Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

unimog 6x6

Uz jsem to nevydrzel a pridal jsem se do teto sekce. Puvodne to mel byt MAN KAT od RC4WD, ale odradilo me postovne a clo. Takze jsem dnes koupil tohle http://plutoone.rajce.idnes.cz/Unimog_6x6/
Na fotkach je to tak, jak jsem prinesl dom. Prostredni napravu jeste posunu kousek vzad a take by me lakala vetsi kola. Ikdyz tato odpovidaji meritku 1:10. Dve pouzitelne kastle maji na ebay. Pisu z mobilu, tak se mi nechce davat odkaz. Plus se tento tyden na bazaru objevila Tatra 815-7 podvalnik za hezke penize. Ale uz slysim ty kecy o Tatre na tuhejch:-D takze to zatim take pada. Poprosil jsem Guciho ( snad jsem nespletl nick) a pokousim se ho uskemrat, aby mi kastli vysochal. Takze mi drzte palce a ja budu pomalu tunit.
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: unimog 6x6

Unimog je dobra cesta, urcite, jako tatra na tuhejch fakt ne. A o jakem unimogu se bavis. Hod foto predlohy, kabiny nebo tak
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Odkaz hodim rano. Z telefonu se mi nejak nedari. Ale kdyz zadate na google.cz obrazky a unimog 6x6 najdete bilej valnik s hydr. Rukou. (Ta tam nebude) misto ni dam asi 2 rezervy.
Dnes jsem posunul prostredni napravu kousek vzad. Vypada to lepe. A chtel bych trochu mohutnejsi gumy. Asi Iroky. Takze se mezirka jeste trosku zmensi.
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: unimog 6x6

Obrázek

tento myslím má na mysli :tleskam: jsem na to zvědavý :OK:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

To je on. Diky. Taky jsem zvedavej, jak to dopadne:-)
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: unimog 6x6

No tak sel bych rozhodne do 1.9 sipaku, ...rcmodelex
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
QuwinZZy-_-
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 14.11.2013 12:16
Bydliště: Osada na Sibiři

Re: unimog 6x6

Hezká předloha :OK:
Jednou Mercedes=Navždy BMW

Nanda NRX10 Fiat Abarth 124
MF-01x Suzuki Jimny- ve vývoji
MF-01x Suzuki Jimny- offroad

Z donucení si už ani podpis udělat svůj nemužu.. :(
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Na ty jsem koukal, ale Přijdou mi moc úzké. Ripsawy mají 38mm (i to mi příjde málo) a šípáky 31,8mm.
Ještě jsem koukal na tyto takové něco mezi.
Ještě mi poraďte, mám blatníky dělat plastové, nebo z plechovky? Díky
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: unimog 6x6

Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

150mm už je dost. Koukal jsem na tyhle 2,2 http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... 2-Tires-2x ale Gucci počítá při sochání kastle s pneu okolo 110mm aby To odpovídalo měřítku 1:10
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: unimog 6x6

No sup sem prispevku.


...akorat se mi nezda to usporadani linku na zadku. Nechapu ty spojovacky naprav. Ja bych linky vedl dycky od napravy k ramu. Spojovat to mezi napravama... Tomu moc nerozumim... Leda obe napravy na kolibku a na jeden cep k ramu. Ale to je zas neco jinyho. Nevim jak to ma ten unimog, videl jsem jen 4x4.... Treba to funguje, no, ale je to divny


Edit
Hele, ty vole, ma to tam! Poucen drzim hubu...

Obrázek
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

No ono máš asi pravdu. Na obrázku nápravy propojené nejsou. Pokud se na obrázek jukneme pořádně, je vidět noha, která jde z vrchu rámu a a do ní je ukotven link zadní nápravy. Ale takhle jak to mám já to funguje myslím dobře. možná že to ještě předělám. Ale zatím pro to dle mého názoru není důvod.
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: unimog 6x6

:-p IMHO by to chtělo chytnout ty spodní zadní linky k rámu (nebo k nějakým konzolím), místo k prostřední nápravě. Když Ti prostřední "plně" propruží a zadní se "vyvěsí" (přejíždění schodu), zadní náprava se (díky letmému uchycení) "vykroutí" dolů a "vykloubí" se kardan mimo souosost (záleží jak tenhle problém "vnímáš", řešilo se to tu mockrát. Já bych to vnímal jako "neplechu"). A i při běžném křížení tam bude drobná "neplecha". Záleží asi jak moc to bude (v rámci měřítka).
Edit: po zoomu obrázku je vidět "noha" resp dva plechy. Proto je vidět skrz na pružinu a není to na první pohled patrné.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Taky nad tím teď přemýšlím. Na tomhle http://plutoone.rajce.idnes.cz/Unimog_6x6/#6x6vrch.jpg obrázku jsou vidět v hliníkovém prodloužení dvě matky. Zkusím vymyslet nějakou nohu, kterou nasměruji dolů a chytnu do ní link. Mám tam kus 3mm hliníku, ten by to mohl ustát.
Děkuji za konstruktivní připomínky. :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: unimog 6x6

Uz to vidim...

No, jak pises, to se nabizi jen udelat tam ty svisly "plechy" a mas to skejlovy jako poleno,to je jednoducha uprava, linky drobet zkratis a vicemene to zustane. Vidim tam trilink a panhartku, zda se, ale asi skoda jit takhle do extremu. Zas na druhou stranu... Mas to ve fazi kdy by to nebylo este tak slozity udelat to temer meritkove... Zase teda nevidim jak to ma ta naprava prostredni, krouti se tam neco na zpusob torzky, tam je ten 4 link hezky cisty reseni, nez tam takhle saskovat... Nic se nema prehanet.


...ale nabizi se to... :-)

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“