Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

mex ve. scx

Zdravim. Jsem tu nový. Nikde jsem nenašel podobny dotaz. Chtěl bych si po delší době ježdění s buggy a truggy v terenu trošku odpocinout a tak jsem se rozhodl l, poridit si nejaky offroad auto. Rozhoduji se mezi mexem a scx, rozdily v cene a vzhledu chapu, ale zajimalo by mne jestli se mex musi upravovat na trial nebo je konkurenceschopnej scx10. Pisi to na mobilu tak omluvte prosim chybky.
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Re: mex ve. scx

Mex je podle mně primárně určen na expe axial na trial tohle ti snad stačí
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: mex ve. scx

Mex toho v trialu taky dost vyjede ;-)
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: mex ve. scx

Pokud máš peníze na MEXe tak do něj jdi.Na Novoroční jsem měl v ruce Toyku dablcab,no a je to naprostá nádhera. Prostě model na úrovni.

MEX je hotovej funkční model, kterej jen doladíš,kdežto na Axíku se můžeš vyřádit,když budeš chtít modelařit.
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: mex ve. scx

Takze pokud bych chtel dobre oboje, koupit mex na expe a scx na trial ;) A CO TREBA JETEJ MEX? na co si tam dat pozor? Ted tady nekdo na foru prodava d90ku za nejakych 13k nevim co je na tom vsechno udelano, ale prijde mi to jako jegy celkem dost kdyz novej stoji kolem 18k mam pocit
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: mex ve. scx

Modelaeinu mam rad, ale mam jiste limity ve znalostech. Njn hiluxka od mexu z roho ucuravam. Premyslim o ni. Spis mam strach z toho ze dan 20 k nebo kolik a potom me to nebude bavit. Kdyz koupim dinga tak me ale prijde na takovejch 13 taky s par upravama a pak se mi nebude libit tak s tim nebudu jezdit expedice, necham ho na trial a koupim stejne za 20 mexe ;) dilema jak svin ;)
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: mex ve. scx

Za mě pokud chceš trial, tak běž do SCX.. Na Mexovi si prd nastavíš. Na SCX si můžeš dát jakou boudu chceš a přidělat co chceš a jak chceš. Je určitě variabilnější než Mex..
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: mex ve. scx

No tak pak nastává ještě jedna možnost a to je teď fakt koupit dinga a vyzkoušet si s tím i expe, pokud mě sebou vezmou a když zjistím že mě baví trial i expedice tak bych řešil mexe. Jinak kluci. Jste někdo okolí olomouce a planujete nějakou expedičku v blízké době? Nebo alespoň za kým bych se mohl zajet podívat na model v reálu a poradit se? Bydlím 20k od olomouce u Litovle. Je v Olmiku nějaké zastoupení expedic?
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: mex ve. scx

Když nenajdeš nikoho v Olomouci tak zavítej do Ostravy na výlet rádi tě tu uvidíme a vše ti ukážeme předvedeme pujčime aby sis to ošahal a pak už je to jen na tobě co si vybereš :OK: :OK: :OK:
Ps: akorát nevím kdo tu má mexe ale axiků je tu dost :-)
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: mex ve. scx

Bandolik píše:Když nenajdeš nikoho v Olomouci tak zavítej do Ostravy na výlet rádi tě tu uvidíme a vše ti ukážeme předvedeme pujčime aby sis to ošahal a pak už je to jen na tobě co si vybereš :OK: :OK: :OK:
Ps: akorát nevím kdo tu má mexe ale axiků je tu dost :-)


Tak naštěstí sjíždím celou moravu pracovně a v ostravě bývám dost často. Navíc to mám kousek. Tak hodku cesty. Určitě se některý víkend zastavím. Byl jsem tam párkrát v rychvaldu na závodech buggy. Kde se to v ostravě nachází? chystáte nějakou akci na příští víkend? Sry za Offtopic
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: mex ve. scx

Já jsem šel do Axika a max spokojenost... Uděláš si na něm co chceš, plus si trošku zamodelaříš. Boudu na něho narveš skoro jakou chceš, je pravda že na desetinu je SCX trožku širší, např. já tam mám Hiluxe a myslím že to nevypadá tak zle. A navíc za cenu nového mexe máš skoro dvě SCX + nějaké úpravy. Ale je to na tobě, tak šťastnou ruku.
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: mex ve. scx

Skaza píše:... Jinak kluci. Jste někdo okolí olomouce... Je v Olmiku nějaké zastoupení expedic?


To víš, že jsme z Olomouce... a ještě Balů z Přerova :tleskam:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: mex ve. scx

milan008 píše:
Skaza píše:... Jinak kluci. Jste někdo okolí olomouce... Je v Olmiku nějaké zastoupení expedic?


To víš, že jsme z Olomouce... a ještě Balů z Přerova :tleskam:

:oops: :oops: :oops: No joooo,Valšov už je daleko !! :-I
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: mex ve. scx

Mám Mexe i Axiala....Můj názor je co tu píšou už druzí...Mexe mám na expedice...Trial jezdím s Axíkem... :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: mex ve. scx

Tomhabmw píše:Mám Mexe i Axiala....Můj názor je co tu píšou už druzí...Mexe mám na expedice...Trial jezdím s Axíkem... :OK:


jj taky bych to tak viděl.

To Milan008: A kde se můžeme někdy sejít a pokecat??

To Tomhabmw: Valšov je hned pod Bruntálem ne? Tam sem jezdíval balíkovku :D To mám taky do hoďky cesty.

Tak jak se kluci pojedete někde okolo projet, tak pisněte a já se k vám přidám a omrknu ty vaše stroje.

Původně asi před rokem jsem totiž chtěl začít řešit něco na trucktrial. Pro začátek 4x4, ale chtěl jsem se dopracovat až k 8x8, ale to jsme v jinejch hlavně časovejch relacích. Navíc teď s novou prací nemám pořádně žádný čas a tak jsem to chtěl skloubit i s přítelkyní tu mou modelařinu a expedice nebo trial je geniální záležitost :D :D :D
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto

Zpět na „MEX by RCMODELEX“