Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Projekt 8x8 na Axialu II

Jelikož projekt, který jsme chtěli začít už nyní se z jistých důvodů opozdí o pár měsíců, rozhodli jsme se zkusit vytvořit nový, zdokonalený model. Tj. Tatra 815/7 na axialu verze 2. 8)
post279445.html#p279445

Bude to stejná konstrukce, která se prokázala plně funkční u předchozího modelu, ale s tím rozdílem, že se teď více zaměříme na proporce, hlavně kabiny, a celkově to trochu vylepšíme a něco upravíme. :lol:
Už zhruba víme, kde co vše je třeba upravit a snad se to všechno podaří. Teď jenom sehnat nějaké vhodné blueprinty s rozměry kabiny, a protože jsem zatím nic nenašel, tak to vypadá na odměřování z monitoru. :roll:



To je teď asi vše, co k tomu napíši. Více v následujících dnech už při prvních krocích. :OK:

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

Pokud vydrzis, mám kabinu rozkreslenou pro pálení, jak se mi vrátí výkresy, naskenuju a můžu poslat i s kótama, co jsem naměřil. Ale zas tatra na tuhych? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

Pokud by jsi ty rozměry byl ochoten poslat, byl bych rád. Aspoň bych to nemusel přepočítávat z obrazovky a když, tak bych měl alespoň nějakou kontrolu. :OK:

Bude zase na tuhých :-D :-D :-D ale neboj, časem bude i klasický tatrovácký podvozek. Ale to ještě pár měsíců potrvá ;-)

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

no hlavne at tam jsou aspon meritkove kola. Jsi sikovny a nevim, proc si nevyberes projekt ktery by sedl na tuhe napravy.
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

Buď rád, že nedělá letadla ... byl by třeba zajímavý projekt A380 s křídly Blériota a podvozkem Cataliny. 8o
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

DT-swiss píše:no hlavne at tam jsou aspon meritkove kola. Jsi sikovny a nevim, proc si nevyberes projekt ktery by sedl na tuhe napravy.


Zatím mám vyhlídnuté Mickey Thompsony s průměrem 120mm. Jsou to největší kola na 1.9 disk, protože pokud bych dal 2.2 Milspecy, tak by byl problém sehnat hezký 2.2 disk.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

Myslim ze by bylo vhodne jit na dalsi level. Mas na to a jakkoli pekna tatra na pevnych nikoho neohromi, dej to aspon na nezavisle zaveseni kdyz ne trubka.
V cene projektu by se 2.2 disky vysoustruzene u hynka za 4tis ztratily.
Nechapu jak nekomu nemuze vadit tak zasadni koncepcni odchylka. Nenapada me, proc vych mel takovy truck vubec stavet. Kdyz koupis za 4000 dva onroar podvozky a udelas aspon ramena bude lip
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

DT-swiss píše:Myslim ze by bylo vhodne jit na dalsi level. Mas na to a jakkoli pekna tatra na pevnych nikoho neohromi, dej to aspon na nezavisle zaveseni kdyz ne trubka.
V cene projektu by se 2.2 disky vysoustruzene u hynka za 4tis ztratily.
Nechapu jak nekomu nemuze vadit tak zasadni koncepcni odchylka. Nenapada me, proc vych mel takovy truck vubec stavet. Kdyz koupis za 4000 dva onroar podvozky a udelas aspon ramena bude lip



Řeknu to tak. Pokud bychom měli možnosti výroby trubky a dalších věcí z kovu, šli bychom do toho ale tyto možnosti prostě nemáme, takže zůstaneme u našeho původního řešení.
S tou odchylkou nám to nevadí, protože se nám to líbí tak, jak jsme to doposud dělali a v terénu to funguje.
Zatím se prostě do ničeho jiného pouštět nebudeme, možná někdy.

Navíc díly na stavbu už jsou doma.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

Tak tomu ale prosím neříkej Tatra. Je spousta nádherných náklaďáků, co se koncepcí shodnou s tím, co děláš, a nemusíš skoro nic měnit - zvlášť, pokud jsi s tím spokojený.
Prostě na Trabanta můžeš montovat jakákoli křídla a použít jakékoli barvy, ale Ferrari v tom stejně nikdo nepozná.
A docela jsi mě pobavil tou větou s odměřováním z obrazovky ... :-D :-D
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

Já tomu Tatra říkat budu, protože se mi to tak líbí a hold 100 lidí 100 názorů. Jsou lidé, co to nemůžou přenést přes srdce, že to nemá rouru ale jsou i lidé, kterým to vůbec nevadí a líbí se jim naše práce. Já to tady prezentuji pro tu druhou skupinu, co se jim naše nápady líbí, bez ohledu na to, zda je to podle skutečnosti, nebo ne a chtějí se třeba inspirovat.

No a ta druhá skupina- ti, kteří by u nás rádi viděli opravdovou Tatru s rourou, budou hold muset několik měsíců počkat. Plán byl úplně jiný a touto dobou jsme už měli začít s tou opravdovou Tatrou, ale hold se něco opozdilo, tak to bude až později. A jelikož jsme se jaksi začali nudit, rozhodli jsme se postavit druhou verzi našeho předchozího projektu.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

Stavba začíná. :-)

Nejprve složit nápravy :-D

Obrázek

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

Nápravy složené a bylo rozhodnuto, že jako pohon se použije stříďák, který jsme doma měli(sice byl původně pro něco jiného ale co už :lol: . Tak jsem na něj zvědavý jak pojede a hlavně na spotřebu, nikdy jsem s ním totiž v pomalém autě nejezdil.


Obrázek


Obrázek

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

To zase všechno skládáš z nových věcí? 8o
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

Ne, jsou vyprané v Perwollu :-D
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu II

No už je to tak, přeci tu starou Tatru nebudu rozebírat ;-) Jinak předchozí Tatra bude časem na prodej, kdyby měl někdo zájem. 8)

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“