boZZda
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 19.10.2013 7:32

Wraith - ultimate crawler upgrade

Ahoj všichni.

Chci udělat jeden projekt s Wraithem a potřebuji vaši pomoc, pomoc zkušených.

O co jde?
Upgradovat Wraith tak, abych z něj udělal co nejlepšího crawlera to jen půjde. Nechci tam narvat všechny upgrady, které existují. Zajímá mě funkčnost. Nechci za každou cenu mít komplet kovového Wraitha. Podle mě má i plast své místo.
Peníze v tomto projektu nehrají roli, ale jestli něco za 200,- funguje stejně jako za 5000,-, tak vyberu to za 200,- :wink:
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

A proč si rovnou nekoupíš crawlera a vymejšlíš békoviny s Wraithem??
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

Souhlasím, že Wraith má proti čistokrevným crawlerům své nevýhody, na druhou stranu je z mého pohledu hezčí. Pokud chceš závodit s crawlery, je lepší koupit rovnou stejnou techniku.
Upgrejdy Wraitha jsou i otázkou osobních preferencí a vkusu. Základ je dobrá trakce a co nejnižší těžiště... Jinak je asi lepší se ptát a probrat konkrétní díly nebo části a i tak asi nebude existovat jasná odpověď, protože např. plastové řízení ti někdy může pomoct a někdy (asi časteji) je zase nevýhodou...

Tady je přehled tuningu z jednoho zahraničního fóra:

Upgrades (assuming RTR) in order of importantance.

Stage 1:
Axial Universals
Knuckles
Chubs
Lower links
Upper links
Steering links

Stage 2:
Tires
Wheels
Lockouts
Transmission gears
Driveshafts
Lockers
Diff covers
All bearings

Stage 3:
Shocks
Transmission Top shaft and slipper
Axle housings
Axle truss
Axle Gears
Bearing caps
Lower link/shock mounts

Stage 4:
Transmission housing swap to AX10 style
Heavy duty outputs
Swap driveshaft ends for 6mm revo style
HD rear axle shafts
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
boZZda
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 19.10.2013 7:32

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

Chci Wraith, protože se mi líbí. Nebudu s tím závodit, ale chci z něj dostat maximum.

Co jsem zatím udělal
- nové poloosy aby byl větší raid
- zalepení 6mm ocelové tyče do kardanu pro zpevnění
- přesunutí baterie dopředu napříč kvůli tezisti
- pogumoval regulátor

Co si myslím, že by se mělo udělat
- nové tlumiče. Jaké???
- nové kovové rafky, které nebudou vaklat. Jaké+
- kovové dolní i spodní vzpěry. Stačí Axial
- větší váhu dopředu do kol?
...něco dalšího konkrétního?
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

V podobném duchu jedu i já, jen chci ještě dosáhnout v rámci možností maketového vzhledu.

Když jsi měnil poloosy tak máš RTR? Vaklavá kola takže Poison spider Jeep?

Pokud nechceš jezdit rychle, tlumiče stačí řešit časem. První věc bych viděl kola a pneu. Já pořídil alu bedlocky, protože fungují částečně jako závaží a netřeba lepit pneumatiky. Další váhu na přední nápravu ještě chci taky přidat, ale né do kol, abych zbytečně nezatěžoval poloosy, dif atd. Pneumatiky z měkčího materiálu, buď Axial R35, nebo třeba RC4WD nebo Pitbull Rock beats 2 apod.
Kdybych měl za sebe udělat seznam, tak by tam byly (kromě těch kol a toho co máš) výměna plastových linků vč. řízení, alu C-hub a těhlice, pomalejší HD převod v diferáku kvůli torque twist, možná celkově pomalejší převod (dle motoru).
Dál už je to spíš jen dolaďování dle vkusu každého. Např. ty tlumiče, silnější servo, servo níž na nápravu, já teď chci zkusit lehčí baterku a lehčí sedadla, ale to už nejsou zásadní věci jako ty nahoře.
BTW Ty spodní a horní linky Axial mám na prodej, kdybys chtěl.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
SMURF
Častý přispěvatel
Příspěvky: 561
Registrován: 09.04.2009 0:00

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

kdybych chtěl z wraitha dostat maximum na lezení hodím na něj nápravy z XR10 a baterku místo převodovky
AXIAL Wraith JEEP pison spider
AXIAL SCX10 Jeep wrangler 2012
AXIAL SCX10 II Jeep wrangler 2017
Poličkovky Jeep YJ/Jeep TJ/Jeep JK offroad/Jeep JK street/Jeep JK unlimited offroad/Jeep JK unlimited street/LEXAN Jeep wrangler 2012-2017.
RAJČE = smurf87
boZZda
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 19.10.2013 7:32

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

Tak jsem prozkoumal všemožná česká a zahraniční fóra a posbíral co se dalo. Tohle by měl být základ, co na setovém Wraithovy pozměnit/upravit.

- celkově snížit. Buď pootočením všech držáků o 180° a nebo pořídit nástavce, kterými se dá výška Wraitha dost srazit
- měkčí pružiny na originál tlumičích a případné použití jiného oleje v tlumičích. Je možné, že si pomohu GMade tlumiči, ale podle toho, co jsem se dočetl, tak ty originál plastové nejsou špatné. Jen je potřeba je rozebrat a pořádně vyhladit píst a dát lepší O-kroužky, aby neunikal olej.
- baterku napříč před palubní desku a elektroniku rozházet jak se dá
- tuningové přední poloosy, aby byl větší raid

Tohle jsem našel jako nejdůležitější tuningy, které na Wraithu stojí za zmínku. Je docela zmatek v tom jaký pohon zvolit. Nejsem z toho vůbec moudrý a nechávám zatím vše setové včetně převodovky. Jen si přeprogramuji setový regulátor.

Co považujete vy na Wraithovy za elementární tuning a ne jen pro parádu?
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

No zrovna tlumiče (z toho co jsem měl možno vyzkoušet na axíku) jsou jedny z nej. Jen bych doporučil jen kapku oleje aby to jen mazalo a pak pružej jako pravý,žádná tvrdá skákací koza.Zkoušel jsem různý nastavení s půlkou oleje, pak z 3/4 a i plný a prostě to neni vono,ale hlavně todle bych řešil až na konec až budeš mít finální váhu auta,podle toho se pak budou tlumiče chovat.Pak bych doporučil určo kovový Céčka a jejich držáky a když sou love, tak poloosy.A myslim si, že plastový linky maj jednu velkou výhodu a to že pružej,protože opkud se to někde zakousne, o klacek, kámen,tak oni to jakoby "sežerou" ? :D nevim jak to napsat :D,ale asi ej to úleva i pro kardany.(který mi třeba byly doporučeny vyměnit co nejdříve, kůli zkroucení atd.) No mám je tam přes rok a držej jako kráva i když s autem zrovna nejezdim alá leštěnka :),přes boudu chodim furt, a když se někde zaseknu, tak se tam odtud taky vyhrabu,vykotrmelcuju atd..... no prostě ho nešětřim. :-D
A HLAVNE je to JEN muj názor !..... co si tam nakonec dáš, je jen na tobě :YOP:

EDIT: Jo a odpověd na tvou otázku podle mě.

1.Baterka dopředu
2.Kovový Cčka+ huby
3.Poloosy
4.Závaží do kol
5.Komplet nastrojit a podle váhy nastavit tlumiče.(minimum oleje)
6. Wraith je bastie i v základu,takže pokdu ho chceš na expedice, tak by todle mělo stačit pro začátek, a pokud na čistej crawl,tak to je jiná :)
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

Hlavne se nedivej na tuto stranku, nebo dopadnes jako ja :-)
Nejak jsem se zamiloval do techto strojecku
http://www.rccrawler.com/forum/2-2-scale-rigs/
boZZda
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 19.10.2013 7:32

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

To s těmi originál tlumiči a málo oleje je zajimavé. Takže doporučuješ to potom doladit tuhostí pružiny a oleje opravdu jen tak, aby se to mazalo? Já jsem neodolal a koupil tyhle tlumiče.

http://www.junfac.com/shop/index.php?ma ... cts_id=211

Na přední nápravu jsem dal nové poloosy, abych měl co největší raid, potom kovové "C" a k tomu kovový držák kola (nevím jak se to jmenuje česky). Jen mám axiální vůli poloos a tak jsem to vypodložil podložkami a je to přesný.

Dále jsem dal 6mm ocelovou tyč do kardanu (je dutá) a zalepil ji epoxidem. Měla by teď vydržet hodně moc. Nepřekroutí se a nestrhne se.

No a ještě jsem koupil kovové 175g těžké disky, abych nemusel dávat další váhu do kol.
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

JJ ladit pružiny až na konec. Jak jsem psal,nejdřív jsem je smontoval podle návodu a prostě byly moc tuhý a auto vypadalo jak na ultra tvrdejch listech, prostě to nepracovalo s terénem a "nežralo" překážky..spíš skákalo......pak jsem se dočet (nevim už kde),že tam lidi maj fakt třeba jen kapku aby to nešlo na sucho,ale zase záleží na autě, pokud má 8 kilo, tak by to zase bylo moc měkoučký a furt na zemi.Chce to zkoušet a laborovat. :YOP: a vo to de ne :-D
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
boZZda
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 19.10.2013 7:32

Re: Wraith - ultimate crawler upgrade

Uvidíme co z toho vyleze. Sám jsem na to zvědavej. Všechno je na cestě a teď jen otázka kdy to dorazí. Já nikam nespěchám. Mým hlavním koněm jsou vrtulníky, takže si mám s čím hrát...

Zpět na „Axial“