eurofether
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 18.10.2013 22:51

SCX10 z Plzně

Zdravim Vás všechny,

pro začátek bych se představil - jmenuju se Petr a podle popisu je jasný, že jsem z Plzně a předem se omlouvám za všechny debilní dotazy, přecijen jsem na začátku, tak jich nebude málo. Před cca 2 měsícema jsem koupil axíka od Jirky Baxy, nicméně jsem si nic moc neužil, vlastně jenom jednu jízdu a rozlítli se mi dvě ložiska, servo bylo slabý, regulátor neměl lipostop a brzda v neutrálu moc nefungovala, takže vlastně celkove spíš nic moc. Ze začátku jsem byl dost znechucenej stavem a víceméně nefunčkností (tudíž mi to ani nebavilo), takže jsem to chtěl prodat a jelikož sem zájemcům na rovinu řekl všechny vady, tak bych na tom během týdne prodělal gatě. Takže sem si řek, že to rozeberu, dam do latě a prodam, ale šíleně mi to začlo během skládání bavit, takže prodávat nebudu.
Zatím jsem koupil uchycení zadních tlumičů, které nebylo v série, začal pomalu předělávat linky, vyměnil jsem skoro všechny šrouby(původní byli šíleně orezlý a dostat je ven byla paráda), vyměnil všechny ložiska (taky asi byli na autě léta páně), čistil nápravy - to byla hrůza, vyčistil rozvodku a tak nějak celej model potřeboval vydrbat. Z rc modelexu mam silnější servo (http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... g-ALU-paka), novej régl (http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -6V-5A-BEC), pak jsem dokupoval novej motor (HPI saturn 35T).

Fotky po koupi:
http://eurofether.rajce.idnes.cz/SCX10/

A trochu postup, ikdyž malej teda:
http://eurofether.rajce.idnes.cz/SCX10-evo/

A hned na začátek mam trošku problém. Při skládání přední nápravy mi zbyli 4 kroužky a absolutně netušim, kam maj přijít. Poradíte někdo??

Obrázek

Dál se mi nezdá řízení. Při zatočení se řízení opře o nápravu a když na tu závitovku dám trubičku, aby to nějak vypadalo, tak se mi podle mého ještě zmenší rejd. Nevím jestli už to tak bylo, nebo jsem to jen blbě složil, ale tak, nebo tak bych byl vděčnej za radu.

Fotky:

Obrázek

Obrázek

Jinak plánů a záměrů mám spoustu, ale nechci předbíhat, kdo ví, jak to vše bude.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: SCX10 z Plzně

Doufejme, že si ho koupil za levno, jinak to byl hodně špatnej kup. Ale jsem rád, že jsi sem toto téma dal. Furt hledám nějakého axíka a koukám i po bazarech. Teď už vím, že si mám koupit nového.
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: SCX10 z Plzně

K tomu řízení. já mám na spojovačce zahnutá očka kloubků, což tu "tyč" trošku oddálí. Eventuelně se dá spojovačka trošku "naohýbat".
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: SCX10 z Plzně

Je pravda, že na CCčku jí mám taky naohýbanou.
Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: SCX10 z Plzně

A do těch C dej červíky to tomu taky pomůže
Fryštenský
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 11.10.2012 16:56

Re: SCX10 z Plzně

Marouch píše:A do těch C dej červíky to tomu taky pomůže

nebo šroubky se zápustnou hlavou :OK:
Uaz 469 1:1 4kusy (2x obyčejný a 2x s portálovejma nápravama)
Gaz 66 1:1 Сделано в СССР
Gaz 66 1:10
Land Rover Defender D90 Mex
Toyota Hilux Mex
Honcho Axial scx 10
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 z Plzně

A ty mosazný kroužky nebo z čeho to je, patří do těch děr pod šrouby co drží těhlice řízení :OK:
Uživatelský avatar
Amabiel
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 22.08.2012 0:00
Bydliště: Praha - Modřany

Re: SCX10 z Plzně

Trošku mimo téma, ale nemyslím si že každá SCX10 z bazaru je špatná koupě. Je lepší koupit jenom podvozek bez elektroniky a kastle a pak se to vyplatí :FINE:
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: SCX10 z Plzně

No první chyba už ve startu je, žes koupil auto od Baxana. No ale stalo se a zachránit to nějak půjde. Uřež si delší závitovku .. nějak baj oko a převleč ju rovnou tím hliníkem, pak to v určeném místě ohneš ve svěráku kladívkem a máš naohýbanou spojovačku, která nebude drhnout o diferák a umožní větší rejd. Další úpravou je propilování těhlice v místě šroubu na Céčko a použití zápustného šroubu. Když bude červík, tak bude céčko jištěné jen z jedné strany. Možná pak budeš muset vysílačkou zvětšovat rejd. No v podstatě všecko už bylo zmíněno, tak seber chuť a opři se do toho. Za chvilu budeš frčet :OK:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 z Plzně

sWiNe píše:No první chyba už ve startu je, žes koupil auto od Baxana. No ale stalo se a zachránit to nějak půjde. Uřež si delší závitovku .. nějak baj oko a převleč ju rovnou tím hliníkem, pak to v určeném místě ohneš ve svěráku kladívkem a máš naohýbanou spojovačku, která nebude drhnout o diferák a umožní větší rejd. Další úpravou je propilování těhlice v místě šroubu na Céčko a použití zápustného šroubu. Když bude červík, tak bude céčko jištěné jen z jedné strany. Možná pak budeš muset vysílačkou zvětšovat rejd. No v podstatě všecko už bylo zmíněno, tak seber chuť a opři se do toho. Za chvilu budeš frčet :OK:


ŘÍZENÍ dej za nápravu - nic lepšího na Axialu zatím není - a spokojenost 100% :OK:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: SCX10 z Plzně

Amabiel píše:Trošku mimo téma, ale nemyslím si že každá SCX10 z bazaru je špatná koupě. Je lepší koupit jenom podvozek bez elektroniky a kastle a pak se to vyplatí :FINE:

To je možné, ale někdo ti to hezky nafotí, přijde zásilka a při pohledu z blízka si rveš vlasy. Nemusí to tak být vždy, ale za to riziko to asi nestojí.
Fryštenský
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 11.10.2012 16:56

Re: SCX10 z Plzně

plutoone84 píše:
Amabiel píše:Trošku mimo téma, ale nemyslím si že každá SCX10 z bazaru je špatná koupě. Je lepší koupit jenom podvozek bez elektroniky a kastle a pak se to vyplatí :FINE:

To je možné, ale někdo ti to hezky nafotí, přijde zásilka a při pohledu z blízka si rveš vlasy. Nemusí to tak být vždy, ale za to riziko to asi nestojí.

Koupil sem 3 scx10 z druhe ruky a vždy v dosahu prostě sem si pro něj dojel a vyzkoušel co kupuju...
Uaz 469 1:1 4kusy (2x obyčejný a 2x s portálovejma nápravama)
Gaz 66 1:1 Сделано в СССР
Gaz 66 1:10
Land Rover Defender D90 Mex
Toyota Hilux Mex
Honcho Axial scx 10
Uživatelský avatar
BAXAN
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 27.04.2011 0:00
Bydliště: Plzen

Re: SCX10 z Plzně

on u mně ale byl... a bylo to osobní předání... :-p
Mex by RC MODELEX/ LAND ROVER DEFENDER 110 (renovace)
TAMIYA TA-01 (škoda fabia,subaru wrx sti, a ještě něco :D)
TAMIYA FF-01 RWD??? :)
my LIVE is RC RALLY... !!! :3
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: SCX10 z Plzně

kanaďan píše:
sWiNe píše:No první chyba už ve startu je, žes koupil auto od Baxana. No ale stalo se a zachránit to nějak půjde. Uřež si delší závitovku .. nějak baj oko a převleč ju rovnou tím hliníkem, pak to v určeném místě ohneš ve svěráku kladívkem a máš naohýbanou spojovačku, která nebude drhnout o diferák a umožní větší rejd. Další úpravou je propilování těhlice v místě šroubu na Céčko a použití zápustného šroubu. Když bude červík, tak bude céčko jištěné jen z jedné strany. Možná pak budeš muset vysílačkou zvětšovat rejd. No v podstatě všecko už bylo zmíněno, tak seber chuť a opři se do toho. Za chvilu budeš frčet :OK:


ŘÍZENÍ dej za nápravu - nic lepšího na Axialu zatím není - a spokojenost 100% :OK:


No pokud vycházíme z toho, že tam má stále seriové poloosy, tak nemá smysl se řízením prozatím nějak extra do hloubky zabývat. Bez CVD to nemá cenu. Už tak bude na hraně s tím co jsem psal já
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
eurofether
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 18.10.2013 22:51

Jenom, tak pro urovnání situace. Já tomu tehdy moc nerozuměl(a ani teď tomu, tak není), což je z jedný strany moje chyba a druhá, že jsem spolíhal na nějakou čest, nebo něco takovýho. To jen pro vysvětlení a vzal bych to jako tečku, co se tohohle týče. Jinak bych bazarovky taky neodsuzoval, jen to chce vidět a narozdíl ode mě se v tom trochu orientovat..

Zpět na „SCX10“