Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Hummer 1/48 - co dům dá

Tak jsem se rozhodl k přestavbě malýho H2, i když trochu neobvykle, nechci si nic kupovat, ale tomu se vyhnout asi nedá, aby to nějak úspěšně fungovalo, takže jsem si po nevydařeném řešení "samo domo" objednal aspoň servo, ale nic víc tam už snad nepujde za penízky :).
Jinak je to muj první model, proto se budou i věci během stavby měnit a navíc v elektrice se moc nevyznám, takže v tý toho taky moc měnit nebudu.

Tady jsou fotky postupu.

Přesně takhle vypadal netknutý H2, vybalený z krabice a napíchnutý na nabíjení.
Obrázek

Tohle byla první varianta mechanismu na zatáčení (motorek z "vibrátoru" :lol: z mobilu).
Obrázek

Tady je samotná kasle.
Obrázek

To jsou polotovary náprav. Převod šnekem.
Obrázek

Původní varianta "traktorových" kol, středy bych udělal jiné, použil bych akorát gumy.
Obrázek

Čistý rám, bez úchytů, prostě čistý.
Obrázek

Snad jsem se docela i trefil.
Obrázek

Takhle by to mělo být poskládané na rámu, na to zatáčení jsem si udělal i narychlo krabičku, jak by fungovalo (a fungovalo by :)), ale zabíralo by strašně moc místa, proto jsem si objednal micro servo (SG90)
Obrázek

Převodovka už má držáčky, jen ještě není kompletní.
Obrázek

Tu je rám i s kaslí a jako pozadí krásně uklizený stůl :).
Obrázek

Kvůli těmhle gumám očešu model Jeepu (myslim Willys) 1/35, dřív jsem lepil modely, tak se to přecejen k něčemu hodí :), akorát středy udělam komplet nové.
Obrázek

Ještě jedna fotka, chtělo by to asi širší gumy, ale to asi neseženu, tak dam dozadu dvě vedle sebe, dopředu už mi zbyde jen jedna, tak snad to nebude vypadat divně.
Obrázek

HOWGH, jen nevim, jak rychle budu pokračovat, kupí se mi věci do školy, ještě k tomu se musim začít připravovat na přijímačky a o víkendech chodim pracovat, tak toho mám hodně, ale nějakou chvilku si vžycky najdu :).

Jinak za každou připomínku, kritiku, radu a kdo ví co ještě budu samozřejmě rád.
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Kola jsou s fordu mutt zrovna ho lepim.
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Máš pravdu, na krabičce, co sem nakouknul, je akorát M151A1, značku a typ auta jsem neviděl, ale Willysovi je to podobný :-)
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

JJ když jsem to kupovla tak jsem puvodně myslel že je to vilis.
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

Ty kola by to chtělo asi trošku větší,říká se ,že kola ďelaj auto.
Ta zadní náprava je parádně jednoduchá.Budeš to ďelat jako 4*4?Sehnal jsem taky taková mikro auta.No je to mnoho použitelných dílů.Já mám na zatáčení také obyč micro servo za 120kč,místa tam je opravdu málo.Dal by se možná použít i stávající přijimač a na na ty slabé drátky co jdou k cívce pro zatáčení připojit upravené servo bez elektroniky.Pokračuj,je paráda.Ja taky šetřím kačky.Co mám v autu jsou věci co jsem měl už doma.LI-pol napájení je třeba ze starých ,ale nalych baterek z mobilu a vyslužilého X Twina.
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Kola bych taky rád trochu větší, aspoň širší, ale doma jsem nic jinýho nenašel, tak tam dám tyhle a kdybych našel nebo někdy koupil nějaký lepší, tak budou vyměnitelný, protože bych si disky nejspíš udělal sám, takže mi jde spíš o gumy.
Zadní náprava je jednoduchá, protože ještě není celá, musim udělat přichycení odpružení (možná i tlumičů nebo jejich náhražky), nějaký zarážky na konce pro kola a ještě na linky, to jsou moje plány do budoucna :), jenom nevim, jestli to všechno neztroskotá na kardanu, ten bych taky zkusil udělat, ale v tomhle měřítku to bude asi na zbláznění.
Jako 4x4 to chci udělat určitě :).
Servo právě chci připájet místo cívky, co je na zatáčení u originálu, asi bych u něj zrušil potenciometr, aby se nevracelo pořád do nulový polohy, někde jsem na to viděl návod, snad to tak funguje. To co jsem si objednal já stojí 95,-, tak doufám, že chvíli vydrží :).
Napájení chci taky pozměnit, nejdřiv jsem měl v plánu taky baterku z mobilu, ale ty co mám mají docela nešikovný rozměry, proto bych tam dal asi dvě AAA 850mAh, ty by šly akorát do "korby" + kdyby zbylo místo, bych někde nechal původní a na ty bych napojil zvlášť světla.

To jsou moje plány co dál, snad to pujde zrealizovat.

Akorát mam otázku, kdybych tam dal 2x AAA, tak by bylo celkový napětí cca 2,4 V, ale to servo by mělo mít 3-5 V, nevadilo by to něčemu? Doufám, že ne, když ten rozdíl není zas tak velký.

Jinak TADY mají suprový prcky, jestli to už neni profláklý :wink: .
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

tady pro ukázku větší kola
http://namor40.rajce.idnes.cz/kola/
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

já bych mu dal ty goodriche.
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

Tady ukázka mini kardanů.Toto se dá koupit,používají to vláčkaři,prý to vydrží.Ještě jsem to nezkoušel.
http://namor40.rajce.idnes.cz/mini_kardan/
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Tak z těch kol mi připadají velikostně nejlepší ty poslední, ale zase vzorek nevypadá moc do terénu :lol:
Ty kardany vypadají pěkně, ta "tyčka" je asi z plastu, že? To se poptám u dědy, ty mají vláčky, ale trochu starší, tak nevim, jestli bych u nich něco takovýho našel. Kdyžtak se zajdu optat do modelářství, kdyby se nedařilo ani s výrobou.
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

Je to tvrzený plast,nevím jestli to koupíš v obchodě.Já to koupil na burze v Praze .Ten človíček co to dělá má ve výrobě různá mosazná mini ozubená kola a je z Peček.
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Tak jsem objevil další kola, jsou širší, průměr asi stejně, ale mám jen 3, takže budu muset hledat 4., nebo to vykoumat nějak jinak, ale kola zatim mají ještě čas.

http://krtejkk.rajce.idnes.cz/vyber_kol/

Jinak s tim kardanem mě napadla ještě jedna možnost, na obou tyčkách udělat na koncích očka, jedno třeba přímo do tyčky a druhý by se připájelo nebo nějak jinak přidělal na druhou (aby byla očka v sobě). To by snad mělo taky fungovat dobře a na výrobu by to bylo jednodušší.
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

Uživatelský avatar
voriss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 557
Registrován: 31.03.2009 0:00
Bydliště: Blatná, Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

hele to je 4x4?? nebo to musíš předělat??
TRAXXAS SLASH 1:16 EXPEDICE
TRAXXAS SLASH
YOKOMO DIB CS 2.0
SAKURA D3 RWD
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

kupovaný to má náhon akorát na zadek, takže se předělává

Zpět na „Mikro expediční modely“