Red Dwarf
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 03.05.2013 21:39
Bydliště: Lysá nad Labem

Trail Finder 2 z LnL

Protože mám doma dva kluky, tak aby se nehádali, musel jsem ke stávajícímu Land Roveru od RCModelexu přikoupit ještě Toyotu. Naštěstí nemám dneska v práci šéfa a tak jsem se mohl pět hodin věnovat skládání. Výsledek je vidět na druhé fotce. Dost jsem u toho nadával, ale jezdí to, řadí to, zatáčí to. Možná si ti zkušenější řeknou, že pět hodin na tom není co dělat, ale byla to moje první stavebnice a dost jsem u toho zkoušel co a jak. Většinou mi pomohl návod, ale pár věcí je tam taky nesrozumitelně nebo přímo blbě. Třeba jsem podle návodu namontoval delší tlumiče dopředu a pak přemýšlel, proč to pruží jenom maximálně milimetr... Jinak se mi podařilo skoro nic nezničit, až na jeden strženej šroubek při montáži listových pružin. Zatím tam mám jen jeden ten list, uvidím zítra po zkoušce v terénu, jak se to bude chovat a kdyžtak přidám. Pro potenciální kupce dodávám, že je stavebnice velice pěkně dílensky zpracovaná, každý pytlíček se šroubky či díly je popsán, všechno sedí, nikde extra vůle. Yota nápravy jsem rozebral, ale vazelíny tam bylo dost. Zato převodovka a rozvodovka mi přišly dost suché, takže jsem to zalemtal grafitovou vazelínou a hned obojí krásně ztichlo. Pneu jsem zatím nelepil, jen sešrouboval a to byl největší porod z celé montáže. Pro začátek snad info stačí, díky všem, co to přečetli až sem - pozor rým ;o)

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Trail Finder 2 z LnL

Red Dwarf píše:......... Pneu jsem zatím nelepil, jen sešrouboval a to byl největší porod z celé montáže.



Pneu ani lepit nemusíš, když máš beadlocky. Ty se přeci jenom šroubujou. Ale jak píšeš, je to porod. Ale stačí použít dva delší šroubky a jde to. :BYE:

A že jsi to skládal 5 hodin? To já Axíka snad i dýl. A skládal jsem už tři :YOP:

Auto je moc pěkný, tak ať pěkně slouží :tleskam: :YOP:
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Red Dwarf
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 03.05.2013 21:39
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Trail Finder 2 z LnL

Tak to jsou ty beadlocky :lol: A já je málem přilepil, uff! Jinak jsem teď koukal že mi vadí tyč řízení listovému peru. Netuším vůbec, co s tím...
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: Trail Finder 2 z LnL

Máš to správne poskladané?
Ten zaklon predných tlmicov.....
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Trail Finder 2 z LnL

Red Dwarf píše:Tak to jsou ty beadlocky :lol: A já je málem přilepil, uff! ...


:-D :-D
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Trail Finder 2 z LnL

Gratuluji k přírůstku. Taky se mi zdají s tý fotky přední tlumiče moc v předklonu jako kdyby jsi měl tu nápravu hozenou moc dozadu. Nemáš ty přední listy namontovaný obráceně?
Red Dwarf
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 03.05.2013 21:39
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Trail Finder 2 z LnL

Obráceně? To mě vůbec nenapadlo :oops: Ale máte asi pravdu, jdu po přehodit. Jinak jsem teda dneska zjistil jak vypadá beadlock a taky že ho nemám rád. Zadní kolo i po čtvrté demontáži a montáži šmajdá, byť pneu pohledově sedí přesně. Už mě nebavilo si ničit ruce a tak jsem vymyslel menší zlepšovák na to, aby si disky sedly pěkně doprostřed. Z fota snad bude patrné.

Obrázek

Obrázek



EDIT: Opraveno, listy jsou všechny stejné a nelze je namontovat obráceně ani když montuji já. Chyba byla v uchycení tlumičů ze špatné strany nápravy - opraveno viz. foto

Obrázek
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Trail Finder 2 z LnL

Co jsem teď koukal na manuál, tak máš blbě chytlé tlumiče na přední nápravě. Mají být před nápravou mezi nápravou a spojovačkou a kouni na spojovačku jestli jí máš chycenou zespod pák těhlic. Kdyby jsi jí měl chycenou zvrchu, tak to by mohl být ten problém při propružení. :-p
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Trail Finder 2 z LnL

Než jsem to napsal, tak jsi to vyřešil :-D
Red Dwarf
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 03.05.2013 21:39
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Trail Finder 2 z LnL

Jsem jako blesk, doma pak už nic neudělám, tak musím v pracovní době :-D To mizerné pružení bude možná tím, že tam mám jen jeden list a ten kovový motor a servo s kovovým vnitřkem dost váží. Zadek je lehoučký a pruží parádně.
Red Dwarf
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 03.05.2013 21:39
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Trail Finder 2 z LnL

Tak jsem to byl dneska trošku projet a někde jsem ztratil 4 matičky z beadlocků. Zlatý lepený kola! Jinak to moc nekříží (proti 4linku na Lanďáku), ale s tím jsem počítal. Jak je to lehčí, tak se to snadněji drápe třeba na strom. Ve předu už jsou komplet tři listy na každé straně a funguje to podle mě dobře, vzadu jsem nechal jen ten největší a nijak to neposkakuje, takže to tak zatím nechám. Dvourychlostní převodovka řadí pěkně, jen nevím, jestli se to smí za jízdy nebo vždycky zastavit :?: Při zastavení tam kolikrát rychlost nezacvakne hned a musím trochu protočit kola, dost nepříjemně to pak zacvakne. Takže teď řadím za minimální rychlosti a ok.
Red Dwarf
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 03.05.2013 21:39
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Trail Finder 2 z LnL

Tak jsem trochu pokročil. Kastle smontovaná, chybí interiér, namontovat "skla" a případně lak. Dodám foto s namontovanejma blinkrama a světlama, ale svítit to zatím nebude, nejsou peníze...

Obrázek

Kluci už to testovali venku

Obrázek


no a jeden večer jsem se pokusil vyrobit gumicuky. Moc mi to teda nejde...

Obrázek
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Trail Finder 2 z LnL

Paráda :hura: , kluci hned nakládaj, co? :-D
Světla uděláš jednoduše a za pár korun. Tady je návod http://rc.305.cz/view.php?cisloclanku=2012030001 :FINE:

Jo a ty kola musíš utáhnout na fest. Nikdy se mi nestalo, že bych ztratil matičku :NO:
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Red Dwarf
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 03.05.2013 21:39
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Trail Finder 2 z LnL

No já ztratil hned 4, ale byly teda na vakl. Já nechtěl strhnout závit, tak jsem to vzal jen tak trochu. Jsem blbec. Ostatní jsem utáhl a pro jistotu zakápnul sekunďákem a vypadá to ok. Jen teda nevím, jakej rozměr těch matiček a kde koupit. Asi MP JET?

Kluci to hned zkoušeli, jasná věc. Ale zklamání, že to nehrabe a nepráší. Jinak jim půjčuju spíš Lanďáka, jak všude do všeho narážej a on má kovovej rám, tak se o to tolik nebojím. Ono ve finále jsou ty auta jejich, tak jestli si je rozmlátěj dřív, než dorostou do expe věku... 8)
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Trail Finder 2 z LnL

Ty matičky nevím. Zkus železářství. Já objednávám tady http://eshop.killich.cz/
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"

Zpět na „RC4WD“