Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Slick7-tuning RC vysílačky, set Traxxas 2.4 Ghz, 4ch

Vylepšená pistolová RC souprava Traxxas 2.4 GHz, 4ch.


Přátelé, dnes jsem pro vás připravil něco, dle mého názoru velmi zajimavého a zárověň něco, co na našem trhu chybí.
Obrázky zatím nejsou, ale mohu pouze napsat, že jsem s kamarádem vyvinul opravdu velmi dobrou pistolovou vysílačku s přijímačem. Její tajemství se ani tak neskrývá ve vysílačce, jako v přijímači, ke kterému jsme dodělali elektronický upgread-tuning.
Vysílačka samo o sobě je originál pistolová, čtyřkanál o frekvenci 2,4Ghz, od fy. Traxxas-model Slash, její zvláštnost je v tom, že má krom základní výbavy, jako je volant pro řízení a spoušť na jízdu, má třípolohový a dvou polohový kolíbkový přepínač, což už moc jiných, pistolových vysílaček nemá. Já teda aspoň o žádné nevím. Tato vysílačka, je udělaná přímo pro model Traxxas Summit a proto už není vhodná do dalších modelů, ale my jsme provedly onu úpravu, která to dovoluje a dokonce vylepšuje, takže krom jízdy a zatáčení teď budete moct ovládat pomocí tří polohového přepínače řazení převodovky, nebo dálkové ovládání navijáku a dvoupolohovým, navíc budete moct dálkově ovládat světla a to hned tři nezávislé okruhy, stačí pouze zapojit diody do příslušných konektorů, které budou primárně připraveny, pro konektory Tamiya, které se dávají do jejich světelných jednotek TLU.
Celá elektronická úprava je v tom, že jsme vyvinuli elektro modul , který se zapojí na přijímač a do tohoto modulu si teprve pak zapojíte příslušné servo na řazení,případně naviják a světla, nic víc. Navíc má modul to vylepšení, že servo jde trimovat a lze nastavit maximální výchylky, nebo revers! Prostě paráda, takže jestli by měl někdo z vás zájem, dejte sem vědět, protože podle množství vašich ohlasů a případného zájmu, by jsme udělali objednávku.

Cena si myslím bude v tomto směru za tento set velmi lákavá a to: 4 500,- a pokud někdo tuto soupravu už má, stačí si koupit pouze elektronický modul.

Prototyp byl již dokončen a během 14 dnů by už měla být hotova finální podoba modulu, takže, jak bude, hned dám foto a případně bych touto cestou požádal nezávislého kolegu modeláře z Brna a okolí, který by se nabídl provést na tento produkt recenzi.

Díky za vaše otázky a nebo už případné závazné objednávky, s pozdravem Slick7.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No, nečekal jsem, že se tady s objednávkama roztrhne pytel, ale že sem nikdo z vás nenapíše ani řádek, co se týká toho co jsem zde napsal o nabízeném RC setu, to jsem tedy nečekal :? Já třeba nevím jak vy, ale co se týká většího počtu kanálů, tak to zvládá malokterá pistolovka a s pákovkou se mi moc po venku a do lesa už vůbec, nechce tahat :mrgreen:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Pokud to teda dobře chápu, tak oproti Spektru DX3E má navíc jeden dvoupolohovej kanál a je dražší o 2700,-?
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Ne, chápeš to špatně, oproti DX3E ma navíc o jeden kanál a hlavně ten elektronický modul, který rozšíří její možností a to je zapojení serva pro řazení, na kterém si můžeš nastavit maximální výchylky a nulový bod, což pochybuji že Spektra umí a navíc má možnost zapojení tří nezávislých světelných okruhů, které dálkově ovládáš nezávisle na sobě, nemuíš kupovat žádný další světelný modul, žádné vypínače na autě a co je dál v plánu, tak by jsme chtěli udělat to, že ten jeden kanál rozšíříme a budeš moct ovládat jedním kanálem jak řazení, tak naviják. Umí tohle nějaká pistolová vysílačka? :mrgreen:
Já jen vycházím z toho, co bych potřeboval pro auta, která tvořím a protože na našem trhu jsem nic takového jsem nenašel, tak jsem to nechal udělat a vám, kteří stavite auta setjné povahy to zde nabízím, je přeci škoda si to nechat jen pro sebe. :wink:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

Takýto zázrak si dokážem spraviť aj s PICAXE procesorom za zlomkovú cenu a presne na mieru s viacerými funkciami ako len 3 . Ako nápad nie zlé ale v dnešnej dobe neaktuálne aspoň podľa môjho názoru
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Mě vy spíš zajímaly výhody oproti přeprogramované GT3B.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

gino píše:Takýto zázrak si dokážem spraviť aj s PICAXE procesorom za zlomkovú cenu a presne na mieru s viacerými funkciami ako len 3 . Ako nápad nie zlé ale v dnešnej dobe neaktuálne aspoň podľa môjho názoru

Hele, tenhle příspěvek, je absolutně mimo, ne všichni jsme elektro guru, asi jako Ty. Znám lidi, co mají problém se naučit základní ovládání RC soupravy, a nastavit správně nabíječku. Kolik lidí (modelářů) si je asi schopno postavit naprogramovaný přídavný elektro modul pro RC vysílačku? Tohle má být výrobek pro obyčejné modeláře, kteří chtějí od vysílačky něco víc a při tom co nejjednodušší ovládání.
Je to asi to samé, jako bych se zde vysmíval někomu, kdo zde nabídne výrobu na soustruhu a na fréze, že si to přeci můžu udělat sám a za zlomkovou cenu, vždyť dnes přeci má doma každý jako já, perfektně vybavenou dílnu a znalosti kovoobráběče :? :?
Co se ceny týče, ta je opravdu zlomková, ale zapomněl jsi na to, že někdo to musel vymyslet, naprogramovat, odladit a zaplatit prvotní náklady a to nebyla práce na několik hodin, ale dnů. Jen samotný program má něco přes 600 řádků.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Dave píše:Mě vy spíš zajímaly výhody oproti přeprogramované GT3B.

Nemůžu posoudit, tahle vysílačka nemá plně popsané specifikace a neměl jsem ji v ruce, ale pořád je to jenom 3 kanál a podle fotek jsem si nevšiml, že by měla třípolohový přepínač. Já jsem prostě hledal vhodnou RC soupravu pro své potřeby a na netu jsem ji nenašel, tak jsem vzal tuhle a předělal si ji k obrazu svému. Jestli můžu prosit, napište sem spíš, hele, tahle RC souprava umí to samé a za menší peníze, budu jen rád, když mi dá někdo dobrý tip na další vhodnou vysílačku. Já, jak jsem psal, jsem takovou nenašel.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

GT3B má třípolohové přepínače dva a po přeprogramování se s nimy dají ovládat každým jeden kanál. Takže to už máš 4 kanály a další se dají nastavit i na ostatní přepínače, které na ní jsou. Celkově tedy 8 kanálů.
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

neni nad kjlasiku palcovku.... mas to za tretinovou cenu a jeste to ma 8 kanalu v zakladu :-D
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Argo22 píše:neni nad kjlasiku palcovku.... mas to za tretinovou cenu a jeste to ma 8 kanalu v zakladu :-D

No nevím, osmi kanálová pultovka 2,4Ghz za 1 500,- ? Hoď odkaz.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Dave píše:GT3B má třípolohové přepínače dva a po přeprogramování se s nimy dají ovládat každým jeden kanál. Takže to už máš 4 kanály a další se dají nastavit i na ostatní přepínače, které na ní jsou. Celkově tedy 8 kanálů.

No, když to říkáš, ale co je ti to platné, když tam je jen tříkanálový přijímač? Nebo se k tomu dá dokoupit osmikanálový a funguje to? Ale jinak je to moc pěkná vysílačka, škoda, že se mi nedostala dřív do ruky.
Pořád se tady se mnou bavíte v rovině počtu kanálu, ale pokud by jste si chtěli zapojit třeba na jakékoli vysílačce dálkově světla, tak do přijímače na kanál, musíte umístit spínač světel, modul, který něco stojí a co vím, tak tyhle moduly umí jen zapnout jeden okruh světel, né třeba tři nezávisle na sobě, souhlas? Jestli nemám pravdu, hoďte odkaz, rád budu zase chytřejší, ale popravdě jsem to nikde nezaregistroval. :?
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

3 polohovej přepínač na 3CH má i Carson Reflex Wheel LCD a já na něm mam naviják a funguje ok...
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Funguje i s 6 a 8 kanálovým přijímačem z HK.
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

s těma světlama má slick pravdu .. musí být navíc světelná jednotka

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“