deepee
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 17.12.2015 15:27

zakázková elektronika

Zdarec,

první příspěvek sem nezačal moc dobře a drohý asi taky nezačnu, tak se omlouvám, nevím kam to zařadit :)

ale chci se zeptat, jestli by někdo nestál o zakázkovou elektroniku pro RCčko, je těžký si pod tim něco představit, to chápu. ale léta jsem se zabýval zakázkovou elektronikoupro auta at už automatické dojezdy oken, palubní počátače pro auta, které to nikdy neměli až po ecu pro závodní speciál.

Příkladem muže být různé ovladače světel s naprogramovaným kontrolérem AVR. sám těd stavím automatickou převodovku pro můj model (ovládání pouze podle otáček a "plynu") ap. Nebo třeba ovládání serv pomocí gyroskopu (náklonu). Nebo třeba systém, pokud pojedete pomalu a gyroskop řekne, že je terén špatný, tak uzavře diferáky... Co byla moje poslední pro vás zajímavá uprava je, že na vsílačce se 3mi kanály, jsem dodělal systém, který datově (digitálně) posílal informace právě po třetím kanálu, to umožnilo přidat až 255 dalších kanálů, které např ovládali serva, relé, rozsvěcení světel atd...

Jsem teda hlavně programátor, takže většina mojí práce spočívá v programování AVR kontrolérů.

Pokud by někdo měl zájem napište a mužem něco vymyslet, když budete chtít :)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: zakázková elektronika

Tak tě tu vítám, vidíš, nakonec jsi to vzal za dobrý konec. Vypadá to, že nám máš i co nabídnout a vůbec to nezní špatně :tleskam:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
deepee
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 17.12.2015 15:27

Re: zakázková elektronika

děkuju, rád nabídnu co umim :) ... A když si to čtu zpětně, tak se omlouvám za překlepy, psal jsem to z telefonu :)
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: zakázková elektronika

Sem si dovolil to presunout sem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: zakázková elektronika

deepee - máš SZ.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: zakázková elektronika

Co třeba ovládání doplňkových funkcí na modelu telefonem přes bluetooth?
deepee
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 17.12.2015 15:27

Re: zakázková elektronika

Neni problem dodelat bt modul urceny pro arduino, horsi je to s apkou pro telefon, pokud jde o ios bude to dosti slozity, pokud android tak tam je cesta snadsi, ale je s tim docela prace. Pokud by se naslo vice lidi, co by tuhle funkci chtelo, muzem se domluvit na konkretnim designu a neco spacham. Samozrejmne by sla obousmerna komunikace, takze muzou byt na strane prijmace i nejake senzory nebo tak.
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: zakázková elektronika

To bych měl Hooooodně velký zájem o ovládání přes tel...
SZ :OK:
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: zakázková elektronika

Nooooo, to je kuman. A já jsem se do něj tak pustil.
Přes BT z telefonu se mi taky moc líbí.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: zakázková elektronika

Ten nápad s BT se mi taky hodně zamlouvá. Jestli se do toho nějak pustíte, určitě tu publikujte.
deepee
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 17.12.2015 15:27

Re: zakázková elektronika

oka, zájemců je více, večer kouknu co je všechno potřeba na to.

Stavěl bych to zatim jako prorotyp, tak dám vědět, jen chvíli potrvá, než přijdou věci z číny.

Každopádně než bluetooth, nebylo by lepší WiFi? s tim že reciver vytvoří wifinu a telefon se k ní připojí. Komunikace přez TCP. Byl by větší dosah (teoreticky) a snadší implementace.

Appka by byla pro android (ios u sebe nemám, i když appku klidně pro to vytvořím, ale moc neotestuju).
romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: zakázková elektronika

Já bych měl asi taky zájem. Pořád se do toho chci pustit sám, ale nějak není čas. Android a může být klidně i WiFi. Mám doma na poličce model RANGE ROVERA a chtěl bych telefonem ovládat světla, blinkry, podsvícení RGB diodou atd. Bez funkcí řízení.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: zakázková elektronika

Dosah asi problém nebude, nejsem v tomhle oboru moc technicky zdatný, nicméně wifi signálů na expe líta docela dost, nebude to náchylné k rušení?
deepee
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 17.12.2015 15:27

Re: zakázková elektronika

To nevim, muselo by se vyzkouset, ale wifi poskytuje hodne kanalu... Bluetooth v tomhle bude mit podobne problemy, funguje prakticky stejne jako wifi jen pomaleji.
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: zakázková elektronika

je to pecka co clovek vse dokaze, ale pojedes expedici v rukach ovladac,ted budete mit jedna ruka ovladac a druha mobil??ja teda potrebuji na rizeni oboje ruce a dotoho vyndavat mobil na zapnuti nabyjaku ci svetel atd??radeji vice kanalu na ovladaci a dalkove spinace nez mobil.Mam GT3b 8ch a pecka vse v jednom no problem.ale na jine veci bude tenhle borec sikovnej
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“