Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Tomyho Wraith z Rakovníka

Ahoj lidi tak vám chci představit své poslední auto, asi jste zaznamenaly že jsem koupily od Icyclawa jeho wraitha už dlouho jsem ho chtěl a když padla tahle nabídka na auto v tuningu šel jsem do něj. Myslím že to auto není potřeba představovat všichni víme co v něm je. Původní plán byl koupit a nechat být a jen jezdit no jak to říct, zkrátka to bych nebyl já abych něco nevymyslel a nesnažil se ho vyladit k obrazu svému :-D :-D . Mé úpravy jdeme na to nové tlumiče G made 103mm, nové kardany od Slicka, nový motor GT 550, nový vodotěsný regulátor mtronicks zvládne i tříčlánkovou baterii, nové servo voděodolné JX se sílou 25 kg poradil mi ho Zdenda, nová páka serva, dále mi Kuba ( lee93 ) pomohl udělat nové linky jsou v testování zda se nebudou ohýbat zatím po pár jízdách drží, na autě od předu až dozadu natažená nová elektrika, na přijímač jsem použil původní krabičku která tam byla jen jsem jí trochu seřízl aby se vešla pod rám a z plexisla udělal vršek, přilepil jsem ho pattexem ten mi poradil Haiso a nakonec pro jistotu objel silikonem, proběhl test a krabička je vodotěsná a málem bych zapomněl na dovolení Zdendy jsem okopíroval jeho odklápěcí kapotu ve předu zajistím gumičkou do vlasů a panty jsou z uch malých kyblíčků to je improvizace :-D :-D , ale funguje to a když jsem u toho Zdendy tak občas nandá do svého Wraitha tříčlánkovou baterii a to se pak dějí věci tak jsem si taky jednu koupil na občasné blbnutí, model byl také kompletně rozebrán včetně náprav a převodovky vše vyčištěno benzínem, zkontrolováno a znovu pořádně napěchováno vazelínou a toť asi vše, jen mi nepište že nejsem normální já to vím :-D :-D fotky z úprav zde http://gillettenm.rajce.idnes.cz/Upravy_Wraith fotky z prvních testů v Plzni http://pitaw.rajce.idnes.cz/Trial_Plzen_18.7.2015 , byl tam tříčlánek proto to dělá takový bordel ;-)
Zatím snad vše tedy ještě mám u Kuby nové tyče řízení, ale tím končím fakt :lol: :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

:BYE:
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
jantar60
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 05.11.2014 8:26
Bydliště: Kovářov, okr. Písek

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Pěkné. :tleskam: Jen dotaz: Jakou používáš běžně baterii k tomu motoru GT 550? Mám připravený stejný motor, ale mám pouze 2S a tenhle motor je tuším 12 V.
Jinak můj wraith na rajč... uživatel jantar60, kdyby tě to zajímalo. :-) :-)
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Ahoj dá se říct že všichni co ten motor mají jezdí na 2S tedy i já je to rychlá chůze což úplně stačí, ten motor je sice na více voltů, ale to neznamená že nepojede na 7,4 V co má 2S vůbec se toho neboj. Já osobně mám jednu baterii 3S, když si chci zablbnout, ale ta 2S je ideální :OK:
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
jantar60
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 05.11.2014 8:26
Bydliště: Kovářov, okr. Písek

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

OK. Dík. S wraithem jezdím jen pro radost a odpočinek. :YOP: Na blbnutí a rychlou jízdu mám hormanna HT2 TK09 1/6. :-D
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Mrknul jsem na tvé auto a za mě super, Wraitha v černé jsem ještě neviděl a moc mu sluší :OK: . Mám pár otázek, kde se dá koupit takový super šofer a ten stojánek máš domácí výroby :-p
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
jantar60
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 05.11.2014 8:26
Bydliště: Kovářov, okr. Písek

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Popravdě řečeno takhle jsem ho téměř koupil. Jediný co jsem udělal jsou spodní kryty náprav, zadní plech u kastle (na foto není), mám i hliníkovou střechu (vyndal jsem ji, moc se v ní odráželo světlo), prodloužení volantu a ten stojánek. Ten je z anticora vypálený na laseru (pracuji na laseru) a kolega mi ho ohnul. Možná mám ještě někde uložený program na pálení, tak by nebyl snad problém ti ho udělat, kdyby se ti líbil. Rovnou se vyjádřím k ceně-tak samodřejmě poštovný a nějaká velká (obrovská mléčná čokoláda).
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Tak to jsme na tom dost podobně já ho už koupil taky hotový jen jsme ho ladil k obrazu svému :-D koukám na ty ochrany náprav nelimituje tě v to terénu tím že by to snižovalo výšku náprav :-p Jinak na ten stojánek pokud by jsi měl chuť ho udělat tak bychom se mohly domluvit, v té obrovské mléčné čokoládě a poštovném nevidím problém :-D . Koukal jsem na fotky toho tvého spalováka a to je asi jiné poježdění poslední dvě fotky v albu stojí za to :-D :-D
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
jantar60
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 05.11.2014 8:26
Bydliště: Kovářov, okr. Písek

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Ty spodní kryty mě zas nějak neomezujou. Jak jsem psal , jezdím pro radost a když to nejde projet tak, tak to jde jinak. :-D Jinak to druhé auto je jiná liga. :-D Nechci to tady rozepisovat, ale poslední dvě fota jsou z ježdění po dešti a to je fakt mazec (samodřejmě jsem nejezdil sám, to je nuda). Ke stojánku: tenhle týden mám dovolenou, ale za týden pokud ten program (na vypálení) budu mít uložený, tak to vypálim, kolega ohne a pak ti dám vědět a domluvíme se popř. kam ti to pošlu (nebo jiné předání). Neboj, když program mít už nebudu, tak ho znovu udělám. Tak zatím, pak se ozvu.
Uživatelský avatar
jantar60
Nově příchozí
Příspěvky: 28
Registrován: 05.11.2014 8:26
Bydliště: Kovářov, okr. Písek

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Tak stojánek už mám. :-) Ještě ho chceš?

Obrázek

Větší foto na rajčeti ve složce wraith - uživatel jantar60.
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Ahoj to byl fofr určitě mám zájem napiš mi do SZ číslo účtu pošlu ti peníze a napíšu svojí adresu zatím moc díky :OK:
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Ahoj lidi konečně jsme si vybral šoféra do tohoto stroje :-D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Ahoj lidi tak wraith žije 8-) konečně ;) trvalo to déle než jsme původně chtěl, ale to k tomu patří. Čekám až dojdou nové domky řízení a céčka a pár doplňků jako např krabici na nářadí dozadu aby to tam nebylo takové prázdné, ale to nejdůležitější je hotovo a může vyrazit. Není vše dokonalé je to přeci jen moje ruční práce :lol: ,musel jsem pár věci vyrobit z 1mm silného plechu a držák baterky z hliníku od Zdendy ( díky Zdedno ), vzal jsem si nůžky na plech a pilník udělal šablonu a jel , jsem spokojený jak to vyšlo a jsem zvědavý jak se projeví změna pozice baterky , snad se úpravy budou líbit 8-)


Seznam nových dílů: lexanové díly, včetně interierů
linky z kitu
tyč řízení, domky a céčka ty teprve dojdou
ložiska
gumy Ripsawy 2.2
kardanové poloosy od axialu
užší hexy z kitu
motor gt 550
zadní držák tlumičů v hliníku
přední plato pod elektro v hliníku
Servosaver od Zdendy

Kromě seříznutí zadní části, vyhození střechy a výroby pár dílů, bylo na wraithu komplet překopáno elektro, regulátor a přijímáč s led controlerem šli dozadu na pozici původní baterky. Přijímač a led controler dostaly krabičku, tu jsem utěsnil Plastidipem plus na každý plošný spoj jsem stříknul Nanoprotech . Baterka musela dopředu s tím bylo trochu práce aby tam sedla, ale povedlo se.
V přední části mezi držáky tlumičů jsou vypínače, první zleva zapne auto druhý ovládá led controler přes den slabší svit použit odpor 80 ohm a pak naplno bez odporu a poslední vypínač ovládá světelnou rampu ta je napájená přímo z baterky opět slabší svit 250 ohmu a silnější 67 ohmu. Na přední světla jsme použil diody s větším úhlem svitu http://www.gme.cz/led-5mm-cool-white-6000-45-p511-999 a na světelnou rampu jsem dal diody od Vitase co dělá světelné rampy svítí více do dálky a více než dost.
Z důvodů vypínačů pod kapotou je vyklápěcí a uchycená pomocí magnetů, i když se auto převrátí tak to drží i když s tím třesu, ale Brdy to prověří maximálně to předělám.
Dále bylo potřeba zakrýt místo původní baterky, tam jsem použil imitaci slzičkového plechu, slzičkový plech je sám osobě dost slabý, a tak jsem musel vyrobit z PSH podporu ta je opřená o krabičku a proti vysunutí uchycena v původním držáku baterky . Slzičkový plech jsem stříknul barvou na plasty měla by to být imitace hliníku. Je to tam trochu prázdné, ale čekám na tu krabici na nářadí a pak by to mělo být v pohodě.
A v zadní častí byla díra tu jsem vyplnil plechem a pomocí kloubku udělal tažné oko. Je tam více detailů, ale ty jsou patrné z fotek, auto se bude dále ještě trochu esteticky dolaďovat, ale už jezdí a to je hlavní 8-)
Fotky od této dále http://gillettenm.rajce.idnes.cz/Upravy ... M_1687.jpg

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) tomyprodejcz dne 23.01.2016 18:02, celkem upraveno 3 x.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Moc pěkný chlape, jediné čemu pořád nemůžu přijít na chuť je ten přední nárazník. Jinak velice příjemná změna :tleskam:
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Díky Láďo, ten přední nárazník já si taky při focení všiml, že to vypadá jak kdyby měl dioptrické brýle. Zatím tam zůstane a možná časem zajdu za Kubou s nějakým nápadem jak ho předělat ;-)
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)

Zpět na „Axial“