Uživatelský avatar
Stu
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 15.10.2013 9:45

Výroba polepů a somolepek

Nějakým nedopatřením jsem si domů pořídil vyřezávací plotter a kromě toho na co ho potřebuju mě napadlo nabídnout Vám výrobu samolepek pro vaše RC miláčky. Polepy jsou vyrobeny z vinylové fólie a lepí se jako každá jíná samolepka. Vyrobit se dá prakticky vše co si vymyslíte. Velikost textu od cca 5 mm.

Malá ukázka zatím na dvou Pajerech:)

http://stu90.rajce.idnes.cz/RC_1_10_Tamiya_CC_01_pajero
Naposledy upravil(a) Stu dne 04.11.2013 16:39, celkem upraveno 2 x.
Spektrum DX3.0
Tamiya CC 01 Pajero
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Výroba polepů a somepek

Pěkný, určitě brzy využiji, a orientační cena za A4?
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Stu
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 15.10.2013 9:45

Re: Výroba polepů a somepek

Aby nedoslo k omylu samolepky jsou vyrezavane z jednoho kusu folie tudiz jednobarevne. Cena za A4 se urci tezko ale orientacne 10 - 20 haliru za cm2 v zavislosti na velikosti a slozitosti
Spektrum DX3.0
Tamiya CC 01 Pajero
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Výroba polepů a somepek

No cena vypadá slibně, když jsi nakousl tu barevnost nebude tedy čistě teoreticky problém vymyslet si barevný obrázek ( několik barev žádné přechody mezi barvama jen čisté hrany) a ty bys to pak vyřezal z několika barev a člověk by si to jen musel dopasovat na autě k sobě?

Je to jen teoretická otázka zatím nemám konkrétní nápad :-) takže by pak výpočet vypadal asi takto obrázek celkově zabírá třeba 5cm2 a budou tam dvě barvy tak nějak napůl přes uhlopříčku tak to bude 2x 5cm2. pochopil jsem to správně?
Jinak se určitě ozvu ta nabídka se mi líbí a pokud jsem to pochopil správně tak s tím nemám problém.

Napsal bych to do SZ, ale napadlo mne, že by to mohlo zajímat i někoho jiného :-)
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Stu
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 15.10.2013 9:45

Re: Výroba polepů a somepek

Pochopil jsi to spravne. Vice barev jde udelat seskladanim. A i s tou cenou jsi se trefil kazda barva je vlastne samostatna samolepka. Jeste me napadlo ze by to slo pouzit i jako sablona na strikani napr airbrush pistoli pak je to o sikovnosti:) pokud jde o parevnost samolepek jelikoz to neni moje hlavni pracovni napln nemam moc sirokou barevnou skalu ale spis co se mi kde vali. Neni problem koupit jinou barvu ale min odber je 1m2 takze je to pak na domluve.
Spektrum DX3.0
Tamiya CC 01 Pajero
Uživatelský avatar
skidy
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 22.07.2013 14:59
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Výroba polepů a somolepek

Něco takového by jsi byl schopen vyrobit?

Obrázek
Tatra 815 Livescore 2011 1:10
Uživatelský avatar
MYSAK
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 13.10.2012 14:47
Bydliště: Sedlčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Výroba polepů a somolepek

Neber to jako konkurenci, reklamu delam taky, do vyrezu se ti michat nebudu ale kdyby nekdo chtel na folii tisk tak ten umim taky, kdyztak SZ. Jen se to tiskne na velkoformatovy tiskarne takze to chce nejakou rozumnou velikost textu. Pismenka pod 2-3mm uz by byly tezko nebo vubec citelny
Jeep Wrangler @ CC-01

www.PHOTO-BOX.cz Foto Sedlčany a okolí, případně i dál ;)
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Výroba polepů a somolepek

Ahojte chlapci, chtěl jsem se zeptat, je někdo z Vás od prahy? Bylo by možné natisknout černé písmo a bezbarvý zbytek - čili co je bíle na obrázku tak bezbarvé... kamarád mi připravil toto do rozměru A4

Obrázek

hledám někoho z Prahy totiž :-)
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Výroba polepů a somolepek

Opravdu "bezbarvé", tzn. na čirou folii? To chceš na bílé auto, nebo pak bude mít třeba Merlin vousy v barvě kastle?
Ten obrázek má 848 x 1200 bodů a 300 dpi, takže vychází cca 7 x 10 cm. Zvětšit na A4 se to samozřejmě dá, ale bude to houby kvalita.
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Výroba polepů a somolepek

o merlina nejde tedka.. potrebuju ty nápisy jeep, rubicon, project JK v jasně černé s okolím průhledným... prostě at to nalepim a jde videt jen rubicon a zbytek nic... však víš, jak vypadá real auto... jinak tohle mi dal Ondra Swab tak sem myslel že je to OK, možná je to tím, že je to z rajčete... v originalu mi pruzkumnik hlasi 300 DPI a 2480x3507 pixelů... ještě jsem to tedka prekontrastoval at je to opravdu cerna a bila a ne seda... ale Ondra mi rikal, ze to udelal tak at to rozmerove vyjde na A4 presne tak jak jsem ty nalepky rozmerove chtěl... tak mu v tomto verim a když sem to tiskl na list A4 jen jako pokus, tak to sedelo...
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

Re: Výroba polepů a somolepek

Tak co, nikdo nic v Praze?
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
panthymaeus
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 13.10.2012 18:18

Re: Výroba polepů a somolepek

Pokud by měl někdo z Prahy zájem o řezání vinylových samolepek, hlásím, že ploter máme ve firmě též ;)
V ČR se nevyplatí posílat samolepky poštou... Na to je dost firem, které to vyrobí přímo na místě :wink: Tak to neberte jako konkurenci... Cena dohodou ale podobná (tzn. 0,2kč za cm2 - 0,4kč za cm2).

Tisk ve foto kvalitě zatím jen na bílou samolepku.
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Výroba polepů a somolepek

Uměl by někdo z nabízejících polepit čtyřkolku nějakou hodně odolnou samolepkou? případně do PM....
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
marty007
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 10.06.2014 16:19

Re: Výroba polepů a somolepek

asi uz je trochu offtopic, ale kdyby nekdo potreboval polepy obratte se na Betaax - výroba reklam
tisknou samolepici folie...

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“