Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Projekt 8x8 na Axialu

Jelikož je zima a jezdit se moc nedá,nebo spíš to počasí nedovolí, pustili jsme se, po karavanu a defenderu 6x6 do dalšího velkého projektu,tentokrát ale zase s jednou nápravou navíc :-D . Bude to na dlouhé zimní večery a už se moc těšíme, jak to bude hotové :YOP:

Ale hezky popořadě.
No, nápad je takový: Udělat něco jako je Capo tatra 8x8 ale udělat to vlastním stylem s komponenty od fy.Axial, tj nápravy Axial... atd

Měřítko- mohlo by se to přiblížit k 1:10,jak to tak plánujeme tak délka by byla zatím asi 800mm. 8o

Rám budeme dělat asi vlastní z profilů.

Kabina by byla homemade z PSH a plánuje se, že na korbě se bude moct vozit můj malý :oops: defender-ten 4x4 :) ,který váží kolem 4kilo, takže to asi bude hodně těžké a velké.

Jak už je psáno, bude to 8x8, takže přední 4 kola budou zatáčet a zadní 4 kola budou pevné.

S těmi Ax nápravami to asi nebude moc SCALE a k originálu to podvozkem bude mít asi daleko, ALE i tak si myslím, že to bude moc a moc hezké. :-)
Bude to hodně a hodně vymýšlení a koumání ale vo tom to je. 8) Asi to nepůjde jako po másle ale snad se vše podaří :OK:
Je to zatím jen hrubý odhad co a jak, každou chvílí by měly dojít potřebné díly, takže se půjde do toho.
Naposledy upravil(a) vitas dne 17.03.2015 18:46, celkem upraveno 4 x.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: Capo tatra 8x8 na Axialu

Držím palce :OK:
Uživatelský avatar
tiesto8
Nově příchozí
Příspěvky: 72
Registrován: 03.12.2011 0:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Capo tatra 8x8 na Axialu

držim ti palce :-) ale moje zkušenost je že ti to neuvezou napravy a převodovka,když to budeš mít těžký .
Taky jsem postavil tatru 8x8 na axial naprávách a venom převodovce a odchazej mi hrušky v nápravách a převodovky.
mám vždy jednu převodovku na dvě nápravy a Tatra váží cca 11 kg a je ráda že jede po louce natož aby jela do kopce v terenu :-D
takže moje rada je udělej to co nejlehčí ;-)
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Capo tatra 8x8 na Axialu

No to není moc pozitivní informace.

Díky za tvou zkušenost, doufáme, že se to nepřiblíží k 10kg ale při té velikosti... 8o Budeme se to tedy snažit co nejvíce odlehčit a všechnu váhu dát nejlépe dolů. Navíc to bude jenom kabina a rovná podlaha vzadu, takže to zase nebude tak těžké jak to máš ty. Koukal jsem na tvoje rajče a ty máš i nástavbu a to zase někde jinde s váhou.
Bude to asi pořádná makačka to vše vymyslet ale toho se nezalekneme :-D

S pohonem jsme se rozhodlo pro stříďák 21,5T, má s tím někdo zkušenost u tak velkého modelu? :-)

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Capo tatra 8x8 na Axialu

Chces stavet 8x8 kamion na pevnych naprach a vyberes si tatru???
proc ne man, kamaz nebo tak.
prece dopustit se tak vazne koncepcni odchylky neni ono.
Od ted to bude hodne prace, a at to udelas sebe lip, sebekrasnejsi, porad to bude tatra na napravach, a tech penez co das do dilu... Neni lepsi si za 25000 koupit dily tatry nabi delat jiny truck?
Tak ci onak drzim palce
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Capo tatra 8x8 na Axialu

Chceme postavit něco takového:
Obrázek

A vzhledově je tomu nejblíže Tatra. Neříkám, že to bude do detailu vypadat jako Tatrovka ale bude se to odrážet o té předlohy.

Tak či onak, 70tisíc za originál je trochu moc, tak uděláme něco podobného za méně peněz. :YOP:

Zatím je to ve fázi vývoje, takže se klidně ještě kabina a celkový vzhled může změnit.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Capo tatra 8x8 na Axialu

andrzej w: díky za tvou zkušenost, ujistil jsi nás ve správném výběru :YOP:

Ten 21,5T máme už dlouho vybraný, teď jen doladit ten regl- nejlépe aby byl z EU a počkat, až bude vše skladem :-D

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
widra1
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 18.12.2011 0:00
Bydliště: Bradlecká lhota - kousek od Jičína

Re: Capo Tatra 8x8 na Axialu

Ahoj koukni na toto: topic9178.html
Byla v tom dělaná rozvodovka na 8x8 od Slicka plus redukce HPI a pohon byl 18.5Z a bylo to super silný i přiměřeně rychlý.
Jirka
MST CMX VW BAJA
http://widra1(.)rajce(.)idnes(.)cz
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Capo Tatra 8x8 na Axialu

Také držím palce...jen nevím, jak předěláte axial nápravy do středové roury...
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Capo Tatra 8x8 na Axialu

widra1: díky mrknu na to, ten LRP regl co tam máš možná někde doma najdu 8)

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Capo Tatra 8x8 na Axialu

kanaďan: středová roura nebude, podvozek bude nějaký takový:
Obrázek

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Capo Tatra 8x8 na Axialu

No já ti nevím - sám jsem se pustil do Tatry podle Hanyse. Na marketu je za 8500 celkem slušnej základ, myslím, ze bys udělal mnohem lip. Díly, co by ti chyběly na podvozek ti Hanys v pohodě zajistí a s nástavbou si už pohrajes. Pak ti to vydrží a uveze téměř cokoliv. A pokud te to nebude bavit, tak to ještě se ziskem prodaš. Ještě to zvaž.
A ten název.......capo je firma, co vyrobila model. Asi bych to přejmenoval na Tatry 815/7
:BYE:
Naposledy upravil(a) gecko-x dne 09.01.2015 15:23, celkem upraveno 1 x.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
tiesto8
Nově příchozí
Příspěvky: 72
Registrován: 03.12.2011 0:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Capo Tatra 8x8 na Axialu

gecko-x píše:No já ti nevím - sám jsem se pustil do Tatry podle Hanyse. Na marketu je za 8500 celkem slušnej základ, myslím, ze bys udělal mnohem lip. Díly, co by ti chyběly na podvozek ti Hanys v pohodě zajistí a s nástavbou si už pohrajes. Pak ti to vydrží a uveze téměř cokoliv. A pokud te to nebude bavit, tak to ještě se ziskem prodaš. Ještě to zvaž.
A ten název.......capo je firma, co vyrobyla model. Asi bych to přejmenoval na Tatry 815/7
:BYE:


ahoj,hodíš odkaz na ten inzerát ,nikde ho nevidim,ani na modelbazaru ;-)
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Capo Tatra 8x8 na Axialu

No chceme to zkusit takhle jak to máme vymyšlené,s tou pevností máme zatím dobré zkušenosti.
Co jsem tak počítal váhu a srovnával s karavanem 6x6, tak by to mohlo být max 6-7kg a to by v pohodě stačily ty Ax nápravy.

Věci už jsou objednané :BYE:
Ale můžeme nad tím tvým nápadem popřemýšlet :lol:

Název hned změním ať nedělám reklamu :-D
Díky

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“