Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

VAB 6x6

Chtěl bych se časem pustit do stavby tohoto vozítka (1:10) a sháním podklady. Zatím jsem toho moc nesehnal a asi nejjednodušší bude koupit model 1:35 a patřičně ho pozvětšovat. Nebude to podle toho zrovna přesná maketa a proto bych byl velmi rád, kdyby se ozval někdo, kdo má nějaké podklady ke skutečnénu vozu.
Pokud někdo něco použitelného máte, dejte mi prosím vědět.
http://www.the-blueprints.com/blueprint ... b-vtt_6x6/
Chtěl bych si postavit civilní - hasičskou verzi.
http://www.iwaarc.com/minicar/fire2/VER ... m_126.html
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Mno tak to držim palce :OK:
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Jak časem?? Tak ať tady dlouho nečekáme.... :wink: :mrgreen:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Klingy
Uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 11.02.2012 0:00
Bydliště: Praha Západ

nevim jestli ti to pomůže ale tady je alespoň pár základních rozměrů
jinak držim palce a sem zvědaj až to tu rozjedeš

Obrázek
Uživatelský avatar
ferdovic
Uživatel
Příspěvky: 457
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Havířov,Dolní Suchá

Jeep Nukizer 715
Jeep Willys
Oskosh 1926
Zis 134 8x8
Jeep Wrangler
Ford Mustang
Bergetiger
rajče ferdovic1
you tube ferdovic1
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Díky všem - mimochodem úžasný video, ten skok fakt stojí za to.
Co se týká stavby - mám toho rozdělanýho poměrně dost ( hlavně hodně lodí - číslo se stydím napsat - a nějaké to letadýlko ). Autíčka jsem dělal už dřív, ale pouze onroad a toto by měl být spíš projekt na delší dobu, protože přece jenom to bude dost náročný podvozek a než se orientuju v nápravách od jednotlivých výrobců a než se to dá dohromady, uteče dost vody a hlavně musím letos dokončit aspoň jednu loď. Ale když už se občas dostanu na nějakou expedici, tak ten hasičák by se mohl hodit a v nejhorším by v nádrži mohl dopravovat nějakou tu přepálenou kapalinu lehčí než obyčejná voda.
Ta karosérie je poměrně jednoduchá, hranatá a s tím problém předpokládám nebude, zato ten podvozek bude dost složitý a náročný a to je právě to, k čemu zatím nemám podklady ( na netu jsem bohužel žádnou použitelnou fotku spodku nenašel ) a chtěl bych to udělat ( pokud možno ) co nejvíc odpovídající předloze, i když v rámci funkčnosti nemyslím, že by to muselo být tak úplně maketové. Takže asi to vypadá na ten kit, ze kterého by mělo být poznat, jak to ve skutečnosti funguje. Nápravy s diferenciály rozhodně vyrábět nehodlám, to bych chtěl použít už průmyslově vyráběné, ale v tomto nemám vůbec žádný přehled a tak napřed musím ( a to nejlépe s vaší pomocí ) najít a vybrat to, co by se dalo použít a přizpůsobit a přitom to nestálo balík, protože rozpočet bude omezený. Někde jsem viděl nádherné kovové nápravy se vším všudy, ale bohužel na moje možnosti naprosto mimo realitu. Ale tady stejně asi budou jen polonápravy a nějaká forma nezávislého uložení na ramenech. A hlavně by to mělo odolávat vodě, protože přece jenom mám k lodičkám blízký vztah a tak by to mělo i plavat.
Uživatelský avatar
Klingy
Uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 11.02.2012 0:00
Bydliště: Praha Západ

jen tak mimo téma co stavíš za lodě? Já jich taky mam spoustu rozdělanej :lol:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Nejvíc makety a polomakety a to pracovní - remorkéry, policejní a hasičské, pobřežní stráž, ponorky, .... co ne, tak válečné, osobní, rychlíky ( to už mě přešlo ) a pro klimbání u vody mám menší plachetku. Co mě dost láká, tak větší trimaran na vztlakových křídlech ( s výškou kolem 2.5 m ).
A přece jenom i trochu těch válečných - firma Italeri vyrábí už docela slušnou sérii rychlých torpédových člunů v měřítku 1:35 a to si pořizuju vzhledem k velmi solidnímu poměru cena/výkon. Na důchod se to možná bude hodit. :wink:
Většinou velmi rychle udělám spodek trupu s mechanikou a pohonem a pak už nějak přejde energie na nástavby a doplňky.

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“