Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

V3s 6x6

Zdravím, dlouho sem přemýšlel jestli to sem vůbec dám.Přece jen to není přesná kopie Pragovky.Co se týče podvozku -> nápravy jsou Tamiya truck rozšířené asi o 1,5cm,rozvodovka je homemade 1:1 a motor s redukčkou mají převod 100:1, servo je digi turnigy s kovovyma převodama a tahem tuším 16kg. Podvozek si prošel dosti změnama,na fotkách co přidávám je poslední verze podvozku.Při testování se to chovalo moc pěkně i s handikepem - tamiya rock cruiser PUKY- alias pneu .Ty snad časem přezuju za měkčí a přilnavější.Kabinu nemusím asi představovat, protože ji každej ihned pozná a kdo ne tak je od Jurdy :) (já byl ten tajný majtel a čekatel).Kastle se jen trosičku dokituje,připevní dveře na panty a možná i otevírací čelní okna budou. Co se týče barev tak Praga pujde do československé zelené a podvozek na černo at to není tak oťukaný a vypadá to taky trochu kulturně hehe.Dále planuju jak již sem psal - výměnu pneu a taky dvoukvalt převodovku..Podotýkám že model je skládán převážně z věcí co jsem měl doma ,takže nečekejte nějakej odvaz :lol: :wink: (omluvte izolepu,jeto foceno po testovací jízdě)

Konečná verze by měla být - valník s plachtou a ochraným rámem kabiny.Něco jako expediční "trial".. zbytek --> http://jirkabzygo.rajce.idnes.cz/V3s/

Obrázek

Obrázek

a podvozek v černé...
Obrázek
Naposledy upravil(a) Ruzabmx dne 19.03.2012 15:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

No paráda, nádhera, tak jsem zvědav kdy se zůčastníš nějakého Holomóckého poježdění :wink:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

S takhle předloněnou nápravou bude servo dostávat neskutečně zabrat, a stejně to pořádně nezatočí. :wink:
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Adam62_cz píše:S takhle předloněnou nápravou bude servo dostávat neskutečně zabrat, a stejně to pořádně nezatočí. :wink:


No,díky tomu jak to je teď tak to má vynikající rejd řízení oproti tomu co bylo před tím,nikde nic nedrhne a servo... servo to zvládá na 1.čku.
Testovacích jízd proběhlo už dost takže musím Adame nesouhlasit :wink:
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Jak myslíš, mě je to jedno :-D Každopádně takhle to má špatnej smysl zatáčení.
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Adam62_cz píše:Jak myslíš, mě je to jedno :-D Každopádně takhle to má špatnej smysl zatáčení.



Moc do toho nevidím, tak se zeptám možná trochu blbě, ale proč by to nemělo fungovat?
Na první pohled mi to přijde jednoduchý a funkční. Moje laický oko nenašlo příčinu, proč by to nemakalo, navíc pokud se nepletu tak takhle má uložené servo i axík ne a ten fakčí hezky.
Možná se ale pletu, tak případně prosím o vysvětlení, rád se nechám poučit.

Jinak bouda parádní
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

Axial to ma přesně tak a funguje super takže taky nechápu co tím chtěl básník ríci :-p a bouda moc pěkná
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

myslim, že jde o to, že je náprava hodně předkolněná, což sice zlepšuje úhel kardanu, ale servo při zatáčení tlačí kola do země místo, aby je jen otáčelo...
nicméně si myslim, že když je dost silný servo, tak proč ne, a když to funguje, tak vůbec není co řešit...

a esi se nepletu, axík má servo na nápravě, zatímco tohle má servo na šásku...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Já mam na Defiku přední nápravu taky nakloněnou kvůli kardanu (ne tak moc, ale mám) a rejd je sice větší, ale protože ty kola míři jakoby do země tak to mačka gumy a hrne se to ven ze zatáčky takže výsledný rejd je možná ještě menší než kdyby to bylo normálně
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Přesně tak, nejde vůbec o umístění serva, ale o rejdovej čep.
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

No tak celej svět dělá záklon rejdovýho čepu, tak proč neudělat předklon. Třeba jsou všichni ostatní hloupý :-)
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Tak sem nad tím uvažoval a zkoušel zapracovat.A zjistil sem že musím skáknout do Ferony páč mi došli všechny dlouhý šroubky :lol: .Akorát se posléze upevní ten link (z každé strany jeden) blíž ke kardanu (na rámu) aby o to nedřelo kolo při zatočení a bude se snad už jít konečně na upevnění kabiny atd :) ..na přiložené foto sem se snažil zachytit jak uhel kardanu tak i předklon napravy, je to tak 2x-3x míň než to bylo.. To v tom červeném kroužku má poukázat na to jak se ta mezera zmenšila na 4mm ..

Obrázek :wink:
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Dej to na listy...
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

To už tam bylo, navycházela mi délka per,takže museli být upevněný vepředu na nárazníku a hroznej problém dělal uhel kardanu,vepředu i vzadu.Když sem to zkoušel jinak tak to zase bylo moc vysoký,proto sem zvolil tuhle možnost..Není tam zas nějakej obrovskej skrut (třeba jak axík) oproti těm lisťákům.Na poježdění ti to půjčím ať posoudíš :wink: Osobně bych to neměnil asi už..
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

Nádherná vejda :FRIENDS: :FRIENDS:
A co malá uprava http://www.rhino3d.sk/viewtopic.php?f=3&t=387

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“