Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Rocková bugyna GR-01 "Stovka"

Tak nějak koukám, že dloooooouho se tu nic nedělo a najednou dvě nová GRka... ;-)
Tož také jednu přidávám. Premiéru si odbyla na nedávno skončeném Model Hobby 2018, kde jsem ji lehce proháněl celé čtyři dny.
Jak k tomu došlo? Když už jsem se rozhodl, že se zúčastním MH, nastal problém s čím. Na auta jsem v poslední době moc nešáh, jeden axiál na hadry, náhradní díly by asi nebyly včas... Zalovil jsem ve skříni a vytáhl GR-01 first edition, to bylo 14 dní před veletrhem. V poho, času dost, nakonec jsem ji dodělával asi ve tři ráno v první den Model Hobby :-D ale to asi každý dobře znáte, jak se finišuje před akcema...
Takhle tedy vypadalo géerko v první den výstavy, ještě s čerstvým lakem, s minimální výbavou a bez nálepek:
Obrázek
Pro představu o rozměrech GR-01 jsem udělal výřez fotky s několika běžnými desetinami okolo.

Všechna fota u mne v galerii, budou postupně přibývat.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rocková bugyna GR-01 "Stovka"

O stavbě géerka se mi moc rozepisovat nechce. Jednak jsou tu popisy od kolegů "vedle", druhak jsem při stavbě nějak neměl čas na fotky. Tak tedy aspoň stručně...
Stavba podle návodu vcelku odsejpá, množství šroubků asi padesáti druhů (přeháním...) možná může vzbuzovat zoufalství, ale když si podle návodu alespoň zhruba fixkou okomentujete pytlíky, dá se v tom rychle vyznat. Na žádný problém nebo vyloženou nejasnost jsem nenarazil, pouze jeden špatně v návodu označený díl, ale už si nevzpomenu jaký :-D
Jediné rozhodování je, jestli to postavíte s dvoukvaltem nebo bez. Pro plné využití dvoukvaltu i digu potřebujete min. tříkanálovou vysílačku s třetím třístavovým kanálem. Já použil "novou" FlySky GT5, kteroužto jsem takto konečně ozkoušel v praxi, páčto se mi doma taky válela od prázdnin "néni čas". Její třístavový čtvrtý kanál je na páčce, která se dobře ovládá palcem ruky, kterou vysílačku držíte (pokud je to levá ruka...).
Další zkušenosti sdělím průběžně.
Takto vypadala buggyna druhý den veletrhu:
Obrázek
(návrat z výstavy cca v sedum večer, práce opět do cca druhé hodiny ranní...)
Vyskytl se řidič, kterému jsem večer předtím po krátké domluvě mírně prodloužil penis amputací částí dolních končetin, aby se mi tam poskládal. Na střechu a dozadu jsem hodil nějaký expebordel a náhradní sud na palivo, na palubku hasičák, dozadu kyblíček, protože to vypadá tak hezky rustikálně.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rocková bugyna GR-01 "Stovka"

Vidím, že jsem ještě nezmínil osazení elektronikou. K již zmíněné GT5 jsem použil dodávaný 6-kanálový přijímač. Nad motorem jsem chvíli váhal, koukal jsem, co tam dávají jiní, nakonec jsem tam dal tamijácký Torque Tuned motor, což je 540ka standardní plechovka s 25z. Vzhledem ke zpřevodování to byla vcelku dobrá volba, na pomalej kvalt dostatečně pomalý a na rychlej dostatečně rychlý ;-) Regulátor DSYS MDD56, aku LiPo 2S 5200mAh. Na jednu baterku jsem vždy vydržel jezdit celý den. Prozatím dvě přední světla svítila po připojení baterky. Serva co dům dal, na kvaltování a digování jsem dal nějaký mírně silnější Hobbyking, na řízení JX 20kg.
Pohled na expebordel:
Obrázek
Řidič:
Obrázek
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rocková bugyna GR-01 "Stovka"

Od druhého dne jezdila buggyna s vlajkonošem na střeše, koneckonců, slavili jsme sté výročí založení republiky. Občas z toho byl padlej na hlavu, sem tam nějaký kotrmelec:
Obrázek
Nakonec ještě přibyla "100" na boky a haubnu, zde slavné zdolání Řípu v poslední den a poslední hodinu veletrhu:
Obrázek
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Rocková bugyna GR-01 "Stovka"

Musim rict, ze se tady sice nekde pise, ze je to velky, ale nazivo je to fakt hovado.
Cekal sem něco jako R1, ale tohle je o level vetsi. Se nedivim, ze se to vydrápalo na Rip. ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rocková bugyna GR-01 "Stovka"

Tak, a nějaká rezumé:

S použitým motorem na 2S si lze myslím dobře vystačit. Ježdění na pětníku naší expozice nepředstavovalo nějakou extrémní výzvu, na vcelku běžné expedičky by to mělo stačit. Jinak, natočit motor do správné polohy v loži kvůli vymezení zubové vůle se spurem (mimochodem vše 32DP) byl fakt porod - je v tom natěsno. Kolem motoru není moc místa - kvůli servu z jedné strany a krabičky z druhé strany. Delší motory (600...) se nemusejí dobře vejít, vepředu může vadit rám.

Moc to nezatáčí. Poloměr zatáčení je nějakých 40°, prostě nic moc a ani dig tomu moc nepomáhá. Na postavené dráze bylo sice pouze jedno místo, které nešlo nijak vytočit (kvůli rozměrům modelu), ale jinak to je na mistrák v couvání. Servo řízení (20kg) občas nestíhalo, ještě zkoumám, zda použitý 3A BEC (5A špičkově) nebyl příčinou.

Torque twist. Ne že by byl extra výrazný nebo vadil, ale je tam. Stabilizátory by asi bodly.

Řazení a dig fungoval první dva dny, pak to noname Hobbyking servo začalo courat a následně se odporoučelo do nebeské servorovny. Chce to něco lepšího... Kulise kvaltování/digování by se hodila nějaká ochranná manžeta, je tam z boku krytu ďuzna jak do podzádí a ta antuka, po které se na veletrhu jezdilo, se dostala fakt všude.

První věcí hned po veletrhu bylo, že jsem ufik přes rám přebývající zadní lexanové uši a nechal prosté trojúhelníky - první, co se začne při kotoulech lámat.

Pokud tedy chcete velké hovado s dvoukvaltem a digem, jste s GR-01 na správné adrese. Za tu cenu to není špatný kauf. Jen to nebude na nějaké velké rasení (co jsem tak četl venku), to si raději pořiďte třeba Bombera nebo tak něco. Když se to pěkně ohákne a dovybaví, získáte rockobugynového fešáka, který leccos projede a na přejezdech nestrávíte věčnost.

To mi ještě připomíná s kitem dodané gumy - jsou pěkně měkký, ale vzorek vhodný tak na tvrdší podklad. Na hlíně, antuce či písku to velká sláva není.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rocková bugyna GR-01 "Stovka"

Aktuálně buggyna dostává světelnou rampu (Ebay) a zadní světla (Axial). Z obrázku je myslím jasné, jaké uši (panely) jsem zkupíroval...
Obrázek
Větráky - místo nálepek jsem použil maketové, co se dají koupit i u nás (tuším Absima?).
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Marcopolomt
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 26.07.2018 18:42
Bydliště: Martin -Slovensko

Re: Rocková bugyna GR-01 "Stovka"

Zdar, keďže sú hliníkové diely sialene drahé, rozmýšľam nad alternatívami, už som tak upravil spodné zadné linky z rr10, otázka teda znie, že či by pasovali priemerom "C"čka z wraitha alebo z rr10? Dorobiť dve dierky na srobky nieje nič zložité...
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Rocková bugyna GR-01 "Stovka"

Michale

koukám na tvůj stroj... pěkný.
No nemáš tam důležitou věc. A to přívod pro tankování. Tyto stroje na King of Hammers tankují na Pit stopu se sudem na ramenou a samospádem to tam frčí. Bez toho přece nemůžeš jezdit. Bys daleko nedojel. Pro inspiraci přikládám mé řešení. Kradu to synkovi z Lega. :OK:

Obrázek
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rocková bugyna GR-01 "Stovka"

:-p hmmmm... :-) tak jo, píšu si na dodo list, hned za šestku piv v plechu, nebo-li řidičův pit stop'n'go během jízdy :-D
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „Gmade“