Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

BOMBER MORAVA

Tak jsem si myslel že Honcho je můj stavitelskej vrchol a ouha,přišel Bomber a vše je jinak.Jednou větou - je to naprostá pecka.Zatím nejlepší stavebnice co se mi dostala do ruk.Vše šlo jak po másle a teď už se bude jenom zkrášlovat a ladit.Zatím jsem cestoval jen po obýváku a kuchyni ale první dojmy super.Servo jsem dal TGY1501 a regl Tio rock.Zatím jezdím na dvoučlánek,jelikož s tříčlánkem nemám žádnou zkušenost.To stačí jen vyměnit baterie ? Nic se dále nastavovat a měnit nemusí ? Teď budu skládat elektriku a pak přijde na řadu intoš a karoserie.Asi si kastli udělám z plechu a pomaluji dle fantazie.To je zatím ve vývoji.Jak jste barvili interier? Já bych to stříknul zespodu černou a shora bílou na Lexan a pak shora dobarvil Tamiya akrylem.Co myslíte,půjde to takto ?
A zde pár fotek ze stavby :
Obrázek
Srovnání s Honchem.Velikost mě překvapila - mile.
Obrázek
U kitu je standartně i stabilizátor.
Obrázek
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: BOMBER MORAVA

Milan3528 píše:Zatím jezdím na dvoučlánek,jelikož s tříčlánkem nemám žádnou zkušenost.To stačí jen vyměnit baterie ?

Gratuluju k novému přírustku v garáži!
Neznám tvůj regl (jestli zvládá 3S), ale obecně při přechodu na 3S je vhodné použít lehčí převod a externí (silnější) BEC, aby mělo servo dostatek síly. Pro velká kola je to potřeba...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: BOMBER MORAVA

Bec to má 5A ale napětí: 4,8 až 9,6 V což asi bude málo.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: BOMBER MORAVA

Proč plech? V čem vidíš pozitivum ? :wink:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: BOMBER MORAVA

Ahoj regl 3s umí bez problémů, co máš za motor nevím, jestli zvládne tříčlánek tak bych se toho nebál. Já jezdím ve Wraithovi ten samej regl s motorem GT 550, což papírově do hromady moc nejde a v pohodě, jeden regl mi odešel po roce a půl neskutečného prasení, přežil asi tři motory, druhý jsem utopil hned, ačkoli má být voděodolný a třetí už má taky jeden motor za sebou. Ono pokud budeš chtít tříčlánek (což bych vřele doporučoval) a voděodolnost na plechovku motor, tak moc veliký výběr reglů stejně není. Pak je taky možnost střídavka, to je potom jiná liga, na tohle auto je to jak dělaný ;-) , ale to bych si sám rád nechal poradit: levnou, vodotěsnou a bytelnou sestavu....
Ať to jezdí. Ahoj Z
Jo a jezdím bec z reglu, i když je to nic moc, ale externí bec si s tímhle reglem moc nerozuměl, cukal a mají s ním tuhle zkušenost pokud vím i jiní.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: BOMBER MORAVA

Milan3528 píše:Bec to má 5A ale napětí: 4,8 až 9,6 V což asi bude málo.

Ono 5A opravdu není vyloženě málo, problém ale je, že zatížitelnost BECu klesá čím vyšší je napájení (5A to může být pro 6čl. NiMh, pro 3S lipo to už můžou být jen 3A). Podle popisku taky z něj leze "jen" 5V, což zase ubírá na síle servu. Pro seznámení s modelem bych elektroniku zatím neřešil a jezdil na 2S co máš. Pokud bys to časem chtěl vyladit, je jistější počítat s rezervou (ve všech ohledech)...

gweck píše:...Pak je taky možnost střídavka, to je potom jiná liga, ale to bych si sám rád nechal poradit: levnou, vodotěsnou a bytelnou sestavu...

Obávám se, že taková neexistuje. Snad něco bezsenzoru...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: BOMBER MORAVA

Plech jsem myslel proto,že se s ním dá dobře pracovat a mám jej.Proč ne....Motor tam mám 35T
Ale zkusil jsem udělat panely z černého ABS a vznikla z toho černá vdova.Ještě přijde polepit okopírovanými polepy.
Jo a kde máte umístněnej vypínač ?

Obrázek

Obrázek

A taky první zkušební jízda:
http://milan3528.rajce.idnes.cz/BOMBER_ ... 02_001.jpg
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: BOMBER MORAVA

Pokračuji v úpravách interieru a nádrže.U nádrže bude samozřejmě plnící hadice.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: BOMBER MORAVA

to je bomba :hura: :hura:
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: BOMBER MORAVA

Tak paňáci úžasní !!!! :OK: :OK: :FINE:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: BOMBER MORAVA

Tak jsem špekuloval,kam umístnit vypínač od reglu a nakonec vyhrála volba na prostor u řidiče.Vyrobil jsem konzoli na kterou jsem vypínač namontoval.

Obrázek
Obrázek

Jeden z možných dizajnů.

Obrázek

Na hadici k nádrži ještě chybí koncovka a bude uchycena k rámu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: BOMBER MORAVA

Milane, máš to super. Zrovna na tuhle samolepku jsem myslel, když jsem se včera díval na ty černý plochy. :FINE:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: BOMBER MORAVA

:OK: Polepy jsou parádní a padnou přesně na styl tohoto vozidla.. :OK: Akorát moc tedy nechápu smysl tak tlusté hadice...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: BOMBER MORAVA

Cooovece takovej peknej polep :FINE:

Ja na rychlym jezdim regl od castle co umi 2s i 3s, servo normalne do reglu. Motor stridavej bezsenzor samosebou taky 2s/3s . Jenom menim baterky podle nalady. Ale rozdil je to natolik zasadni, ze kdyz mam rychlejsi spur tak musim s prstickem na plynu moooooc opatrne. A to mluvim o otevrenem difu na zadokolce. 4x4 a zavrene dify a 3s dohromady, to si nedovedu uplne predstavit. To bude chtit opravdu vyladit pastorkem a spurem na sice sviznou jizdu, lec porad v ramci, pac stridak a 3s se nepta, proste se toci a toci a abys pak mel nahradnich kol do pohybovyho ustroji plny kapsy...

By chtelo nainstalovat dve tri ruzny komba a udelat prubefahr. Tech parametru je tolik...
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: BOMBER MORAVA

Tomhabmw píše::OK: Polepy jsou parádní a padnou přesně na styl tohoto vozidla.. :OK: Akorát moc tedy nechápu smysl tak tlusté hadice...


Ta tlustá hadice tam ve skutečnosti opravdu je.

https://www.youtube.com/watch?v=3j5kEGxcyf8

Pauzni si to a prohlídni.Čest ;-)

Zpět na „Axial“