jiji01
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2012 0:00
Bydliště: Praha

Tatra Bonver Team Dakar 2012

Stavím Tatru Bonver Dakar Team s použitím náprav z podvozku TB-01.
Pokud máte někdo doma Tamiya disky Hummer http://www.s-hobby.cz/model/_12185-disk-m1025-hummer.htm, změřte mi prosím šířku nápravy s hexy u vašeho auta a šířku včetně disků.
Díky moc.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Bylo to myšleno dobře nekamenujte ho , jen jsi mohl svůj prvotní dotaz ze Slickova vlákna zkopírovat a vložit sem jako úvodní příspěvek (což vlastně můžeš udělat i teď tím že to odtam zkopíruješ a dáš upravit ten nahoře se smajlíkem a vložíš to tam)
WRANGLIK to pak všechno přesune sem bude li mít čas.

http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 8-full.jpg

4me píše:
jiji01 píše:Zdravím, jsem tu nový a pokouším se o něco podobného na podvozku TB-01.
Jen se chci zeptat, chci použít disky hummer a pneu F 350 od š-hobby, jen mi pořád nevychází potřebná šířka. Šířka náprav (ramena vodorovně) včetně obou hexů (tloušťka 6mm) je cca 166mm.
Jde mi o to, aby poměrově seděly rozměry celkové šířky a průměru pneu.
Na š-hobby uvádějí průměr 95mm, na mz-racing mají 88mm.
Předem díky za pomoc.
Ještě by mě zajímal skutečný rozměr pneu (v cm) u Tatry Bonver Dakar Teamu z letošního Dakaru.


Pardon za malé OT...pokud máš na mysli kombinaci pneu a disku jako na foto (pneu Tamiya F350+disky Tamiya), oboje z Š-hobby, tak průměr pneu mám 93mm a šířku 36mm...
Obrázek

....


rotruck píše:EDIT - vyjasněno
Aby jsme trošku roztřídili kolečka a nedošlo k záměnám, tak nejčastěji používaný kola od Tamiya sou ........
gumy Rock Cruiser z F350 (HLka) atd.
Vnější průměr pneu (mm):95 Vnitřní průměr pneu /ráfek/ (mm):48
Šířka pneu (mm):36
Obrázek

BF -Goodrichy používanejma na Tuaregovi nebo Humweem a CCčkách
Obrázek
Vnější průměr (mm):88 Vnitřní průměr pneu /ráfek/ (mm):47
Šířka pneu (mm): 32

Co se týká gum a disků Tamiya je to celkem jednoduchý , nejčastěji používaný disky mají většinou průměr 46-48mm

Jinak neříkejte všemu "PUKY" , pak v tom máme guláš :mrgreen:
PUKY jsou tyto Tamky z Blazinga , poslední dobou se zase objevují na prodávanejch CCčkách setech .......
Obrázek
Vnější průměr pneu (mm):90 Vnitřní průměr pneu /ráfek/ (mm): 48
Šířka pneu (mm):32
Naposledy upravil(a) rotruck dne 11.02.2012 18:28, celkem upraveno 4 x.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

...dobrej nápad šoupnout to sem, ať Slickovi nezas***me vlákno ;-)...změřil sem to orientačně na TL-01...šířka zadní nápravy s hexy (bez disků) je nějakých 155mm a s disky je to 176mm..je to měřeno při plném propadu ramen (viz foto), takže nezapomeň vzít v potaz že dojde k rozšíření při propružení (nevím kolik to bude u tvého TB-01) :-p

Obrázek
jiji01
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2012 0:00
Bydliště: Praha

Díky moc Vám oboum. Zatím se tak nějak seznamuju s fungováním fora. Mám už ho celkem prolezlé, ale jako uživatel stále tápu :sad: .

...dobrej nápad šoupnout to sem, ať Slickovi nezas***me vlákno ...změřil sem to orientačně na TL-01...šířka zadní nápravy s hexy (bez disků) je nějakých 155mm a s disky je to 176mm..je to měřeno při plném propadu ramen (viz foto), takže nezapomeň vzít v potaz že dojde k rozšíření při propružení (nevím kolik to bude u tvého TB-01)


To je ono, co jsem potřeboval. Jsem v tomhle oboru nováček, takže je pro mě těžké se vymáčknout, co vlasně chci. Díky za ty rozměry. od toho se teď můžu odpíchnout.
jiji01
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2012 0:00
Bydliště: Praha

Tak jsem objednal disky a pneu.
Potřebuju poradit se sestupnou převodovkou a celkovým převodem jako takovým. K tomu se vztahuje i volba vhodného motoru.

Převodovku mám vyhlídnutou tuto:http://www.notyro.cz/notyro/eshop/1-1-PREVODOVKY/0/5/2-VT-m0-7-silver

Bohužel je málo místa pro centrální nosnou rouru s přírubou mezi oběma hřídelema. Také by mi víc vyhovoval hladký povrch převodovky bez vystouplých pouzder pro ložiska hřídelí. Případně najít někoho, kdo by něco podobného za příznivou cenu vyrobil.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

pokud hledáš rozvodovku, tam mrkni ješte sem:
www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop/18-1-P ... nsmissions

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Rozvodovku už evidentně má , to Notyro je rozvodovka tím by byl vyřešený výstup na obě strany.
Bylo by potřeba nejřív trošku popsat jakou budeš mít koncepci podvozku , budeš dělat rouru , nebo necháš plato ?? Jak budou hnaný nápravy , centrálním kardanem , nebo dělenejma ??

EDIT: Můžeš klidně obě odpovědi psát do jednoho příspěvku , případně ten poslední upravit pomocí ikony EDIT v okně příspěvku a znova odeslat.

Co se týká převodů vnápravách , můžeš orientačně počítat zhruba 2,5:1 , pohybuje se to od 2,2:1 až k 2,9:1 , později to zjistíš přesněji.
Převody které zatím máš jsou ještě málo , budeš muset zpřevodovat víc , celkově aspoň 30:1 nebo víc , podle váhy auta. Zatím máš převod jenom zhruba 6:1 , pokud dáš vícezáviťák , tak by ses doastal na "falešnejch" 12:1 a to je furt málo - slabý a rychlý.
Naposledy upravil(a) rotruck dne 11.02.2012 11:18, celkem upraveno 5 x.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
jiji01
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2012 0:00
Bydliště: Praha

Taky jsem na ně koukal, ale tvarově se mi tam moc nehoděj.
Nevíte někdo převodovej rozměr v nápravách (v diferenciálu) tb-01, případně jak ho zjistit.
jiji01
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2012 0:00
Bydliště: Praha

To Rotruck:

Bude to bez řazené převodovky, pouze sestupná převodovka s vývodem pro motor a dvěma vývody pro nápravy.

Co se týká převodů vnápravách , můžeš orientačně počítat zhruba 2,5:1 , pohybuje se to od 2,2:1 až k 2,9:1 , později to zjistíš přesněji.
Převody které zatím máš jsou ještě málo , budeš muset zpřevodovat víc , celkově aspoň 30:1 nebo víc , podle váhy auta. Zatím máš převod jenom zhruba 6:1 , pokud dáš vícezáviťák , tak by ses doastal na "falešnejch" 12:1 a to je furt málo - slabý a rychlý.


Znamená to teda dát za motor ještě planetovou převodovku nebo zvětšit převod v sestupné převodovce (na hřídeli k náprvám dát větší ozubené kolo)?

Měla by to být tatrovácká koncepce s rourou jako dělá Slick7, jen bez řazené převodovky, což asi bude ten problém s převodem. Nechce se mi dávat takový peníze za převodovku, výrobní kapacity nemám, takže dost peněz spolkne si nechat vše vyrobit. Vyřezat šasí, materiál, převody a všechny mechanické věci.

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“