Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Nástroje a tipy pro výrobu videa

Pro zpracování videa (pod XP) běžně používám Windows Movie Maker ve verzi 2.0. Ten je součástí Windows, případně se dá stáhnout u Microsoftu. Jde o jednoduchý program, který má vše potřebné pro vytvoření videa - časové osy pro vkládání videa, obrázků, audia, titulků a nějaké ty efekty a přechody. Pro běžnou potřebu naprosto postačující. Potud tedy je to nošení dříví do lesa, tento program jistě mnozí znáte či používáte.

Chtěl bych ale ještě upozornit na jeden méně známý program ze stáje Microsoftu, který se sice již nevyvíjí, ale je taky použitelný a stále ke stažení. Jde o Photo Story verze 3. Tento program umožňuje vytvoření videa z obrázků. Máte časovou osu, na který nasázíte kolik obrázků potřebujete, nastavíte jim čas zobrazení, nějaké efekty, přechody, možno vložit text. Můžete vložit vlastní audio. Co je zajímavé, že program má vlastní docela schopný generátor hudby - vyberete styl, tempo, náladu a tradá. Přitom můžete kombinovat vlastní audio s generovanou hudby (sekvence, ne mixovat). Na závěr si vyberete kvalitu výsledného videa z profilů, podobně jako u Movie Makeru. Program vše přešrotí a vyplivne výsledek ve formátu WMV. Výsledná velikost videa je docela malá.
Například video pro můj projekt Iron Reaper http://www.youtube.com/rc305cz#p/a/u/1/o-HzmKhnQQ0 je uděláno tímto programem. Hudba od začátku je vygenerována programem, zbytek ke konci je mnou upravený a vložený kus ze Sabatí klasiky. Velikost celého videa před vložením na YouTube je cca 1,8 MB.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Ja pouzivam uz dlouho pinnacle studio, zacinal sem na 9ce a aktualne skoncil u 12ky. Umi toho celkem dost a je to za slusnej peniz.
Bohuzel ma jednu nevyhodu, u delsich videi proste pada a to vic nez bych ocekaval.
Obrázek
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Pinnacle Studio jsem používal taky, ale to padání mě odradilo.
Tak jsem přešel na CiberLink PowerDirector. Oproti Pinnaclu je mnohem, mnohem, mnohem, mnohem, mnohem,mnohem stabilnější.
Jinak vypadá hodně podobně a nabízí stejné množství efektů a triků :wink:
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

já používám Movie Maker ve vistách a někdy při delším videu taky spadne jinak mě zatím stačí akorát neumím vložit hudbu aby současně šel origo zvuk a na zpomalování záběrů jsem taky ještě nepřišel tak jestli někdo víte hoďte návod dík
Uživatelský avatar
sebanktm
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Beroun

A co používáte na video když je HD.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Studio 14ka to umi, ale nejlepsi bude adobe premiere, teda az na tu cenu, ale maji i verzi elements.
Obrázek
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

Já mám pinnacla 14 ;)
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Pinnacle 14ka mi dělala takovej divnej zelenej rámeček, kterej problikával.
Na netu jsem se dočetl, že to byla chyba v Pinnaclu, tak jsem to smazal.
Asi to ale odstranili aktualizací
PowerDirector foreveeeerrrr :lol:
Uživatelský avatar
LUB
Uživatel
Příspěvky: 427
Registrován: 25.04.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Movie Maker je nouzovka jako blazen a pokud mate moznost pouzit cokoli jineho, tak doporucuju.
Ja pouzivam prevazne Canopus Edius... profi program, ale za raketu. Pro takove to domaci strihani dostacuje i ten Pinnacle.
Hummer H2, Trail Finder, RC4WD 35T, Junfac Parts, T1 Disruptor, RC4WD Crazy Krawler, DSYS MD36DCRS

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

celkem fajnovej je i Sony Vegas, pomerne snadnej na ovladani ale taky je to pomerne drahej program.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
sebanktm
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Beroun

Myslíš toto Sony VEGAS Movie Studio HD PLATINUM 10.
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Ja delal ve stary verzi 7 naposledy, ta jeste tusim ani neumela HD. Todle je nova verze, tak doufam ze zustala stejne fajn.

EDIT: Tak ja mluvil o verzi Pro, ta je drazsi, tudle Movie verzi neznam.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

jarmil33 píše:já používám Movie Maker ve vistách a někdy při delším videu taky spadne jinak mě zatím stačí akorát neumím vložit hudbu aby současně šel origo zvuk a na zpomalování záběrů jsem taky ještě nepřišel tak jestli někdo víte hoďte návod dík


Taky používám jenom WMM..
Jarmil: Pokud vložíš hudbu rovnou do videa se zvukem, tak to půjde oboje dohromady. Co se týče zpomalování záběrů, tak na jednotlivých scénách dáš speciální efekty a skoro dole v tabulce je zpomatit na polovinu. :-)

Všechny videa co jsem kdy dělal byli jen v movie makeru :-)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

Děkuji :OK:
Uživatelský avatar
Mutant
Častý přispěvatel
Příspěvky: 566
Registrován: 05.02.2009 0:00

Ja pouzivam taky Pinnacle 12tku a nikdy se me nestalo ze by padnul. Ani u videi pres dve hodky.. A ze je za slusnej peniz, to je pravda. Na Rapidsharu je dokonce ve sleve :lol:
Traxxas Sumec, RC4WD rock crushers 40, Tekin RX8 / T8 1550 kv 2x3S paralel, trialek, crawleni, takovej mazlik..

http://maranamarana.rajce.idnes.cz/Trax ... _expedice/

http://www.youtube.com/watch?v=dnx0LDBD ... rder&list=

Zpět na „Počítače, hry a jiné virtuální světy“