Pickwick
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.07.2012 0:00
Bydliště: Praha 9 Běchovice

Pickwickova Vaterra Twin Hammers

Ahoj lidicky,
dovolím si založit svoje vlákno a sdílet zkušenosti s tímhle vozítkem..
Prozatím trochu rozpaky, protože ač se zdá docela kvalitní nepřežila bez úhony první den :cry: nevím zda šlo o výrobní vadu ale při prvním vjetí do terénu jsem zjistil že přestal fungovat náhon na předek..kardan se točí kola ne..evidentně umřelo něco v difu...vzhledem k tomu že šlo o prvních cca 10 min jízdy ani nebudu rozebírat a pošlu do servisu na reklamaci nerad bych poslouchal že šlo o neodborný zásah..a to jsem měl radost že řazení jde jak po másle..tak uvidíme co bude dál
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

Divný...diferák je celkem jednoduchej...ale asi si vybral nejlepší řešení...jasná reklamace... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Pickwick
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.07.2012 0:00
Bydliště: Praha 9 Běchovice

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

Ehmm tak nevím jestli se k tomu vůbec přiznat :oops: problém vyřešen na počkání při reklamaci..povolil se červík na kardanu u předního difu a protáčel se..no ale kdo by to čekal no né? :wink: Tak naštěstí to prodavač řešil a ne jen poslal na reklamaci..cejtil jsem se jako houba ale na druhou stranu mi spadnul kámen ze srdce. Takže testování bude dnes pokračovat..
HiMOTO Beetle Truck 1:10 ,
Team Losi Micro-Rock Crawler 1:24
Vaterra Twin Hammers
Pickwick
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.07.2012 0:00
Bydliště: Praha 9 Běchovice

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

Takže po dvou dnech testování jsem opravdu nadšen, je to přesně to co jsem chtěl a splnilo moje očekávání! I když je pravda že při rychlé jízdě má tendenci se v zatáčkách převracet a člověk musí dávat pozor, ale do lesa a na lezení je super..Je pravda že nemám moc s čím srovnávat, ale zatím max spokojenost. Dneska na origo baterii 2000mAh 35min v lese a 4000 jsem po dalších 50 min ani nevyjezdil úplně. Zítra zkusím do předního difu olej 30 000 a uvidíme jak se to bude chovat. Pak hned přijdou úpravy vzhledu jako osvětlení atd..
HiMOTO Beetle Truck 1:10 ,
Team Losi Micro-Rock Crawler 1:24
Vaterra Twin Hammers
Pickwick
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.07.2012 0:00
Bydliště: Praha 9 Běchovice

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

Zkušení doufám prominou mé začátečnické radosti ale opět nadšení :HOPS: po přepnutí regulátoru do modu CRAWLER je to úplně o něčem jiném! Auto reaguje okamžitě a citlivě což v základu rozhodně nebylo..občas jsem musel 2x pustit plyn aby chytnul neutral a jelo to. Co se týká brzdy bohužel opět nemám srovnání ale předpokládám že je docela "soft" protože v prudším kopci auto stejně sjíždí. Obávám se že na tomhle reglu nastavit síla asi nepůjde..ale i tak je to super a auto v neutrálu přiměřeně brzdí. Jinak jsem zkoušel různé nastavení zadních tlumičů ale přijde mi že to základní bylo skoro nejlepší..možná koupím tvrdší pružiny a uvidí se..Teď zkusím aspoň lehké závaží do kol a olej do difu a uvidíme co dál :CIAO:
HiMOTO Beetle Truck 1:10 ,
Team Losi Micro-Rock Crawler 1:24
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

Ještě nám skus hodit nějakou fotečku ať se taky můžem pokochat :BYE:
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

Mám dotaz...to si přepnul ten origál regulátor?....jesli jo tak sem asi za kafku protože mám pocit že sem ho hodil do koše právě pro to že se s ním nedalo jezdit....jak si ho přepnul...?... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Pickwick
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.07.2012 0:00
Bydliště: Praha 9 Běchovice

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

no jasně že jo :wink: je to docela dobře popsané v návodu 8) Do programování se dostaneš tím že podržíš při zapnutí reglu plnej plyn dopředu...pak jen vybereš režim a hotovo . Dá se tam toho programovat víc třeba typ baterek a nějaké koncové body vysílače což jsem moc nepochopil..ten regl v tom CRAWLER modu je uplne jinej předtím občas nechtěl reagovat byl hrozně citlivej na neutrál z brzdy ted je to uplně v pohodě a auto hned zastaví. Prohrábni koš :lol:
HiMOTO Beetle Truck 1:10 ,
Team Losi Micro-Rock Crawler 1:24
Vaterra Twin Hammers
Pickwick
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.07.2012 0:00
Bydliště: Praha 9 Běchovice

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

Jo a dneska jsem začal zatěžovat kola, tak jsem zatím obul kola z monstra a docela hustý..větší stabilita a mám pocit že to s nima i líp lezlo..o jízdě v trávě ani nemluvím možná je tam nechám :-D Na fotkách zatím asi nic zajímavého je to v originále a navíc je tam moje maličkost tak pokud se přeci jen najde masochista tak dávám link na rajče ;-)
http://karema72.rajce.idnes.cz/RC_kary/
HiMOTO Beetle Truck 1:10 ,
Team Losi Micro-Rock Crawler 1:24
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

No s kolama se dá dělat hodně.....kluci z Mrakolendu by mohli vyprávět co všechno sem tam už nasadil.....dokonce i driftový sme na moravě testovali....No K tomu reglu to bude asi tim že já dostal návod jen anglickej protože českej ještě nebyl a anglicky neumim....každopádně jestli ho někde najdu tak bych se s tebou spojil na radu..... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Pickwick
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.07.2012 0:00
Bydliště: Praha 9 Běchovice

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

v pohodě,když tak návod naskenuju a pošlu :wink: Večer jsem nacpal diferáky u Himota olejem, dozadu 300k a dopředu 30k tak uvidím jak se to dnes bude chovat a pak to teprve dám do hammersky nevím jestli těch 30k není na předku moc na rychlejší auto. Taky budu zkoušet udělat novou vložku do gumy z mirelonu ta origo byla pěkně křivá a ještě skřípnutá tak kolo šmajdalo.
HiMOTO Beetle Truck 1:10 ,
Team Losi Micro-Rock Crawler 1:24
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

No jestli je to možný naskenovat tak by to bylo dobrá...prakticky by mi stačilo jen postup toho nastavení reglu...našel sem to anglicky ale sem z toho Lama....jinak regl sem našel.....nebo mi pošli do sz tvuj telefon a já bych zavolal

muj mejl: cendabergman@seznam.cz
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

No vidíš pěkně ti to jezdí :OK: Akurát ty kola jsou trochu hardcore. Jak jsou velká? Mám tu jedny dvadvojky které by se ti mohli líbit.
Pickwick
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.07.2012 0:00
Bydliště: Praha 9 Běchovice

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

Dík za nabídku jak jsou velké 2,2?a co jsou zač? tyhle mají 11,5cm, ale je to už dost občas škrtají vzadu o rám..vrátím tam originalní už mám hotové závaží..dám nakonec jen do předních zkusmo 60g do každého přeci jen to nechci přehnat..je škoda že nejsou o fous širší..
Jinak v předním difu mám trochu 300k silikonu a doplněné tím 30k a je to znát, sice to pořád není jako zamčenej předek ale hodně to pomáhá. Dnes jsem to testoval v Draháňské rokly :)
Bohužel mám taky drobné problémy a to že od včera je slyšet někde z auta jakoby vrčení, zvuk jak když něco někde drhne asi jako o zuby nebo kolo o plast ale dělá to jen když auto jede..když ho zvednu a dám plyn ten zvuk slyšet není... vůbec to nechápu..rozebral jsem to skoro komplet a nic nenašel.do převodovky se snad nic dostat nemohlo?! A co mě taky nepotěšilo že když jsem to rozebíral a sundal kryt převodů, tak jsem zjistil, že ta osička z převodovky na které je hlavní ozubené kolo normálně hází...chjo. řešit to asi nebudu uvidíme co se stane ...
HiMOTO Beetle Truck 1:10 ,
Team Losi Micro-Rock Crawler 1:24
Vaterra Twin Hammers
Pickwick
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.07.2012 0:00
Bydliště: Praha 9 Běchovice

Re: Pickwickova Vaterra Twin Hammers

ještě jeden postřeh ke kolům..když je problém, že z výroby "hází" což u mě se jednalo jen o jedno, je pomoc opravdu snadná.
Stačí kola rozebrat a vložku kterou tam soudruzi ve spěchu nacpali jak jim to sedlo a tím pádem je celá zkroucená vyndat a namočit do horké vody.Ona se okamžitě krásně srovná.Pak už jenom usušit a v klidu pečlivě sestavit z5 a je po házení..já když vložku vyndal myslel, že je prostě tak křivá a budu muset udělat novou jak byla pokroucená a jaké bylo překvapení po namočení :wink: Možná jsem nevymyslel nic nového ale někde jsem tu četl že někdo s tím problém měl a že je nemohl srovnat tak třeba se to někomu bude hodit.. :wink:
HiMOTO Beetle Truck 1:10 ,
Team Losi Micro-Rock Crawler 1:24
Vaterra Twin Hammers

Zpět na „Vaterra“