Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Axík

Moje první nové auto a první stavebnice vůbec. Do dneška jej nic v poměru výkon/cena nepřekonalo a asi jen tak nepřekoná. Měl jsem jeden z prvních zelenejch kusů se spoustou kovových dílů v základu, řiditelné obě nápravy. První auto z krabice, které nebylo potřeba vůbec tunit aby perfektně pracovalo. Kovový tuning jen lahodil oku, vlastnosti spíš ubíral než přidával.Vůbec nevím proč jsem ho prodal. :cry:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Souhlasím s Tebou! Taky nedám na AXíka dopustit! Co ten náš už všechno zdolal a absolvoval a nikdy se na něm nic nijak nepodělalo, nic jsem s ním nedělal a nevyváděl. A i v závodech se s ním dalo bojovat s trialovou špičkou jako jsou Jirka Wáwra, Karel Greisl a Šebani. Fakt axík je prostě pecka!
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Já také, žádnou závadu neměl. Jednou se mi dostala tráva mezi pastorek a to veliké kolo, protože jsem s ním jezdil úplně všude. Fungoval dál ale udělal se tam takový fuj fuj hnus (sice stylově zelený) šlem. A pak se mi začla povolovat kola. To když jsem originál vyměnil za tuning a darebnej prodejce mi prodal s většíma dírama a bez vymezovacích podložek. Šly tam zpět orígo a bylo po problému. Ostatně většina dnešních crawlerů jsou jen klony nebo kopie Axiala a to svědčí, že udal správný směr.
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Tak to můžu jedině potvrdit,když jsem viděl Mirkovo stroj na expedici-mimochodem velice pěkně udělaný a jak to hezky fungovalo,tak velice přemýšlím o koupi staršího stroje a předěláním na expedice.Jednoho mám,ale ten je hodně předělanej a upravenej na Crawler a nerad bych ho předělával zpět.Axík je hodně povedenej.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Díky Karle! :-)

Zrovna ho jdu doladit (padající budku) na čtvrtek. A snad ho včas přeladím i na sobotu.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Jo jo Axik je bomba.

Vlastne je to takovej prazaklad vseho, co tvorim. Prosel mi rukama kit, ARTR i xtrail. Navic osy pouzivam i v hardcore crawlerech a nakonec mozna jednou bude i axial 6x6 :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

MikeP píše:Jo jo Axik je bomba.

Vlastne je to takovej prazaklad vseho, co tvorim. Prosel mi rukama kit, ARTR i xtrail. Navic osy pouzivam i v hardcore crawlerech a nakonec mozna jednou bude i axial 6x6 :wink:


Jo měl jem také takové cukání ale pak jsem to díky neprůchozí střední nápravě zavrhl. Jak jsem psal, jakékoliv úpravy by mu zřejmě ubraly než přidaly.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Pruchozi si ji udelas uplne jednoduse pouzitim 2 stejnych pulek.
Funguje to mnoha lidem :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

MikeP píše:Pruchozi si ji udelas uplne jednoduse pouzitim 2 stejnych pulek.
Funguje to mnoha lidem :-)

No vida, jak prosté :lol: jen na to přijít :lol:
Uživatelský avatar
sebanktm
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Beroun

Souhlas Axik je super už v základu a přežije i mladýho a to je co říct.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Musim se přidat...chvíli sem měl zelenýho jako crawlera úplně v základu a vlastnosti výtečný, a teď slouží pod Mercedesem v kombinaci s X-Trail šáskem a menšíma kolama jako scale, a většinu dobrejch vlastností si nechal...
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

No vidis a ja si stale myslim, ze je to v zakladu jako crawler nepouzitelny.

Nicmene staci malo:
- snizit
- vymenit gumy
- spravne zatizit

a sme doma.
Obrázek
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

jasný...je to vo tom, že nemám srovnání, s jinym crawlerem sem nejezdil...
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

MikeP píše:No vidis a ja si stale myslim, ze je to v zakladu jako crawler nepouzitelny.

Nicmene staci malo:
- snizit
- vymenit gumy
- spravne zatizit

a sme doma.


Na závaží v kolech jsem zapomně. Ale nemyslím si že je to tuning, stejně tak snížení. Nic z toho nevyžaduje výměnu nějakých dílů, takže to lze udělat v "základu". Originál Lizardy byly univerzál, krabicovky. Pravda na žádném povrchu sice neexelovaly, za to všude byly vyhovující. Takže ideální pro všechny.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

yanek píše: ...Originál Lizardy byly univerzál, krabicovky. Pravda na žádném povrchu sice neexelovaly, za to všude byly vyhovující. Takže ideální pro všechny.


Ja se nechci nijak hadat, ale Lizardy jsou absolutne nevyhovujici, cokoliv jinyho jezdi daleko lip nez lizzardy. I ty hammery z ARTR vyjedou daleko vic. A co teprve kdyz nandas losiny nebo pantery, to bys neveril,
co vsechno je auto schopny vyjet, neskutecny veci.

No pravdu mas asi v tom, ze na rovine rozdil nepoznas. :lol:

Ano rejpal by mohl rict, ze zalezi na povrchu, ale lizzardy propadaji na jakemkoliv povrchu. :evil:
Naposledy upravil(a) MikeP dne 04.01.2009 17:58, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Zpět na „Axial“