklebkem přejít.Není nad osobní zkušenost-objednáno-dorazila :OK:
Nebudu chválit krabici :-D ,i když byla pěkná to jo :-D .Kastle je opravdu o něco silnější než konkurenti,údajně o 50% tlustší polykarbonát než u konkurence.Spodek podstříklý,nalepené paraboly,prostě za mne ANO.
Ten plastový"rám"šel do koše hned,následovalo napasování na rám-na hulváta díry skrz-jak jsem zminoval,není to žádný super-mega scale projekt.Díry jsou sice naznačené ale ty v korbě prostě nevychází na rozvor 31.3 :-( Takže musíte vyměřit sami.Taky vana korby mohla být vystříknutá tím pěkným černým hrubým čím je podstříklá kastle,to je tak jediný co vytknout.Fota budu průběžně přidávat.
BTW-spousta z vás se asi zhrozí barvy,ale stříbrná je hrůza,šedá nemá paraboly,černou jsm nechtěl,tak zbyla jen bílá.A vůbec to celý bude takový bílo-černý,černo bílý tak snad to nebude tak hrozný.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Tak gratuluji. Takže jsi ji nakonec koupil? Stejnou bílou.. :OK: Přeji ať dělá radost a ať ji vylepšíš dle svého.
Já jsem třeba s kastlí spokojen... :BYE:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Pěknýýý Fando.Super ožívení vozového parku,už se těším na real. :OK:
Uživatelský avatar
MisakMike
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 15.09.2012 13:24
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Hmm fakt super, tiše závidím :OK: ;-)
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Dobre ty!
Mne se taky dicky libila. Je to preci jen kus auta, pekneho hranateho auta. A pokud se hecnes a pohrajes si i s predni maskou... Hmmm, mňamka...
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Joooo, ja uz poridil ke stribrnymu i cernyho :-D Rodinka se na foru jak vidim pekne rozrusta :-)
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Ty jedeš Fando. To je dobře a je dobře že si založil vlákno. Však vlákna nejsou o odvaze. Naopak se dá díky nim inspirovat, nebo poradit co se na fotkách nezdá a myslím si že o to přeci jde. Z fotek celého auta jde většinou vidět jen vizáž, ale už není vidět, co je v něm za motor, servo, regulátor. Pomatuji si když jsem s modelařinou začínal, tak jsem projížděl všechny vlákna o Axialech, abych zjistil právě to co kdo používá a podle toho si udělal úsudek co pořídit za střeva atd. Jsou sice vlákna s motory a elektronikou, ale to je tak všeobecně. Když jsem pořídil Defendra, tak jsem zjistil, že je naše fórum docela nepřehledné a nemohl jsem se třeba pořádně dopátrat, jaké kdo používá na Mexech motory a třeba i délku tlumičů a to to tu mám za ty léta dost projeté a oproti novým členům vím kde hledat.
Takže ti držím palce, ať se stavba daří a jsem zvědavý co z toho vytvoříš a budu sledovat :OK:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Tak kluci díky moc.Popravdě jsem nechtěl,protože když to vidím v ostatních vláknech,tak sotva polovina příspěvků je k tématu,jinak ko.otiny a duševní výlevy ostatních.
Ale Wolff mě překecal :-D K té boudě,takový úspěch jsem nečekal 8o ,ještě říkám Wolfovi to bude samý-jéé to je hnusný,bílý,atd.Pravda je že to úplně expe není,taky nečekejte plnohodnotný expe s karimatkou na střeše,bude to spíš drsnější off road.
Tome-díky za zprávu,tvůj report mi pomohl s rozhodnutím zda ano či ne.Název je ale masakr,Horri Bull není daleko od anglického horrible,pochybuju že je to jen shoda :-D
K autu-proběhlo napasování na rám.Jak jsem říkal,je skládáno ze zbytků,takže Gčko dostalo Gmade pneu s Gmade disky,vyšmelil jsem je nedávno s Wolfíkem za něco,a myslím že se k tomu hodí.Takže kastle je na rámu a nyní probíhá řezání,broušení a osazování nárazníků.osobně považuju nárazníky za největší handicap kastle,obrovský kus plastu,sice je to pěkný,ale šekl by na tom dlouho nedržel o nárazech a ochraně ani nemluvím.Takže zadní nárazník co ležel v dílně přišel jakoby do stávajícího-i když řezání proběhlo také.Přední byl největšín oříšek,stále jsem koukal na videa na Youtube,fotky a nikdo neměl odvahu tu upajcnout.Stalo se :-D ,nutno říct že to nešlo,lexan je fakt tlustej proti ostatním,nůžky nebraly,pilka nic moc,dremel to tavil,nakonec -ano rozbruskou.Krásný řez,přesně ohraněný,nespečený,chtělo to ale trochu trpělivosti a hlavně pevnou ruku.Asi čekáte foto,ale vydržte až to spasuju a doladím předek,je to takový nárazník co tu byl v dílně,už dvakrát se to převařovalo,tak ještě musím brousit,nastříkat a pak uvidíte.Musím říct že jsem sám nečekal,že tomu ten "ARB styl" bude tak slušet.Zatím se pokochejte boudou tak jak je jen na rámu...
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
salamandr5321
Uživatel
Příspěvky: 118
Registrován: 14.07.2013 13:50
Bydliště: Praha 7 Holešovice

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Ahoj! Gratuluju k autu,mám doma to samé v černé. Je to napasováno na axial Jeep Wrangler podvozek..Budu sledovat tvoje ůpravy a třeba něco okopčím. Přeju hodně klidné ruce při práci a ještě víc radosti při ježdění.... Jo a jen pro zajímavost,už je i verze 6x6,podle skutečného auta.:OK: :OK: :OK:
https://www.youtube.com/watch?v=8TFePqY7tQo
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Fando jak psal rubikon je to oživení našeho vozového parku :OK: tak doufám že to dotáhneš do zdárného konce a bude ti sloužit jak má :OK: :tleskam:
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

tak jsem zpět,něco málo jsem udělal,nárazníky na rámu,kastle na rámu,korba vystříknoutá na černo,ještě světla, zahrádka a nějáké drobnosti.A ten magnet v korbě je držák rezervy...Tak mrkněte a kritizujte,nejvíc je rozdíl na předku,koukněte jak vypadala předtím a jak poté co jsem vzal brusku,a detail jako znak MB to jen podtrhuje.
Obrázek
předtím
Obrázek
potom :OK:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

No já ti nevím...zadní nárazník Ok,ale ten přední..něco mi na tom nesedí...chtělo to obrousit více sváry,ale i tak...nevím,nějaké divné.
Ale to je jen můj názor,za který se omlouvám.. :wink:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Na Mercedesa dobrý... :OK:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

třeba to jen zkreslujou fotky :-D No já jsem taky pitomec,já to stříknul základem a pak až si všimnul těch svárů,tak jsem prostě byl jen línej to brousit.Každopádně je to Xkrát hezčí než ten původní a mě so to líbí,a to je důležitý.Ale díky za komentáře.
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: MB G63 Horri Bull z Budějc...

Asi ma na mysli to nafoceni. Prez vetsinu zaberu je to zabradli a pak kamsi do ztracena bezi vlastni linie auta ktere je tam jaksi schoulene, ostychave.
Takhle vypada ten predni naraznik hooodne monumentalne. Takova dominanta! Ale verim tomu ze na zivo bude vypadat o hodne lepe. Bila je proste nefotogenicka a v kombinaci s cernou skresluje! Na principu rozruseni kontur a linií sazi ty cernobile maskace, nebo i nova auta se bali do cernobile, jen aby nebylo poznat jak to vlastne vypada.

Uvidime nazivo...

Zpět na „SCX10“