Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

Tatra 815 Dakar 2011 - 1:13,5

Zdravím ve spolek,
už nějakou dobu se na foru vyskytuji jako čtenář čerpající inspiraci, a tak po čase jsem se dokopal hodit sem svůj "projekt" ;-) K RC autům jsem se dostal vlastně náhodou, jednoho dne se mi dostal do rukou podvozek HBX FinaL Monster Truck, který posloužil jako "pokusný králík" pro seznámení s RC auty :-)...v té době jsem narazil na netu na modely trucků z Dakaru v měřítku cca 1:14 na podvozcích TA-01, TL-01,ap., mno a po zjištění že Final Monster je vlastně kopie podvozku TL-01B, padlo rozhodnutí si taky jednu Dakarku postavit. Volba padla na Tatru 815-2T0R45 4x4.1 VK, v barvách Letka racing Team - Petrobras (André de Azevedo). Původně to byla verze Dakar 2009, ale po zjištění, jak mi to jde pomalu jsem plynule přešel na verzi 2011.
Původní podvozek prošel několika změnami...lehce jsem ufiknul spodek, naznačil centrální rouru, osadil tlumiče z buggy Himoto, komplet oložiskoval, vyrobil nosný rám z hliníkových "L" profilů, 2x měnil kola, zavřel oba diferenciály, ap....ještě bude nejspíš následovat zpřevodování do pomala. Něco málo k elektronice: motor Novak 55T, regulator DSYS MDD90, servo TowerPro MG995, ovladač osvětlení DSYS MD8L - 8x vpředu a 6x vzadu. Na začátku byla volantovka LRP 2,4GHz, ale pak jsem udělal výlet do historie, pořídil si páčkovou Futabu FC-18 Junior 35MHz a osadil jí modulem Corona 2,4GHz. Kabina z PSH je podle zvětšeného papírového modelu (s lehkou úpravou proporcí).
Více foto najdete TADY

Obrázek
Obrázek
Under construction:
- Tatra 815 Dakar 2011(André de Azevedo)
- LR Discovery III(CC-01)
Uživatelský avatar
kobzik
Nově příchozí
Příspěvky: 90
Registrován: 16.09.2011 0:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

To vypadá na slibný začátek, kabina se evidentně povedla. Držím pěsti.
Tamiya CC01 - Land Rover Discovery III - už taky 2,4GHz

http://petrkotyza.rajce.idnes.cz/Tamiya ... overy_III/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

No sláva další Dakarce, kabina - pěkná práce :wink:
Naposledy upravil(a) milan008 dne 10.04.2012 12:30, celkem upraveno 1 x.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

Zdá se mi to, nebo to má nějakej malej rozvor, ve čtrnáctině by to mělo bejt cca 30cm, ne? :roll:
Kdybys to chtěl trochu natáhnout, u TLka stačí otočit ramena
http://img5.rajce.idnes.cz/d0507/4/4174/4174805_2296611ed507b2d73b1e5b1ec80c326a/images/rozvor.jpg :wink:
http://superstepa.rajce.idnes.cz/TATRA_Dakar/
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude [i]ľavá, čierná, chlpatá, zubatá..[/i
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Co se týká otočení ramen , máš to trošku odzkoušený v provozu ??
Taky jsem je zkusmo otočil na zadní nápravě , ale zdálo se mně , že ten úhel kosti je už moc drastickej, zvlášť při prověšení a tak jsem to raději bez otestování v terénu zas vrátil zpátky. Fungovalo ti to bez problémů ??
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

Co se týká rozvoru, Bezmozek má pravdu...v tomhle měřítku by měl být cca 30cm a to já nemám. Variantu s otočenými rameny na zadní nápravě mám v záloze, ale dostal jsem se stejně jako Rotruck jen k vyzkoušení a na "psí kosti" to bylo moc. Za nedlouho bude následovat druhý pokus, protože jsem poloosy vyměnil za univerzální ocelové od GPM, ty snesou trochu víc. Ještě něco málo k posledního postupu...dodělány přední blatníky, kabina dostala lak a pohrál jsem si se světly. Největší změnou bylo přezutí na pneu od J. Pstružiny, což mi udělalo velkou radost :HAPPY: . Gumy jsou to opravdu povedené (vlastnostmi i vzhledově), a hlavně Tatra byla stavěna na rozměr původních Tamiya "puků". Obuty jsou na Tamiya disky omotané olověným plechem (cca 60g na kolo), vložky jsou zatím "samorobo" ze starých monster gum....časem pořídím tvrdší. A ještě pár foto z weekendového ježdění...nedalo mi to, musel jsem to poskládat a "otestovat" ;-)

Více foto TADY.

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) 4me dne 28.06.2012 15:45, celkem upraveno 1 x.
Under construction:
- Tatra 815 Dakar 2011(André de Azevedo)
- LR Discovery III(CC-01)
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

To je moc pěkný. Chválím :wink:
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

:OHNO: :YOP: :OHNO: tak to je mazec :SUPER: 8o ;-)
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

rotruck píše:Co se týká otočení ramen , máš to trošku odzkoušený v provozu ??...

JJ, otáčel jsem předek aby na TL aspoň trochu seděla bouda z SCX.
Jen jsem trochu ubral rejd a bylo to v pohodě. Samo, že když to máš vyšponovaný nadoraz nahoru asi to už bude moc :roll:
http://superstepa.rajce.idnes.cz/TATRA_Dakar/
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude [i]ľavá, čierná, chlpatá, zubatá..[/i

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“