Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Ahoj,
ani jsem nechtěl vlákno zakládat,ale páč mám fotky na rajčeti a občas někdo napíše a chce něco vědět,pokusím se tady shrnout-pro rolbu příznačný výraz :OK: nějáké info...
Začalo to touhou po dalším stroji,tu mám velmi často a na manželky odezvu,že v žádném případě nic dalšího s kolama jsem to vyřešil lišácky :-D .Pásová technika se mi vždy líbila,a po neúsppěchu s čínským tankem jsem toto nechtěl opakovat,zima na krku,začal jsem pokukovat po rolbě.Stavba vzhledem k mojí zručnosti nepřicházel a v úvahu,a po prozkoumání trhu-hračky do 1tic Kč,pak Dickie 1/16,nějáký US ski bus-dodávka na vaně z rolby,Kyosho-myslím že dělají tři modely,včetně jednoho spalováku,což mi přijde dost úchylný.Jako nejnovější byl prezentován model SR.
Začal jsem"googlit"našel ve světě pár odkazů a for věnující se rolbám,spousta rad,zkušeností,úprav.Nutno říct že přesto,že vládnu angličtinou docela obstojně,ta americká je fakt prasečina a občas to trvá než člověk pochopí a dá souvislosti dohromady,takže to chce trpělivost.
Nastudované vše co jsem potřeboval,jsem se i přes všechny ty mouchy co to má(jsou to teda spíš masařky)jsem rozhodl zakoupit.
V ČR slíbeno od tří prodejců,dva zklamali hned a záhy měly staženy z e-shopů,přestože označeno jako SKLADEM :-( .Zbývající se snažil,ale nedokázal říct přesně naskladnění,možná i měsíce,takže bezpředmětné.Následoval Ebay,z Číny jsem to kvůli clu nechtěl riskovat,už tak musím mít na celnici v Praze 120 fotku v rámečku.Skladem byla v UK a Německu,po mírné komunikaci nabídl němec poloviční poštovné co anglán,tak bylo rozhodnuto,a kurýrem tu byla pod 36h!!Česká pošta se má ještě hodně co učit.Běžně při službě obchodní balík a dodání do druhého dne,vnitro styku,přijde za dny 4-pracovní,doručení do ruky=papírek ve schránce,a to jste doma!Lemplové!Sorry,jsem se nechal unést.
No už tak píšu víc než jsem zvyklý,fotky dávat neumím-nedaří se,takže hážu odkaz na rajče.Když bude nějáká odezva a zájem,tak napíšu"díl druhý"o nutných úpravách a vše kolem,protože(a není to jen můj názor)jako RTR je to nepoužitelné.

http://fanda9.rajce.idnes.cz/Kyosho_Blizzard_SR/
Naposledy upravil(a) Fanda 9 dne 14.01.2015 21:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

No,je to zajímavý model,ale zajímala by mě kvalita pásu a toho převodového ústrojí.

Koukal jsem,že máš fotky z provozu venku.Jaké jsou první zkušenosti?? :OK:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

jen pis
kazdy rok o ni, kdyz napadne snih, uvazuju
nez se rozhoupu, tak roztaje a napad odlozim
a pristi rok je to stejne :)
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

:P Tak to jsme dva.Já jsem na tom stejně.Jak je sníh tak přemýšlím jak to uklízet (z lenosti ohledně úklidu v venku v zimě) a furt bych dělal nějaké udělátko.Jak začne být teplo tak to už pak neřeším. :mrgreen:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

čus,fotky jsou z dnešního rána,jsou to první metry venku,pouze testování.Pak to šlo zpátky na stůl na dolazování.Nedělejte si iluze,že s tím dají sklízet hektary sněhu,nebo že to přetlačí takovou tu mokrou těžkou břečku.Tenhle scale prašánek co je ted to dá bez potíží.
Ohledně kvality pásů-to mě napadlo hned taky,ještě když jsem je viděl na fotce.V týdnu jsem objednával ty lepší hliníkové,protože tyhle jsou přeci jen napodobenina těch"letních"na trávu,atd co používají rolby při záchranných akcích,zásobovaní když není sezona.
Tak jsem pás sundal a zkoušel jej poničit-nelze.V rozumné míře samozřejmě.Ale představa toho,že by jste ho třeba přetrhli provozem,nebo o něco je nereálná.Fakt drží.
Podle zkušeností ostatních uživatelů ty alu hliníkové lépe drtí sníh-jsou těžší,zvýší váhu rolby,která je v základu cca jako RTR Honcho,tímpádem lépe budete tahat ostatní expedičky 4x4 protože máte váhu a lepší trakci.Pozor je pak třeba přenastavit napínáky a kyvky na vodících kolech!!!
O převodovém ústrojí toliko-kovový je pastorek,spury plast,a rozhodně ne čínské bláto,vše co je z plastu je na velmi vysoké úrovni co se přesnosti a kvality plastu týče,žádné otřepy,a materiál co fakt vypadá solidně.
Tak a ještě bych se mohl rozepsat o nemocech co se léčily,a se kterýma by to fakt nebylo poježdění...
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Kdysi jsem někomu stavěl tu spalovací. A náhodou to bylo super. Má dva tlumiče na výfuku a opravdu jezdí velmi tiše. A má takovou důmyslně vymyšlenou převodovku, takže na dvou kanálech i couvá. Nicméně je to zrovna místo na vlastní invenci a třetí kanál :-)
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Ano verze nitro má shodnou převodovku s elektro verzí EV(pokud se nepletu),tuto SRko má jako tank-dva motory,dvě převodovky,a dva regly.Já jsem příznivce elektra,takže volba byla jasná,i cena za nitro je vyšší samozřejmě.
Každopádně zminované regly,resp.dvojitý regl je nejslabší článek rolby,nedá se s tím kloudně jezdit,plynule rozjíždet,atd.Jsem na elektro úplně analfabet,takže mi to dělal tady klučina-nejdříve jsem to chtěl předělat na volantovku,což prý nebyla potíž,a funguje skvěle.Ale regl šel ven a koupi dvou jiných zavrhl a regl postavil a naprogramoval sám(za to velký díky a respekt!),a krom jedné drobné chyby,která prý půjde napravit funguje skvěle.Rozjezdy to má nádherně plynulé a dá se s tím jezdit"citovka",technická jízda je moje parketa,takže střídáky a rychlost-o tom jsem ani neuvažoval.
Krom reglu je naprosto tragická elektroinstalace,drátky se lámou už jen při pohledu,komplet přepájet!Motory které tam jsou asi něco vydrží,není to top,ale zřejmě to nebude zdroj problémů,až doslouží půjdou jiné.
Další věc která je naprosto nutná jsou ložiska,jsou tam takové plastové kroužky,všude,takže vyloupat a osadit ložisky,rozdíl je obrovský.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Kdysi me to taky zajímalo, ale nakonec z toho seslo, preci jen tady zas tolik toho snehu nemame. :mrgreen:

Když uz se to tu nakouslo, jaky sou vlastne rozdily mezi touto SR
http://www.kyoshoamerica.com/112-EP-rs- ... 10397.html

a DF-300
http://www.kyoshoamerica.com/EP-BLIZZAR ... p_652.html

Obe mají byt 12-tiny, akorát jedna snad s 380kou a druha s 540kou.
Nic moc vic se clovek u kyosha na webu krom par obrazku nedozvi.
Byla tu rec o převodovce a další ?
Obrázek
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

MikeP-no vždyt jsem naznačil o příspěvek výše :OK: SR ta o které je vlákno,by měla být nejnovější.Elektrický pohon 2 motory 370 nebo 380,dvě převodovky...oproti tomu EP DF-300 má jeden motor 540.jednu převodovku,je to nachlup stejné řešení,jako mám Salvatorem zminované Kyosho Nitro...
Pravdou je,že info od Kyosha jsou strohé,chce to fakt při hlubším zájmu posbírat info od majitelů.
Ano pravda,sněhu tolik není,letos obvzlášt.Ale když se člověk podívá co s tím dělají lidé mimo zimní sezonu...to samé jako s 1:1 rolbou :OK: Jen my tady ve střední Evropě vidíme,že rolba jezdí v zimě,a v létě to pak stojí rozebrané,nebo se servisuje,protože vzhledem k malým distancím se práce co dělala rolba(zaásobování,záchrana)zastane čtyřkolou,atd.
Ale v zemích širší aglomerace,já našel obrázky z Kanady,Ruska,se uzpůsobí pásy,místo pluhu naviják,a přepravuje se náklad,osoby,tahá se přívěs i po trávě...a stejně tak to dělají majitelé modelů.Takže podle mého vidět v létě rolbu bez šorny na gumových pásech jak něco veze,není úplně"non-scale".
Nedám ji na poličku jen proto,že je červen ;-) ,navíc to byla srdeční záležitost,je to fakt mazlík,tak si zaslouží celoroční provoz.
Lada_B
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.09.2011 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno, tak si dovolím sem.
Po téhle jsem taky koukal, ale pak přišla od Dickie a bylo rozhodnuto. Zatím není uplně hotová podle představ, ale už se to blíží, škoda toho sněhu.

http://lada70.rajce.idnes.cz/RC_PistenBully_600/

Až na ty pásy je super, ale kupodivu fungují možná líp než u staré Dickie.
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

pěkná,některý části víc scale jak na Kyoshu :OK: Koukal jsem na ní v Pompu,Dráčiku,nebo tam někde,taky jsem o ní přemýšlel,ale nakonec možnost tuningu,a podpora zkušeností na zahraníčních forech vyhráli a plácnul jsem se.Jak jsem psal,mám s tím plány i v létě.A taky jestli se nepletu,tak ta Dickie je menší,myslím 1/16.
Ale přesto jsem rád,že nejsem sám :OK: Když koukneš"ven"na nějakej sraz těchto strojů,tak jsou skoro jen Kyosha a Dickie,už jsem taky na netu viděl Dickie a bylo u ní napsáno-proinvestováno 3.000,- eur 8o
Mne včera dorazily kovové pásy,jsou boží.O víkendu to snad proženu a dám fotky!
Lada_B
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.09.2011 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Já proinvestoval zatím 2300,- Kč včetně rolby. Ale ještě něco do toho dám.
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

no já se s pásama,novým na míru dělaným elektrem,ložisky přiblížil 14tic,za to mohla být nová :-D Ale když se vrátím k těm 3tic eur,tak jsem(myslím DE forum)četl,když se tam vytahovali,kdo do tho dal nejvíc,tak tam někdo psal 5tic eur.To je slovy-hodně.
Je škoda,že to nemá širší záběr-myslím co se lidí týče,vždyt když vezmu Axíka a věci kolem něj,tak je to finančně na stejně.Ale třeba se naše řady rozrostou,i když letos to nečekám-když už je konec ledna.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

tyyyy vole Frantisku takova brutalni vata

ty vole za to je fungl nagl potuneny scx

to si blazen. tak doufam to dotahnes a poradne to naladis, at to aspon nema konkurenci. prijd si pro kus psh a tvor, at ma rolba interier, poradny hejbaci rajcaky a borce v tilku uvnitr. aspon.

jinak fandim fandovi moc a to i v osobnim zivote. ze se neboji priznat ze sme gej.
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Míra-to je,za ten peníz mohlo,jenže půlky SCXa jsem se zbavil,a další komplet votuněný mám na stole,proto jsem šel jinou cestou.Navíc až zas napadne sníh vezmi Axíka a pojed se mnou,můžem porovnávat kdo,kam a jak rychle dojede.To jsou fakt dvě nesrovnávatelný věci.Zas v oraništi Axík pojede podvozek bude pracovat atd,tohle sice taky projede,ale pohled na to pěknej není.
Normální les,bahno,atd to ujede nemá potíž,pěkně to vypadá,ale nějakej hardcore,nebo trial pro to není.Prostě sníh a taky písek,když jsem koukal kam to vyjede po písku,tam by člověk ani nevylezl,o sněhu ani nemluvím.Vše má svoje.
BTW-interier neřeším,černý okna a nazdar,já na ty detaily moc nejsem,volantíky,panáčci,atd :NO: Kastli beru zcela povrchně-netajím se tím,jako spotřebák.Nějakou barvu,doplnky,světla a nazdar,až se rozbije,bude další.Mě víc baví řešit ty funkční věci.

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“