rapo
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 02.12.2013 13:36
Bydliště: Praha Modřany

Regulátor stejnosměrného motoru

Ahoj, hodně se tady používá pohon pomocí serv, případně SS motorů s převodovkami. Jaké konkrétní regulátory používate? Všechny, které jsem našel, byly dost velké, ať už jde o rozměry tak i o proudové zatížení.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Regulátor stejnosměrného motoru

Konkrétně se používají v drtivé většině takové regulátory, které se dají koupit. A co se týká velikosti regulátorů, tak se pohybují od cca 4g do 150g ... váha většinou odpovídá proudovému zatížení. A že se ti zdají velké ? No co se dá dělat ... někomu se zase zdají malé.
rapo
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 02.12.2013 13:36
Bydliště: Praha Modřany

Re: Regulátor stejnosměrného motoru

Borik píše:Konkrétně se používají v drtivé většině takové regulátory, které se dají koupit. A co se týká velikosti regulátorů, tak se pohybují od cca 4g do 150g ... váha většinou odpovídá proudovému zatížení. A že se ti zdají velké ? No co se dá dělat ... někomu se zase zdají malé.


Který bys mi doporučil? Hledám regulátory na cca 12kg serva pro pohon traktoru od Brudera. Jde mi hlavně o malé rozměry, proud cca 200mA, napájení max 8V, aby uměl točit na obě strany, bez brzdy.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Regulátor stejnosměrného motoru

200 mA na 12 kg serva? Není to málo? :-p
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
sten25
Uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 18.12.2009 0:00
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Regulátor stejnosměrného motoru

Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Regulátor stejnosměrného motoru

No konečně tě napadlo to víc upřesnit - podle toho, co jsi napsal v prvním příspěvku, se nedalo poznat vůbec nic.
Co se týká toho konkrétního regulátoru .... 12 kg servo je už hodně žravé a pokud je u něj napsáno 200 mA odběr, tak určitě půjde o nějakou střední hodnotu. Regulátor ale musí vydržet hlavně rozběhový proud a také blokovací proud ( kdy to servo se třeba zablokuje v nějaké poloze ) a tam může být hodnota protékajícího proudu mnohem větší. Máme změřeno, že třeba neznačková serva z číny ( právě kolem těch 12 kg ) si vezmou i 3-4A, rekord je tuším kolem 8A. Takže pokud použiješ podstatně slabší regulátor, tak by sice měla zareagovat tepelná ochrana, ale někdy to ani nestihne a rgulátor vyhoří. Proto bys měl použít takový regulátor, co vydrží aspoň těch 6A. Dřív se vyráběl hodně malý DSYS 7A ( byl max. na 4-8V ), ale už se nevyrábí. Ještě je ve výprodeji posledních pár kousků malinkých DSYS MDD4, který by taky vyhovoval - viz http://www.dsys.cz/?prod=1&lang=cz.
rapo
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 02.12.2013 13:36
Bydliště: Praha Modřany

Re: Regulátor stejnosměrného motoru

Díky za tipy. S těma 200mA jsem to opravdu podcenil, vyšel jsem z faktu, že mám 3 serva a na 2Ah pack mi to jezdí asi 4 hodiny :oops: Teď jsem to přeměřil, při rozjezdu traktor pápne až 1,5A a to mám ve vysílačce nastavené "zpomalení rozjezdu" na 0,5 sec.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Regulátor stejnosměrného motoru

A co takhle trochu dodržovat dělení fóra, máme tu přece téma "Pohony a regulátory"
bflmpsvz

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“