Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Land Rover

Koupil jsem jetého Defendra na Trail Finder podvozku od Yanka. Auto potřebovalo nový tlumič s pružinou a jak jsem ho vyměňoval, tak jsem se rozhodl ještě pár věcí poupravit a tak... No a nějak se to zvrhlo :twisted:

Původní konfigurace podvozku:
Obrázek

Problémeček byl kromě personu ještě v tom, že linky byly uchycené přímo do převodovky a jeden závit pro šroub byl lehce vyviklaný. Nějak se mi nelíbilo to uchycení přímo do převodovky, né že by to něčemu vadilo, jen se mi to prostě nelíbilo :P A tak jsem předělal uchycení linků na rám, lehce je zkrátil a lehce zkrátil i rozvor.

Také jsem chtěl předělat uchycení karoserie (protože největší změna bude na karoserii). No a pak jsem si řekl, že si udělám "pevnostní nárazník". A když teda pevnostní, tak z plechu, žádné falešné soby. Nebo plasty...


Obrázek

Ani nepamatuju kdy jsem kreslil naposledy... Vyřezat to z plechu bylo samozřejmě pracnější než to nechat vypálit laserem, ale výsledek je dost podobný (když si dá člověk záležet víc než já :| )

Obrázek

Po naohýbání to začíná mít tvar a kupodivu jsem se i trefil...

Obrázek

Svařeno a nahrubo zabroušeno. A také už je jasné, k čemu jsou ty velké díry :wink:

Obrázek

Držáky. Nárazník bude přišroubován čtyřmi šrouby k rámu.

Obrázek

No a nakonec držáky na oka... A tím jsem s nárazníkem hotov. Ještě trochu vytmelit a nastříkat. Je to z 0,8mm plechu, tak by nárazník měl být dostatečně bytelný 8)

Obrázek

Další změnou jsou pneumatiky. Mud Slingery sice fungují dobře, ale nejsou to pneumatiky na expediční auto, chtěl jsem něco více "scale"...

Obrázek
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak tendle pevnostnak ode me dostava prezdivku louskacek :D Doufam ze nebudu prvni kastle, kterou rozlouskne ;) pekny to mas , tesim se na pokracovani 8)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Harry se do toho pustil s vervou,pěkný,pěkný.No budu si taky dávat bacha na pevnostní pevnostňák. :lol:
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

nárazník suprovej, sem zvědavej, co příde dál:)
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
mamba
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 14.08.2009 0:00
Bydliště: stara plzen

pekna pracicka vypada to ze jsi to asi nedelal poprve vid? za jedna :tleskam:
Reele tl-01B
Reele tc -03
Tamia Toyota Tundra
http://mambaj.rajce.idnes.cz/
Sali
Uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16.04.2009 0:00
Bydliště: Olomouc-Žilina

Naraznik je fakt dobrej z ceho to prosim Te je delany a jak jsi to lepil,nebo varil? :?:
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Sali > přečti si text mezi obrázkama v prvním příspěvku a bude ti odpovězeno na tvé otázky :wink:
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Tak dneska můj kovoobráběcí záchvat pokračoval :lol:

Přes noc se mi pár věcí rozleželo v hlavě. A tak jsem k nárazníku ještě přidal hrazdu a také ozkoušel jiné materiály a postupy... Hrazda je z bronzu.

Obrázek

Další na řadě je zadní nárazník. Tentokrát jsem použil pozinkovaný plech 0,6mm a ten jsem stříhal nůžkama na plech, proto je to tak zkroucené.

Obrázek

Držák zadního kola jsem udělal v té nejjednodušší formě. Jistě, šlo by udělat ho na čepu a otvírací jako je 1:1, ale to až příště :wink:
Držáky na oka jsou z oceli.

Obrázek

No a takhle to vypadá na autě...

Obrázek

Dál chci udělat podběhy a částečně podlahu. A zkusit další materiály a postupy. Teprve se to učím, tak to musím všechno otestovat :roll:
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

mno na to že zkoušíš, tak to je super záležitost......jen tak dál
Sali
Uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16.04.2009 0:00
Bydliště: Olomouc-Žilina

Pajik CZ-To ze je to z plechu vidim ale odpoved na me otazky mezi radky neni.Ptal jsem se z jakeho? A cim je to lepene ? :wink:
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Ten přední nárazník je z běžného ocelového plechu. První pokus jsem dělal svařováním natvrdo, ale je to moc tenké a příliš se to kroutí. Takže jsem to nakonec pájel. Svařovat různé materiály je trochu piplačka, ale jde to...
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Harry píše:Tak dneska můj kovoobráběcí záchvat pokračoval :lol:

A zkusit další materiály a postupy. Teprve se to učím, tak to musím všechno otestovat :roll:


Zkusit, otestovat??? No do prd... vypadá to super šéfko...

Po sochařích z PSH tu máme echte zámečničinu! SUPER!

Teda nic proti klukům co to udělají z PSH, já z něj dneska zkoušel sání na on road a musím klukům co to umí vzdát nekonečný hold...
Uživatelský avatar
dandyddt
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Praha, Prosek

vypadá to fakt pevně, dycky budu jezdit jen za Tebou :-D
Uživatelský avatar
reddevil
Uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele: WWW

je to fakt pecka....od toho bych nechtěl dostat ránu.....ale víš ono se dost TF pronese....každý gram je potom znát....
Obrázek
Naposledy upravil(a) reddevil dne 30.11.2009 21:15, celkem upraveno 1 x.
Mex-I Defender 90
Mex-Hilux PRO Yota
Mex-II D-110



http://reddevil.rajce.idnes.cz/reddevil_2006-2010/
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Dneska jsem přešel na nový materiál a spojování. Udělal jsem jeden díl podlahy z hliníku 0,8mm. Částečně jsem to stříhal nůžkama na plech a částečně řezal. Jistě, ten kus podlahy je zbytečně složitý, ale chtěl jsem vyzkoušet jak se bude lepit hliník a pracovat s ním...

Obrázek

Jak se ten hliník krásně ohýbá :twisted: Ten výřez je kvůli jednomu z ramen zadní nápravy.

Obrázek

V rozích jsem použil dvousložkové lepidlo na kovy, které má tu výhodu že po zatvrdnutí ho lze obrábět stejně jako kovy. V tomto případě je to nepodstatné, ale rád pracuju s kvalitními materiály.

Obrázek

Zpět na „RC4WD“