Uživatelský avatar
Lisak
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 19.10.2010 0:00
Bydliště: Praha západ

Lišákův Wraith

Kámoš si koupil Wraitha v kitu a já měl svoje Honcho.Párkrát jsme se šli projet a ač jsem měl svoje Honcho slušně potuněný (2.2kola,závaží v kolech,baterka napříč uprostřed...),tak Wraith vítězil.Lepší boční náklon,přední nájezdovej úhel,vyší světlá výška...Hlevně se mi líbil už předtim,ale když jsem kupoval Honcho,tak ještě nebyl na světě.Sice jsem uronil pár slz,ale rozhodl jsem se udělat výměnu(dvě auta si dovolit nemůžu).

Tak tady je můj wraith.Musím říct,že vyšší rychlost na blbnutí je příjemná,ale asi to budu muset nějak zredukovat na sílu.Hned po prvnim ježdění jsem zjistil,že si musim pohrát s těžištěm.Tak jsem dal baterku "napevno" napříč před kabinu.Aby na ni nelítal bordel a do kabiny,tak jsem z gumy vyrobil podběh.Régl šel místo baterky.Nemusel jsem nastavovat kabely...Takže pohoda;)Hned při prvním ježdění jsem vytrhl držák kola z Céčka,takže jsem z číny koupil hliníkový.Už mám objednaný jiný gumy-Proline superswamper a do nich půjde závaží.
Nevýhoda je strašnej přístup ke všemu.

Tady je zatim pár fotek.Sice nic moc kvalita,ale je to z mobilu.
http://fox3.rajce.idnes.cz/Wraith
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Lišákův Wraith

Ať Wraith dobře slouží! :OK:
Taky se chystám stavět Wraitha (kit), nemáš víc fotek těch podběhů? Sháním inspiraci...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Lisak
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 19.10.2010 0:00
Bydliště: Praha západ

Re: Lišákův Wraith

Kdyžtak ti tam hodim nějaký lepší foto.Na tom nic neni.Jen dobre vystřiženej kus gumy a chycenej na šroubky.
Já jsem původně chtěl,taky KIT jako kámoš.Jenže na to,že tam nic moc neni navíc,tak neni o moc levnější.
Régl i servo jsou na RTR slušný.Gumy jsou sice jiný,ale já jsem si vysnil ty proline.Zbytek se časem dokoupí...
Nejvíc mě štve ta kastle.Kdyby ten polep šel nějak sundat;)
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Lišákův Wraith

Dík za info, za detailnější fotky bych byl rád! :tleskam:
Na zahraničním fóru jsem našel celej plastovej box na elektroniku dopředu viz. příloha, zajímavá alternativa, jelikož moje baterka taky půjde dopředu.
Já to bral tak, že elektroniku použiju z Fordu (nakonec to bude asi částečně jinak), a tak jsem chtěl kit. Tuning v kitu je tuším jen směs pneu, přední kardany a alu dolní spojovačky, že jo? To zas není žádnej zázrak nebo super výbava.
Jak je ta grafika na kastli dělaná? Tamiya má dobré rozpouštědlo na barvy na lexan. Viděl jsem kastli stříkat i z venku, to se ale brzy poškrábe. Nebo koupit nové panely nebo třeba rovnou kastli Jeepa pro Wraitha :twisted:
Jak funguje v terénu RTR servo? Nějaký amíci radí dost šílený věci, jako asi 25kg servo minimálně a to mi přijde trochu předimenzovaný (i když jsem nikdy nejezdil 2.2 kola a můžu se mýlit)...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Lisak
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 19.10.2010 0:00
Bydliště: Praha západ

Re: Lišákův Wraith

Tak takovýhle kryt na elektroniku by byl super.Já tam mám pouze krytou baterku aby nedostávala od šutrů a nelítal mi bordel do interieru.Příjimač je schovanej v origo boxu.Nedělal jsem ani z Honcha ponorku a nebudu ji dělat ani s timhle.Maximálně po břicho :wink:
Rozdíl je v tomhle:
hliníkové výztuhy podvozku (RTR má plastové)
vylepšené poloosy
měkčí přužiny
pneumatiky z měkčí směsi (vyšší přilnavost)
Stejně všechny linky a kov. doplňky si buď udělám,nebo koupim z číny.Gumy jsem chtěl jiný už předtim a ty maj ještě měkčí směs.Tyhle mi zas tak super nepřijdou.Maj moc hustej vzorek a lehce se zanesou.
Servo zas tak silný neni no,ale zatim úplně stačí.Je znát,že je slabší hlavně na kamenech...Když se kolečko někam zašprajcne,tak ho to neutáhne. 25kg servo tam můžeš dát,ale musíš mít tu nápravu komplet v hliníku,jinak ji podle mě rozlámeš.
S tou kastlí uvidim.Z venku ji stříkat nechci,to je za chvíli v prdeli (udělal jsem to na Honchu a za chvíli to vypadá,že to auto máš deset let;)) Když to nepůjde nějak sundat,tak koupim jinou,ale pořád Wraitha.Nebo ty části udělám z plechu;)
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Lišákův Wraith

Jo, na měkčí pružiny jsem zapoměl.
No, proti Fordu bude v tomhle ohledu Wraith (resp. jeho elektronika) vlastně mnohem ohroženější, Ford to má vše strašně vysoko a relativně krytý, takže jsem v klidu jezdil se senzorovým stříďákem a třeba sněhu si užíval hojně. U Wraitha uvidím, ale na žádný orgie v hluboký vodě to taky nevidím. :wink:
Servo mám o fous silnější než RTR, asi 15kg, tak snad to bude stačit, silnější by zas potřebovalo externí BEC atd.
Hliníkový panely by byly super! :OK:
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Lisak
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 19.10.2010 0:00
Bydliště: Praha západ

Re: Lišákův Wraith

Já mám régl nahoře za sedačkama a měl by bejt voděodolný,příjimač je hned pod kapotou vložený v origo krabičce s těsněním.Zbylý netěsnosti vyřeší silikon.Motor se servem jsou nejníž.Motor mám stejnosměrný a tomu by voda neměla až tak vadit(maximálně nevydrží tak dlouho a pak se koupí za 3-4 stovky jinej).Sních mu nevadil vůbec-viz. foto;)
Asi ty panely z něčeho vyrobim.Jen ta kapota bude trochu jiná,no.
Ne Rccrawler je dost pěknejch fotek Wraitha,i inspirace;)
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Lišákův Wraith

jj, tam čerpám většinu informací, něco je i na THE SCALE BUILDER'S GUILD. Právě na RCC každý mluví o 300oz servu, 400oz servu atd. Je pravda, že colokovové nápravy tam má kde kdo, tak tím pak můžou bourat skály :wink:
O servo se bojím asi nejvíc, sice má být voděodolné, ale je nejvíc na ráně. Jinak mám v plánu stejné rozmístění elektroniky, snad se mi tam regl na nějakou destičku vejde "uklidit". Jak řešíš otevírání kapoty? Tou objímkou ze světelné rampy a nějakou sponkou?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Lisak
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 19.10.2010 0:00
Bydliště: Praha západ

Re: Lišákův Wraith

Uvidim,zatim tam to servo nechám a až budou navíc prachy,tak ho vyměnim.Radši si zatim koupim ty lepší poloosy.
Já jsem vlastně vyměnil baterku za régl,ani jsem nemusel nastavovat kabely a vše krásně vyšlo.
S tou kapotou nevim.Jelikož stejně jen tak baterku nevyndám,tak ji tam nechávám a nabijim ji v autě.Líbila by se mi otvírací,ale mám tam dirky od šroubků,tak nevim.Zatim to nechám takhle.
Opravdu je to celý nastříkaný,žádnej polep:(
Už jsem udělal jednu stranu z nerezu a šlo to parádně.Plus mě napadly další vychytávky.Po víkendu bych to mohl mít z 90% hotový.Tak hodim fotky :twisted:
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Lišákův Wraith

Jestli to je barva, mohlo by to jít dolů tímhle:
Obrázek
Já to na Tamiyácké barvy použil a funguje to a lexanu to nic neudělá, byť tak velkou plochu jsem nezkoušel.
Regl budu mít celkem rozměrnej, snad se mi to podaří nainstalovat zhruba jako na obr. v příloze. A jak rozpojuješ baterku? Zatím to nemám jak vyzkoušet, ale připadá mi, že to s interiérem bude dost těsný a kabely chci celkově co nejvíc schovat. Ono by šlo i použít jen sponky bez vyklápění. No, to budu stejně řešit až bude barva na kastli, zatím na ni čekám.
BTW Jsem našel zajímavý servo Vortex, který se ještě neprodává a bude asi stát balík, ale jinak by se mi asi perfektně hodilo, vč. údajné vodotěsnosti. Tak možná můžu začít šetřit. :lol: Nejdřív ale důkladně vyzkouším to co mám.

P.S. Jsem zvědavej na fotky panelů! :OK:
Přílohy
wraith-kit-292e.jpg
wraith-kit-292e.jpg (229.05 KiB) Zobrazeno 4952 x
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Lisak
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 19.10.2010 0:00
Bydliště: Praha západ

Re: Lišákův Wraith

Tak jsem to tak nějak stihl ještě před víkendem nafotit.
Ty kabely ještě taky pořešim.To a další věci jsou v pořadí 8)
Ta barva z tý kastle šla odlakovačem,ale musíš použít nějakej jemnej hadřík.Ne jako já-udělalo mi to tam škrábance.Tak jsem ji foukl zvenku :?
Fotky:
http://fox3.rajce.idnes.cz/Wraith/
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Lišákův Wraith

Hmm, panely nádhera! :OK: Barva k tomu sedne a kapota by se moc škrábat nemusela, ne? Možná jen ty rohy u světel.
Jo, tys fouknul regl do (části) krabičky na baterku. Já plánuju ten díl nepoužít, mám na cestě Dinky RC drop box a do něj plánuju dát kanystr, hever a další užitečné věci :wink: takže s reglem budu muset trochu improvizovat. Tvůj regl by se tam asi s tím drop boxem vešel, já ho možná budu muset dát níž, aby šel pod panel interiéru...
Hele co konkrétně za materiál jsi použil na ty podběhy? Dá se trochu tvarovat a kdes ho koupil?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Lisak
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 19.10.2010 0:00
Bydliště: Praha západ

Re: Lišákův Wraith

Ten Drop box je moc pěkná věcička.Určitě to bude lepší mít vše pohromadě a zespoda krytý od vody,bordelu...Já jsem to zatim pořešil takhle.Spíš mám strach,aby se ten régl dobře chladil.
Ty ,,podběhy" jsou z gumy na izolaci co nám zbyla v práci.Je asi 3mm tlustá a je krásně tvárná.Určitě ji použiju ještě jinam... 8)
Teď čekám na diody.Světla zabuduju do kastle a mám modul na brzdovky,tak tam taky půjdou.
Musim pořešit ty gumy a vyměnim tlumiče,ale to až budu víc při penězích :?
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Lišákův Wraith

Já tě trochu zmát, Dinky RC box je dozadu viz. obr., má v něm umístěný regulátor. Já bych regl chtěl schovat úplně, podobně jako to je na dolním obr. a na zadní ložnou plochu už dát jen "scale doplňky". Ten box na elektroniku dopředu byl hrozně drahej (chtěli 38$!), tak budu vepředu vymejšlet a improvizovat.

Obrázek
Obrázek

Proline jsou u RTR jasná volba. Jaký světla chceš do kastle použít? Já taky uvažuju vzadu o kulatejch v kastli...
A tlumiče plánuješ jaký? Ty plastový nefungujou?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Lisak
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 19.10.2010 0:00
Bydliště: Praha západ

Re: Lišákův Wraith

Ty světla bych chtěl takhle a mezi ně půjde kastle.Do ní bych chtěl dát ty stejný světla,ale v menšim provedení.Taky takhle šikmo.Obrázek
Jsou poměrně tvrdý,ale uvidim až dám to závaží do kol.Kdyžtak změnim pružiny.Bral bych je min o 1cm delší.Snad by tam měly jít z AX10 :lol:
Nevim jakej chceš régl,ale já jsem rád,že ho mám vejš.Kvůli vodě a bordelu.

Zpět na „Axial“