Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Leprákovo Bombarďák

Tak si tady taky udělám chlívek.

Líbil se mi od chvíle,kdy s nim Axial přišel, potřeboval sem mít doma auto, který bude víceméně pořád pojízdný a který se nebudu bát třeba pučit, takže nebylo co řešit. Ačkoliv sem zastánce KITů, vzal sem RTRko, protože KIT teda jakoby ještě nebyl a ani se o něm nijak nemluvilo. Navíc si myslim, že origo elektro není úplně blbý, navíc je vodotěsný. Jen servo není úplně nejvíc nejlepší...ačkoliv je psaný jako metal gear, je tam jedno kolečko plastový a to odchází velmi brzo (většinou...jsou i výjimky).

Po rozbalení sem ho pořádně vokouk,vzhledem k tomu, že nebylo spárovaný rádio,musel sem i dovnitř,ale aspoň sem se přesvědčil,že radiobox je fakt vodotěsněj, se silikonovym těsněním a průchodkou pro kabely. Zpracování parádní, všechno hezky sedí, no lahoda.

Poprvý sem ho projel na ASTu na Sokolčí mimo soutěž. Nechal sem ho v původním stavu, jen sem nahodil agropryže. Dojmy sou trošičku rozpačitý. Od začátku sem tam měl 3S Lipolku a auto jede jak ďas,což je super. Nicméně má celkem měkký tlumiče, takže je takový ako gumový, kroutí se a převrací v zatáčkách. Ve výjezdech když se přidá plyn, tak se stočí do spirály jak když ždímeš hadr a následně náhodnym směrem vyrazí jak střelený. Když sem to pak zkoušl na Ještědu na 2S, je to mnohem kontrolovatelnější a předvídatelnější. Sem si jistej, že zadní stabilizátor, kterej Axial k Bombru nabízí, to vyřeší a bude to OK. Nechci z něj mít crawlera, takže drobný omezení křížení mi neva. Jedinej další tuning, kterej zvažuju, je kovová spojovačka a šťouchačka na řízení, ale takhle to aspoň tlumí všechny rázy. A možná nový panely, ať no nejni tuctovka...

Pár fotek, většinou od Kuby93...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Leprákovo Bombarďák

na takové poježdění to mám taky :-)
Dej tam stabilizátor (!) a 3S, pak je to ok. To jsem udělal jako prvni věc díky Raunovi. Přestane se to kroutit jak mokrej ručník.
Dal jsem tam potom nové linky a spojovačku s servo-saverem (vše Vanquish). Je to nějaký ten gram navíc, je to těžší, čili to ještě líp sedí. Jo a mám tam tvrdší (strašný slovo) gumy a jiný disky.
Jinou převodovku dávat nebudu, stačí mi to. Skvělé auto.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
mates.swat
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 12.06.2016 1:15
Bydliště: ČB

Re: Leprákovo Bombarďák

Koukám, že si voděodolnost řádně vyzkoušel ve vodě :YOP: hezkej mazel :OK:
http://matess777.rajce.idnes.cz/
SCX10 Jeep Wrangler G6
Spektrum DX4S
*********************************
AX10 Scorpion přestavba na SCX10
Flysky FS-GT3C
*********************************
HIMOTO MONSTER TRUCK EMXT-1 4x4
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Leprákovo Bombarďák

Ha konečně se pochlubil. :-)

No jo, řekl bych, ze shafty na 3s s rychlym motorem asi není uplne to pravy.
My to sice mame ve foffkach, ale zas tam mam tlumice s minimálním zdvihem, aby se to nekroutilo.
Docela by me zajimal rozdil oproti yetimu, kterej ma vepředu ifs. Co pamatuju, tak mi to tenkrat na model hobby taky neprislo moc stabilni.
V tomhle ohledu EXO je proste EXO.

PS: stabilizátory sice pomůžou, ale nejlepší stabilizator je diferak natvrdo v podvozku... :-D

PS2: pořád koumám nakolik je ten dvoukvalt kompatibilní s scx10 II. Podle návodu k předělávce je to stejný u bombera i yettiho, řekl bych, že ta převodovka vypadá hodně podobně, ale přijdou mi tam dle manualu odlišný ty hřídele. Wono se to pak může lišit v pár dílech, radši počkám, až to axial oficiálně ohlásí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Leprákovo Bombarďák

Hele určitě to nikdy nebude žehlička jako EXO, tam to ani nesměřuju. Ale stabík muší bejt, protože 3S je ta správná cesta :-D
Co se týče kompatibility převodovek, bomber a yeti sou stejný, scxII je jiný trochu...řešilo se to tušim na RCCrawleru, že vnitřek z yeti do scxII nepasuje.

Vodotěsnost sem votestoval řádně, trochu sem měl stažíno, nicméně všechno oukej. Před Ještědem sem preventivně vyměnil servo za silnější kovopřevodovej Hitec, kterej sem neošetřil, takže teď to úplně wótrprůf není, ale už mám doma Nanoprotech, kterej to snad pořeší. A možná vyzkoušim origo gumy...ikdyž ve srovnání s traktorama vypadaj tak nějak legračně :-D

Kdybych bejval chvíli počkal, vzal bych KIT, protože je fakt našlapanej supr dílama.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**

Zpět na „Axial“