marcus007
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 23.11.2010 0:00

liaz od itesu r1985

čau všichni...ani nevím jestli to stojí zato ji představovat :oops: nejde ani tak o stavbu ale spíš o přestavbu jednoho nákladáku resp. valníku liaz vyráběneho jako auto na ,,dálkové"
ovládání bowdenem.Ti z vás kterým je pře třicet si ji jistě pamatují a vyráběla ji firma ites též jistě dobře známá...Takže auto doma ve sklepě zahalelo skoro víc jak 20let vím jsou zběratelé kteří takové auta nebo hračky skupují ale pro mě to je taková nostalgie a vzpomínka na dětství a na shánění plochých baterek do ovladače :-D :YOP:
Proto jsem se rozhodl ji zachovat pro užitek svých dětí(snad).navíc původní ovladač to měl už zasebou.....
http://jane4x4.rajce.idnes.cz/liza_znov ... i_s_itesu/
takže k popisu toho bastlu :lol: :oops: kompletní zůstala korba,budka a sásko pod ní probehly jen nějaké pilovací práce.
Podvozek nebo chceteli vana je původní plechová ,přední náprava byla zbavená páky lanka a má naletované sedlo serva a vymezené vůle.
požite servo je micro noname s wildhawka
přjmač je 27mhz s himota+vysilačka
převodovka je komplet vyčištěná a bez difu..původní motor je nahrazen motorem mabuchi 180
jako regulátor je použit stejnosměrny s hobbikingu 45a s ochranou pro lipo
pohona baterie turnigy7,2v 1300mah
Jízdní vlastnosti jsou uspokojivé i přes absenci difecu.ale vzhledem k šířce verzus délce zatáčí obstojně umí jet pěkně pomaličku a taky to pěkně rozjet :OK: zatím čeká na lak a potom na pilota páč dcerka nemá ještě ani rok takže líza ji přivádí k pohybu a pořád ji pronásleduje.... :YOP:
ps:pánáka návštěvě hravě vodveze..jako ta líza myslím :twisted:
marcus007
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: liaz od itesu r1985

Tahle líza je super ale my byli chudý takže to znám jen z hračkárny :-) a kdybys to chtěl prodat tak napiš mrakovi,ten tyhle věci sbírá :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
marcus007
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 23.11.2010 0:00

Re: liaz od itesu r1985

aha..ted jsem cumel na tvou baju...a ty ted seš tady... :-D
akorát nevím jestli je supr ta líza nebo ta přestavba :-D :oops: :lol: marcus007
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: liaz od itesu r1985

RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
marcus007
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 23.11.2010 0:00

Re: liaz od itesu r1985

č,lak?no právě...tak jsem to cely řádně odmastil a stříknul autoplničem samosebou jsem odstranil tu brabavici na budce...
mám dotaz jaký používáte ten plnič?já dělal dřív kyty ale to už je víc jak 20let a tehdy se toto kor u letadel neřešilo barvy byli unicol a pro ty štastnější snad revel či humbrol.
Já zkusil minicolor asi akryl na detaile podvozku a kol a výsledek dle mě stojí za prd..zlatý unicolky,taky mám záměr udělat lak nebo nátěr ani ne snad dle zkutečnosti ale prostě jen nějaký
jo taková modelářská přestávka je znát :-D a fest...
no kluci myslím že nák to dopadne max budu dělat lak znova a brousit od240 do 800šmirglu aš do zblbnutí,navíc když jsem hledal foto skutečných předloch nenašel jsem origo zbarvení
od liazu s té doby tzn nekdy kolem roku 1985 akorát mistr googlil vyplivnul polovraky aut s miliontym nástřikem.. :-[ :-I
ale díky za nákou inspiračku zatím je většina vozu jen v plniči...marcus 007
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: liaz od itesu r1985

marcus007 píše:
ps:pánáka návštěvě hravě vodveze..jako ta líza myslím :twisted:
marcus007


Jsi mi něco připomněl, od druhé minuty :mrgreen: :mrgreen:

[youtube]sv83w1lAPGQ[/youtube]

Přesně stejnou lízu má soused a furt by to chtěl nějak zprovoznit. Pěkné, možná mu to taky někdy porychtuju a trošku tě okopíruju :oops: to řízení je fajn
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: liaz od itesu r1985

marcus007 píše:no kluci myslím že nák to dopadne max budu dělat lak znova a brousit od240 do 800šmirglu aš do zblbnutí,navíc když jsem hledal foto skutečných předloch nenašel jsem origo zbarvení
od liazu s té doby tzn nekdy kolem roku 1985 akorát mistr googlil vyplivnul polovraky aut s miliontym nástřikem.. :-[ :-I


šmirgl nepoužívej hrubší než 800, jinak to dojebeš

inspirace - http://www.liaz.cz/rada_100_galerie.php

http://www.liaz.cz/rada_110_prospekty.php

http://www.liaz.cz/rada_100_prospekty.php

sem taky založenej na Lízy :OK: , a teda sbírám tyhle starý hračky :FINE:
MRAKOLEND-rc park
Hitec-2,4GHz
OT64-SKOT
LIAZ-plachta
MITSUBISHI PAJERO-CC01 trial
Holídajka by MRAK
MITSUBISHI PAJERO WAGON-CC-01
HAJZLTEAM -patřím k nim
http://rc-listany.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/DOLUBOBO
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: liaz od itesu r1985

sWiNe píše:
marcus007 píše:
ps:pánáka návštěvě hravě vodveze..jako ta líza myslím :twisted:
marcus007


Jsi mi něco připomněl, od druhé minuty :mrgreen: :mrgreen:

[youtube]sv83w1lAPGQ[/youtube]

Přesně stejnou lízu má soused a furt by to chtěl nějak zprovoznit. Pěkné, možná mu to taky někdy porychtuju a trošku tě okopíruju :oops: to řízení je fajn

Tak toto jsem zažil osobně, je to perfektní :HOPS: - pro nás modeláře především! :FINE:

[youtube]xVhxCqSTH_4[/youtube]
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
SlashKO
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 04.03.2012 0:00
Bydliště: Mohelnice/Hanušovice

Re: liaz od itesu r1985

Výýtopna ;-)
Celkem fajn řetězec :)
marcus007
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 23.11.2010 0:00

Re: liaz od itesu r1985

aáá to je jedna hospa ve brně..to jsem už viděl je to dobrý :FINE: ale přece si kvůli pár víkendovejm hrncům nepostavím v baráku vlak....
ačkoliv má žena je jako já 8o :tleskam: je pro všechno....akorát ty expedice se nám poslední víc jak rok uspěšně vyhíbají
moje cc fj 40 a její axial dingo spějí s vyvěšenejma nápravama..aš ten náš prcek povyroste tek je zas projedem....
Jinak díkec za inspiračku nakonec bude paní líza na budce nebesky modrá a zbytek černá +bíla.
Mraku:taky se mě líbí auta co mají tuhý nápravy je to klasika pro nákladak...
A když jste nahodili ty videa stema mašinkama tak prej někde v brně je jedna pivnice kde u každyho stolu je pípa s počítadlem průtoku(vodoměrem)
a tam si točí každej sám napřesno... 8) :lol: a pak ho skásnou...
díky všem za reakce Marcus007
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: liaz od itesu r1985

vím o takové v praze - PUB. jen nevím už přesně kde to je :D
Macarony
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 16.12.2012 20:34
Bydliště: Táborsko

Re: liaz od itesu r1985

já vím o takové v Budějkách a Táboře ;-) taky PUB
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: liaz od itesu r1985

V Brně je Mamut pub, ulice Bašty, kousek od vlakovýho nádraží. Ale co mají momentálně na pípách netuším. A bývalo něco i na Merhautové, ale netuším jestli ještě.
A místo fotbalu či čeho tam mají v televizi počítadlo čárek, to pak je motivace. :-D
Sory za OT.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: liaz od itesu r1985

Čoveče ty s tou Lízou děláš psí kusy ........ ze 100/110 skok na řadu 200 , to budeš muset poupravit - dozaslepit zadní okna , zvednout přední šajbu a krouhnout novou masku ......... jinak valník by měl mít origo rám šedej ne černej.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
marcus007
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 23.11.2010 0:00

Re: liaz od itesu r1985

:oops: ale já ji chtěl jen zprovoznit a aby vypadala tak nejak líp neš ten samotnej plast..furt jsem nevědel a pak jsem se odpíchnul od tvy odpovědi aš to bude tak to bude dočkej času já to sem pak hodím :OK: ;-) ale díkec vidím že máš přehled...marcus

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“