Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

chyťte se za pr.el!

Chtěl bych timto prispevkem apelovat na "modeláře" , kteri potrebuji na tomto krasnem konicku zbohatnout. Poptaval jsem disky a pneu mst cfx, kdy cena nobych 4 ks je 349 a 998 kc. Dostal jsem nekolik ferovych nabidek, ale mezi nimi byl i jeden, zamerne ho jmenovat nebudu, protoze neni jediny, ktery mi nabidl paru disku za 200kc +posta! Kdyz jsem mu slusne nabidku odmitl, s tim, ze je to moc, tak se urazil. Nebyla to s nim moje prvni zkušenost, ale tehny jsem byl v tomto odvetvi neznalek, takze mi prodal nepouzotelne pneu (tamiya puky) jeste draz, nez na nejdrazsim cz e-shopu.
Chytte se vy vychcanci za pr.el a nebudte svi.ě na stejne postizene kolegy!
Jen pro predstavu. Koupil jsem fungl nove disky za 100, pneu za 500 + 50 na postu
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: chyťte se za pr.el!

Chtěl sis jen tak pobrečet, nebo nás všechny včas varovat před konkrétním vyčůraným týpkem? Myslíš si naivně. že se dotyčnej sám od sebe "chytí za pr.el" a půjde do sebe? Tak nebuď měkkej a piš adresně, ne? Aspoň mu tím dáš férovou možnost se taky vyjádřit. Jsme snad svéprávný lidi, schopný si o věci udělat svůj obrázek.
Obecně respektuju právo každého uživatele psát si, v rámci místních pravidel a obecné morálky (která samozřejmě nemusí odpovídat kterékoli individuální), co je mu libo, což se týče i cen v inzerátech. Stejně tak považuju za slušnost, neprudit volovinama v inzerátech, do kterých mi nic není. To ale zároveň předpokládá právo se v rámci stejných pravidel vyjádřit tam, kde cítím potřebu. Chápu, že jsou věci, co kdysi stály ranec a prodávající nutně nemusí vědět, že už to dneska neplatí. Chápu, že některé, kdysi běžné věci, stojí naopak ranec dneska, - je to prostě smůla a věc nabídky a poptávky. Co ale nechápu, nebo možná chápu, ale považuji za nemorální, je dělat s plným vědomím šmejdský kšefty, na který se možná nějakej zobák nachytá. Pak je, s dovolením, čistě mojí volbou, jestli budu mlčet, jako že je to každého zmrda i hlupáka věc, nebo, pokud se cítím morálně někde výš, půjdu s vlastním názorem a kůží na trh a dám to jasně najevo, ať už v zájmu svého svědomí, nebo "v zájmu slabších". A to s plným vědomím rizika, že se prostě můžu jen mýlit já a budu sám za troubu. Ale když budem s hlavou v zadku mlčet všichni, budou si s námi zmrdi vesele vytírat prdel dál. A že je nás takových mj. podle výsledku voleb dost..
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: chyťte se za pr.el!

Chtel jsem spis pobrecet a treba promluvit do duše vsem, co se to týká. Me se to stalo s jednim mnohaletym členem tohoto fora a úplně vedomne a vychcane me uz podruhé zkusil vzit na hůl. Třeba se sam ozve a vyjádří.


Jen tak mezi náma. Nepřizná se :-(
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: chyťte se za pr.el!

eos píše:Stejně tak považuju za slušnost, neprudit volovinama v inzerátech, do kterých mi nic není.


EOSi,

moc se tady neprojevuju, občas sem zajdu a sem tam něčím přispěju, ale s tímto tvým výrokem nesouhlasím!
Aby bylo pro začátek jasno => taky nekomnetuju inzeráty, ALE:
Strašně mě vytáčí, když vidím vychcánka, kterej chce na někom zbohatnou zbožím, které je předražené. Mluvím paušálně!

Vezměme si modelovou situaci - jsem mladej začínající modelář, kterého to chytlo, mám ambice patřit k nejlepším/ nejšikovnějším apod. a očekávám od toho jen to nejlepší. Říkám si hmm, modeláři, to je dobrá grupa, tady jsem "v bezpečí". Najdu si inzerát kde někdo prodává věc, kterou sháním a v návalu euforie a s nedostatkem zkušeností a informací udělám kšeft. Mnu si ruce, že jsem dobře koupil, ale nakonec po pár dnech zjistím, že na mé neznalosti vychcánek akorát vydělal a teď se za monitorem směje, jak takového chudáka krásně oškubal.
No a protože se mi to jako nováčkovi stane 2x, 4x, tak si řeknu "mám já tohle zapotřebí?" a výsledek bude ten, že se na celou modelařinu můžu akorát tak vysrat (pardon), protože je na tohle naštěstí ještě čas, jelikož jsem do toho nevrazil takové prachy...

Je tohle opravdu to, co jako zkušení modeláři cheme?
Opravdu chceme svět, ve kterém se bude každý starat akorát sám o sebe a na ostatní se vykašle? Svět, ve kterém budeme mávat rukou nad podvodnými inzeráty a nesmyslnými cenami?
Jasně, beru, dotyčný prodejce nemusel znát přesnou cenu prodávaného zboží, proto nasadil takovou částku, kterou mohl považovat za správnou. Ale jeho následné údajné "uražení se" nechápu. Každý máme občas blbej den, ale vzhledem k tomu, že gecko-x popisuje "opakovanou" zkušenost, tak to nevidím jako náhodu, ale jako systematickou chybu...
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: chyťte se za pr.el!

Děkuju, konecne duse, ktera pochopila, co jsem tim chtel napsat. V případě onoho "kolegy" se mi ozvali další, se stejnou zkušeností. A je to jeden z dlohodobych clenu tohoto fora, coz je na tom to nejsmutnější. Právě jeho nekolikaleta ucast zde byla pro mně signalem onoho "bezpeci".
Nastesti jsem nezahorkl, v modelech jsem skoro 20let, z toho expe a offroad 5 let, takze jsem se z toho otrepal a poučil.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Tak takhle NE!!!“