Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Mikuv Comp XR10

Jak jiz bylo zmineno, stal sem se stastnym majitelem MOA crawleru Axial XR10. O tom, ze ho jednou poridim sem premyslel jiz od doby, kdy spatril svetlo sveta. Cekani na pokles ceny se vyplatilo a xr10 je konecne doma. Navic od te doby, co sem prodal Berga mi chybel podobny stroj v autoparku.

XR10 v krabici
Obrázek

Obsah boxu
Obrázek

Po vybaleni
Obrázek

Jak je zvykem u kitu od Axialu, vsechny dily jsou zatavene ve folii a oznaceny. Pri stavbe dle manualu pak rozbalujeme potrebne soucastky postupne.

Zajimavosti tohoto kitu je, ze neobsahuje zadne pneu, jelikoz se jedna o zavodni stroj a predpoklada se vyber pneu dle preferenci zavodnika.
Obrázek
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

gratulujem k novému prírastku , vyzerá to luxusne :tleskam:
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Vypadá solidně - měl bych praktickou otázku - pokud máš doma různý disky s různým offsetem, můžeš zkusit jaká bude MINimální šířka s pozitivním offsetem? dík
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Maximálně ti až to postavim můžu změřit šírku s tím konkrétním ráfkem, který tu najdu. Offsety se často člověk nedozví. Navíc XR10 má vpředu i vzadu jiný rozchod.
Obrázek
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

To o rozchodu vím a tím to zabili - resp. zabili použití pro jiný účely (jde mi o použití náprav na trialový auto). Offset hlavně ovlivní zda něco někde nebude drhnout na 2.2 ráfkách a pak celkovou šířku - v tomto případě té širší nápravy :-)
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
jenik82
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 29.04.2009 0:00

Miku, koukám, že se tu opět objevují crawlery.. Nechtěl bys pro nás uspořádat někde v okolí hlavního města nějaké poježdění? Na crawler cupu bývala sranda..
Rock Crawler - Bully, KK Zero 4.0 - PET flaska
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Já se picnu! :lol:

Máš jediný štěstí,že nevychází každej tejden jinej stroj. :lol:
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Gratuluju k nový káře a kde je chceš skladovat.Hod jsem prosimtě foto těch tvejch aut kde je skladuješ,docela mě to zajímá :P :mrgreen: :wink:
Naposledy upravil(a) Stenly dne 01.03.2011 20:03, celkem upraveno 1 x.
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

také gratuluji k novému přírůstku :tleskam: :tleskam:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
SMURF
Častý přispěvatel
Příspěvky: 561
Registrován: 09.04.2009 0:00

disky co sou na xr maj tak malej offset že nejdou dát ani na přední nápravu na ax10 takže zužit auto kolama už jen tak nepujde, a k tý šířce přední a zadní nápravy, když se dá kombinace přední origo a zadní disky z ax 10 šíře náprav se prakticky vyrovná
AXIAL Wraith JEEP pison spider
AXIAL SCX10 Jeep wrangler 2012
AXIAL SCX10 II Jeep wrangler 2017
Poličkovky Jeep YJ/Jeep TJ/Jeep JK offroad/Jeep JK street/Jeep JK unlimited offroad/Jeep JK unlimited street/LEXAN Jeep wrangler 2012-2017.
RAJČE = smurf87
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

jenik82 píše:Miku, koukám, že se tu opět objevují crawlery.. Nechtěl bys pro nás uspořádat někde v okolí hlavního města nějaké poježdění? Na crawler cupu bývala sranda..


Jo to byly doby....bohuzel nevim o zadny opravdu vhodny lokalite tady pobliz. tak aby to bylo relativne prostorny a zaroven pristupny vozmo.

cores píše:Já se picnu! :lol:
Máš jediný štěstí,že nevychází každej tejden jinej stroj. :lol:


Ani ne, poridil sem nejaky tamiye do sbirky a tohle je v podstate zalezitost, kterou sem planoval delsi dobu.

Stenly píše:Gratuluju k nový káře a kde je chceš skladovat.Hod jsem prosimtě foto těch tvejch aut kde je skladuješ,docela mě to zajímá :P :mrgreen: :wink:


Nic zajimavyho, mam to v pokoji v regalech, kdo tu byl tak vi....

SMURF píše:disky co sou na xr maj tak malej offset že nejdou dát ani na přední nápravu na ax10 takže zužit auto kolama už jen tak nepujde, a k tý šířce přední a zadní nápravy, když se dá kombinace přední origo a zadní disky z ax 10 šíře náprav se prakticky vyrovná


Voni ty napravy sou vubec zajimavy. Telo naprav je stejne siroky, akorat vzadu sou kratsi ty lockery. Takze kdyby se daly i dozadu knuckle, tak to bude stejne siroky. Akorat by se to muselo nejak upravit, protoze ty napravy sou kazda jina, zadnej univerzal jako u axika, rizeni je castecne zabudovany do predni napravy vcetne drzaku serva a pod.
Az budu stavet zdokumentuju.
Obrázek
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

To je dobrá informace, takže postavit auto ze dvou předních náprav? ... uchycení náprav na linky je stejný vepředu i vzadu?
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
SMURF
Častý přispěvatel
Příspěvky: 561
Registrován: 09.04.2009 0:00

uchycení linku je taky jiný přední má kloubky na ležato a v zádu stejně jako ax. a to řízení plno lidí předělávalo že tam dali tyč jako má ax takže by nemusel bet ani jinej obal, mě to zatim maká ale už se to v tej nápravě pomalu vyšoupává takže brzo asi taky udělam normál tyč na řízení. Tady pár mejch fotek http://smurf87.rajce.idnes.cz/AXIAL_XR10/
AXIAL Wraith JEEP pison spider
AXIAL SCX10 Jeep wrangler 2012
AXIAL SCX10 II Jeep wrangler 2017
Poličkovky Jeep YJ/Jeep TJ/Jeep JK offroad/Jeep JK street/Jeep JK unlimited offroad/Jeep JK unlimited street/LEXAN Jeep wrangler 2012-2017.
RAJČE = smurf87
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Ze ses ani nepochlubil...
Obrázek
Uživatelský avatar
SMURF
Častý přispěvatel
Příspěvky: 561
Registrován: 09.04.2009 0:00

tak tady crawlíci moc lidi nezajamaj tak sem to sem ani nedával ale aspon mužeš vidět kde skončili ty zahnutý linky od tebe :mrgreen:
AXIAL Wraith JEEP pison spider
AXIAL SCX10 Jeep wrangler 2012
AXIAL SCX10 II Jeep wrangler 2017
Poličkovky Jeep YJ/Jeep TJ/Jeep JK offroad/Jeep JK street/Jeep JK unlimited offroad/Jeep JK unlimited street/LEXAN Jeep wrangler 2012-2017.
RAJČE = smurf87

Zpět na „Axial“