Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

SpiderWepř II - Axial MIX

Po X proseděných hodinách na jutubu u MOA (motor on axle) crawlerů jsem se rozhodl, že chcu crawlit taky. Ale zatím jako tak nějak v přijatelných finančních mezích, takže s kardanovým autem. Myšlenka byla poskládat takovou skládanku snad ze všech aut, co axial vyrobil a nějak to rozhýbat, takže:
- šasi XR10
- skid plate AX10 Ridgecrest
- nápravy Wraith
- převodovka SCX + DIG od 3Racing
- nějaké kardany, nějaké tlumiče, nějaké kola, nějaké elektro
- malá baterka na zadní nápravě


První nástřel:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

První zkušební křížení na šest Ripsawů. Byste nevěřili, jak je kardan komplikovaná součástka, ohýbám fajně linky úplně No limit, jak největší MOA závodník a pak zjistím, že na stole leží kardany, které nemám kam dát. No výroba linků má u tohodle úplně jiný rozměr, člověk musí trochu prostorově přemýšlet, ať se tam nehádá všechno se vším :lol:

Dál to chtělo kola a dostavily se skvělé Losi Boss Claw 2,2 ale ještě to není nazuté komplet, ale jsou boží

Obrázek

Obrázek

Obrázek


A pak jsem se rozhodl, že Wraith nápravy chci asi na Wraitha a nasrat do toho tříčlánek a trochu s tím zaskákat, tak na todle jsem zkusil SCXka. A kurva supr, je to najednou takové kompaktní, roztomilé, příjemné na dotek. Až dám Losi na širokých discích, bude to široké asi 255 mm, což by mohlo jít. Teď jsem z hecu zkusil nové Falkeny 1.9 a úplně jsem se do toho zamiloval, je to s něma dokonalé. Krásné, úzké a výborně fungující kola, no bomba.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Než abych da kastli dopředu a rozstříhal půl kapoty kvůli serva, dal jsem ji radši dozadu. Nevydržel jsem to a šel o půlnoci na sídlák poprvé něco zkusit a strašně mě to bavíííí .... žádné mrcasení 20km lesem, pivko, zakempit na místě a jezdit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak zatím tak, zatím vše tak humpolácky poskládané. Linky prakticky co dům dal, elektro největší shit, jen ať to jede. Ale su z toho nadšený. Na posledních fotkách to váží 1750 gramů. DIG mám nachystaný, ale budu ho implantovat, až to bude schopné nějakého normálního pohybu v terénu.

Obrázek
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SpiderWepř II - Axial MIX

He he hele, a co je to ten DIG?


Mohl bych guglovat a delat chytryho, ale ja bych to radeji znal od tebe :oops:
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: SpiderWepř II - Axial MIX

Systém odpojování pohonu zadní nápravy ... má tři režimy
- full 4wd klasika
- 2wd zadní odpojená na volno
- 2wd zadní zablokovaná

takže trošku náhražka motorů v nápravách
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: SpiderWepř II - Axial MIX

Moc pěkný už jsem koukal na fb.
Bylo bi video ? Taky o něčem přemýšlí.
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: SpiderWepř II - Axial MIX

zatím není co točit, sotva se to hýbe, určitě na jutubu najdeš úchvatné videa sofistikovanějších strojů ...

a já nemám čím točit, jen mobil s 5mpx a to je hrozný fekál ... v neděli to asi poprvé vezmu ven na skálu

jinak teda dvě velice inspirativní až dechberoucí videa jsou tady, u toho jsem nejednou pohonil, ale to je samozřejmě MOA na trochu jiné úrovni

[youtube]Oic1spEORYk[/youtube]

[youtube]kL9O_bV_jtI[/youtube]
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: SpiderWepř II - Axial MIX

První krásný pojezd v kamenolomu, úplně mi bušilo srdce, fakt krásná zábava. Cérka okolo mě drandila s wrajtem a já sem si tam jel svoje crawleří piánko. Ten DIG začnu asi v nejbližší době montit dokupy, už se ukazuje, že bez toho to prostě nemá smysl, na velkých hranách ten zadek to auto prostě jakoby podsekne a jsou hned záda. Kola malé, takže samozřejmě mohutná SCX náprava na těch šutrech byl jakýsi limit, ale když to s těma Falkenama je tak krásné .... no a baterka na zadní nápravě je fajn věc, ale zoufale to potřebuje závaží dopředu, asi teda do kol no. Bude se tunit a tunit, ale fakt je to super, ještě že tu ten lom je.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: SpiderWepř II - Axial MIX

Tak teda mám prvná video. Kvalita prostě z founu, takže nic nejde vidět, je to prostě jen tak pro představu, co se s tím dá. Losi poprvé v akci. Každý schod vysoký asi 20 cm. Ale servo a regl to už moc nedávají, tak to občas vypíná. Nicméně úplně cítím, jak tomu autu rostou varlata :OK:

Obrázek

[youtube]Ptp_x3LUrXc[/youtube]
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER

Zpět na „Axial“