Uživatelský avatar
Tomtom8
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2011 0:00
Bydliště: Praha 4

Ovládání tanku volantovou vysílačkou

Ahoj všichni,
Chtěl bych udělat rolbu nebo tank tak, aby šel ovládat normální 2ch nebo 3ch volantovkou. Mám již pásového bobcata, ale ten jsem udělal na mou vrtulníkovou 6ch páčkovku.
Pohon bude asi ze dvou serv (možná dva motory s regly, ale to je v principu jedno). Moje volantovka nemá žádné mixy. Napadá mne nějaký diferák s ovládáním servem nebo tak něco, ale přesnou představu nemám. Je tu spousta šikovných lidí, snad mi někdo poradí. Díky
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Ovládání tanku volantovou vysílačkou

Takhle to mívalo Kyosho Blizzard. U elektro verze už to aktuálně změnili na dva motory s nějakou vyčůranou regulací. Tohle bylo u starší verze kde to bylo společný pro elektro a spalovák. Ten měl takovou strašně chytrou převodovku, která uměla i couvat a řadit dva kvalty.

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomtom8
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2011 0:00
Bydliště: Praha 4

Re: Ovládání tanku volantovou vysílačkou

Ježíši, jak tohle funguje? Elektromotor s couváním je jasný, ale jak to servo přibržďuje ten diferák, aby to zatáčelo? Koukám, že mechanicky to bude asi mnohem složitější a dražší, než koupit pro děti další DX6i. Jdu zkusit vygooglit to ovládání, které jsi poslal. Díky moc za odpověď. Jdu si zkusit rozšířit obzory. Jo, a ty tu vyfocenou rolbu máš doma? Kolik stála? Dík
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Ovládání tanku volantovou vysílačkou

V tomhle jsem laik ale myslím že než vymýšlet zbytečné složitosti, tak je jednodušší a ve finále možná i levnější koupit novou pořádnou vysílačku. Tank na volantovce je ... prostě divný :-)
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Tomtom8
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2011 0:00
Bydliště: Praha 4

Re: Ovládání tanku volantovou vysílačkou

jo, nové radio je taky řešením, ale už těch krámů mám doma hodně a rád bych nějak zužitkoval staré volantovky. Kupovat nějaký bazální páčkový 4kanál, který má své vlastní přijímače a není programovatelný jsou vyhozené prachy.
Ještě mne napadlo, jestli by se nějak nedala napípat volantovka HK-GT3B. Nemáte ji náhodou někdo "jailbreaknutou" a přehraný SW tak, že je z ní 8mi kanál? Nevím, co po přehrání SW poskytuje za možnosti a za mixy.

Jinak jsem asi našel to, co jsem měl původně namysli - je to kde jinde, než na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=NecYTCzw ... ure=relmfu
píšou tam něco o ESC dual motor, tak jsem to začal hledat a našel:
http://www.dimensionengineering.com/pro ... tooth2x5rc
schéma zapojení:
http://www.dimensionengineering.com/dat ... iagram.jpg
ale cena 60 USD za tu destičku je dost, za to mám dvě serva na pohon, dvě serva na radlici, baterku i přijímač LEDky a ještě mi zbyde na pivo.
Uživatelský avatar
vencaxrv
Nově příchozí
Příspěvky: 66
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ovládání tanku volantovou vysílačkou

tohle je to nejjednodušší řízení co se dá vymyslet prostě otevřenej diferák kterej ti dovolí rozdíli v rychlostech otáčení jednotlivých stran a pak je potřeba na každou poloosu nějakou brzdičku přesně tak jak je to na obrázku prostě pak jen přibrzdíš tu stranu kam chceš zatočit a to servo normálně řídit volantem
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Re: Ovládání tanku volantovou vysílačkou

Šlo by to och.at, použít jeden regl na plynové páčce a volantovým servem přepínat přepínačem levý a pravý motor. Nevýhodou je, že nemůžeš současně dát levý dopředu a pravý dozadu a naopak. Ještě mrkni na BEL SHOP, je ta nějakej bazmek na mix.
Uživatelský avatar
Tomtom8
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 17.05.2011 0:00
Bydliště: Praha 4

Re: Ovládání tanku volantovou vysílačkou

To vencaxrv:
S tím Otevřeným diferákem by to takhle šlo řídit ale jen při pohybu jedním směrem. Otáčení jeden dopředu, druhý dozadu tím neuděláš. Spíš bych vsadil na tu elektroniku...

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“