Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Koukal jsem po nejakem levném 4x4 SC na obcasne blbnuti.
Protoze mam rad stridave motory, tak jsem pocital i s tim kolik me vyjde prestavba.
Nakonec jsem se dostal k Saisu. To se dela ve dvou verzich. Stejnosmernej zaklad (3500kc) a stridak s nekterymi upgradovanymi dily z hliniku (6000kc).
Elektro vybava je u stridaku skoro shodna s tim, co bych tam dal ja (EZrun , FlySky) a dostupnost dilu na ebay pro tohle RC taky neni zla, tak jsem to vzal.
Baterka v baleni je nakonec LiPo 3600mah.

Obrázek

Kupoval jsem u Himoto a asi zrejme naposled.
Po rozbaleni, jsem zjistil, ze auto neni prikurtovane a nekdo ho uz zkousel nebo predvadel zakaznikovy. Divim se ze nikoho neprastila do oci olejova skvrna pod pravym zadnim kolem.
Takze nasledovala rychla obhlidka modelu a hlavne tlumicu. Predni tlumice byli OK. Zadni pravy ma ale vadne tesneni okolo pistnice a slusne z nej tece olej. Aby toho nebylo malo tak levy zadni v horni tretine sve drahy zadrhava.

Vetsinu dilu jsem shledal z pomerne pruzneho plastu. Ani plato neni vyztuzeno skelnym vlaknem ale snad to bude OK. Byt na par sroubech co jsem demontoval byl plast ze zavitu po pretazen sroubu montujicim cinanem.
Pustil jsem se tedy do serizovani. Po vybaleni z krabice byl na predni naprave viditelny bumpsteer ale sel celkem snadno eliminovat.
Pri stelovani rizeni me nemile prekvapila pruznost ramena rizeni. Tim jak se krouti dost omezuje uhel natoceni kol. Upgrade na hlinik nutnosti.
Spojovacka rizeni prochazi tesne pod vstupem diferencialu ktery je naklonen spolu s predni napravou asi o 10st. Casem ho zkusim srovnat at ma vstup ve stejne rovine jako stredovej diferencial.

Kola se ponekud vyklala uz po vyndani z krabice. Pricinou byli velke vule v kloubech tehlic. Stacilo dotahnout vymezovaci matici. U serizovani mi prijde trosku nestasne reseni nastavovani odklonu a rozhodne nemam rad serizovani sbihavosti vzadu. Jo a budete potrebovat palcove imbusy. U hornich ramen jsou tycky 39mm ktere drzi plastova pruzina narazniku. Bohuzel jsou asi o 2mm delsi nez by meli byt. Coz cinan neresi a dorve srouby pruziny az se jeji zakladna zdeformuje. Zkraceni tycek a srovnani pruziny doprucuju.

U zadniho diferencialu mi na jedne strane mi vystup vyleza ven asi o 2mm vice. V dolni pozici odpruzeni tak dochazi ke kontaktu kosti. Na jedne kulicce uz byli drazky. Zatim jsem to resil povolenim kloubku tehlice ale casem se do diferaku podivam.

Pak uz jen rychly update firmware v ESC, naprogramovani a sparovani s moji starou GT3C.

Jezdi to pekne ale jeste si budu muset pohrat s nastavenim podvozku a vyztuzit to rizeni.

Fotky nejake dodam pozdeji.
Naposledy upravil(a) Woyta dne 13.08.2016 16:19, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Za ty prachy tu nabízím taky, navíc s druhým podvozkem na díly ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Akorat mas Turnigy a nabidl jsi to az potom co jsem tohle objednal. Himotu trvalo dodani celej tejden a to jsem platil paypalem abych to urychlil.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

:OK:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Par fotek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek


//Takze neplanovane budou dalsi upgrade hlinikove tehlice a rychlejsi servo :D

Na trave si to blbe poskocilo a trefil jsem kamen. Spodni koule se vytrhla z leve tehlice a ohla se kost. Kost jsem srovnal, tehlici vratil na misto a docasne pojistil stahovaci paskou.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Hmmmm zajimava volba.

Nejsi zadny newbie a tak se malinko divim, zes nesahl po nejakych stalicich na trhu zvucnych znacek.. Zase tolik navic by to nebylo a mozna by ses vyvaroval budoucich problemu...

Ale preju at zadne nejsou, at to dela jen radost.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Ze dvou duvodu.
1) Rad se stouram. Proto udrzuju pri zivote i moje zastarala Yokomo MR4TC-SD.
2) Vsechna moje RC jsou pomala. Axial ani drift auta se moc rychle nepohybuji. Takze na rozmlacni jsem chtel neco levnejsiho na udrzbu.

BTW treba u Slashe bych se dostal asi na 12k (4x4 brushless).
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Takze po tydnu testovani je jedna tehlice znicena. Oba zadni tlumice na reklamaci.
Jeden se zadrhaval adruhy tece.

Takze jsem nahodil lehce delsi Topcad tlumice s nadrzkou co mi zbyli z axika. Objednal odolnejsi hlinikove tehlice a rizeni.
Co upravim budou tycky rizeni vpredu a vzadu. Vpredu je jen pro jistotu osadim kloubky Traxas. Vzadu budu muset vyhrabat jeden odsazenej kloubek abych udelal misto na skrtajici tlumic a stelovaci tycku aby slo rozumne srizovat sbihavost.

Svetelna rampa na strechu uz je take na ceste.

Uvidim jestli casem nepujdu i do hlinikovych ramen.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Tehlice jsou spotrebak. Tech mam doma pytlik. Dokonce i ramena :-D a dokonce tlumice na drahy losine taky tecou, da se to teda udrzovat funkcni, ale jednou se mi nechtelo a obrousil jsem si ten prepousteci krouzek a od te doby jeden tlumic jaksi nefunguje... Rizeni jsem taky musel dat do kvalitnich kloubku...

Zatim me tedy nicim tvuj model nerozcaroval :FINE:

Hlinikova ramen bych nedaval ani omylem. Jak to neni pruzny, nemuze to na takovym aute byt.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Tak HSP rizeni pasuje slusne. Jen jsem jeste dokoupil kompletni plastove ridici ramenu kvuli cepum a pruzine. Pasuje to na auto vyborne.
HSP tehlice jsou trosku mensi. Vyzaduji mensi kulicky a jiny rozmer lozisek. Ale asi je pujde pouzit.

Puvodni servo nakonec asi nebude tak spatne. Vymenil jsem ho za JX servo a nevidim pomalu rozdil. Vypada to, ze moje GT3C je nejaka pomala. I kdyz mam nastavene minimalni zpozdeni. Ze by prijimac? :-p

Tlumice 100mm nejsou moc idealni. Auto ma tendeci se prevracet a blokuji rozsah rizeni.

A rikam si jestli nezamknout prostredni diff.

Obrázek
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Co tak jezdim na snehu, tak me stve hrabani jednim koleckem.
Jak koukam na net, tak se zamykani difu na SC moc nedoporucuje. Maximalne dify nakrmit hustou vazelinou.
Jake jsou vase zkusenosti?
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Ja kdyz dam vazelinu hustou, funguje mi to tak dve baterky, nez to prestane bejt znat. Ty mas dify 3 ja jeden tak by ti to mohlo vydrzet dyl :FINE:

Zamykat nic nemuzes, leda prostredek, a to bych prubnul.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Do diferáků se dávaj silikonový oleje dle požadované svornosti. Používám od 5 000 do 100 000. Dokonce by jste to měli mít v manuálu.

Vazelínu teda určitě ne pánové,to by jste měli vědět. :-p
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

Co je to manual? :D
K RTR Saisu nic nebylo.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SST SAISU XRT VE BRUSHLESS

A kdyz je va vazelina silikonova, no tak je to takovej hustej olej, no ne? :-p

A to plati i pro kulickovy i pro planetovy dif?

Zpět na „Shortcourse“