mates82
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 16.06.2017 14:52
Bydliště: Rychvald

CFX Toyota LC40

Ahoj!
Po letech jsem si opět mohl udělat radost a se synem jsme si napůl pořídili nové auto. po předchozích zkušenostech s Tamiya TA02 jsem byl nadmíru spokojen s ovládáním a průjezdností, to jsme přesně chtěli(synovi je 5,5)je mi jasné, že oproti Vám zkušeným matadorům mohu těžko něco hodnotit, ale já jsem spokojen. Samozřejmě se chci pustit ještě do dalších úprav, jak kosmetických tak funkčních(delší tlumiče(stále vybírám), větší kola(chtěl jsem ty samé co měl na své Toyotě socanek, ale jsou momentálně vyprodané(GM70164))naviják, světelnou rampu, zahrádku bych rád zkusil sám......a mnoho mnoho dalších, bohužel teď nemám moc času. Kastle jako má prvotina se až tak nezdařila, ale něco jsem zaretušoval a něco už skrylo bláto
pár fotek zde:http://135glxi.rajce.idnes.cz/Toyota
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: CFX Toyota LC40

chlape hezký, je vidět že si to mladej užívá, a to je super dělat s nim něco co ho baví, takže ve výsledku ani nevadí, esli seš se svojí prací spokojenej, ale hlavně že to "žere" mladej... jinak mě dál zaujala ta zřícenina, řikal sem si esli sem tam někdy byl, a i když máš v profilu Orlová, tak dávám krk zato, že je to Brníčko mezi Šumperkem a Zábřehem 8)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: CFX Toyota LC40

Hej, chlape, vítej i se synem mezi "blázny", auto stavěj tak aby se tobě a synovi líbilo. Stejně časem pořídíš ještě jedno :-D , táta i syn musí mít každý své :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: CFX Toyota LC40

milan008 píše:Hej, chlape, vítej i se synem mezi "blázny", auto stavěj tak aby se tobě a synovi líbilo. Stejně časem pořídíš ještě jedno :-D , táta i syn musí mít každý své :OK:


... pokud má někdo také 2 syny a dceru, kterou to taky moc baví, tak se nestačíš ohánět..
vím, co říkám. :-D
(dcera má nejraději Bombera)
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: CFX Toyota LC40

Vítej :)
Co se týče kastle, tak já jsem dlouho váhal, jestli ji stříkat zvenčí, nebo zevnitř. Rozhodl jsem se, že půjdu na jistotu a od toho okamžiku jsem se proklínal. Jak je hubená a vysoká, tak bylo pro mě téměř nemožné tam narvat pazoury, abych ji olepil maskovací páskou :)
Kola jsou úplně super, ale bacha na gumy, ale četl jsi to snad u mě, tak víš.
Tlumiče jsem kupoval od MST, jsou to TC70. Takže nejsou delší (mají 70mm jako originál), ale o něco hubenější a hlavně mají parádní chod. Ovšem cena byla taky parádní.....
Tak přeji příjemné pojezdění, ať se prďola učí co a jak. Je Ti jasné, že Tě čeká další auto? Protože můj starší prďola (bude mu 5) už se ptal, kolik stojí autíčko. 3 jsou prostě málo :D
Naposledy upravil(a) socanek dne 17.06.2017 8:51, celkem upraveno 1 x.
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
mates82
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 16.06.2017 14:52
Bydliště: Rychvald

Re: CFX Toyota LC40

xbs píše:chlape hezký, je vidět že si to mladej užívá, a to je super dělat s nim něco co ho baví, takže ve výsledku ani nevadí, esli seš se svojí prací spokojenej, ale hlavně že to "žere" mladej... jinak mě dál zaujala ta zřícenina, řikal sem si esli sem tam někdy byl, a i když máš v profilu Orlová, tak dávám krk zato, že je to Brníčko mezi Šumperkem a Zábřehem 8)

je to Brníčko! a bylo tam nádherně, prostě povedený den, výhled až na Praděd.....narodil jsem se v Šumperku a jezdíme za prarodiči a teď už i rodiči do Libiny...
mates82
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 16.06.2017 14:52
Bydliště: Rychvald

Re: CFX Toyota LC40

díky moc za hezké přivítání, jasně že nás to baví a budeme v tom pokračovat, a to, že jedno auto je málo jsem už tak trochu tušil hned od začátku, ale já už jedno mám..i když trochu větší, ale jakmile dodělám velký auto, dokončíme malý auto, a budou i nějaké penízky v prasátku půjdu do toho
Obrázek


http://lim.8u.cz/Akce/2016/20160928_OffRoad_PL/index.html#
Naposledy upravil(a) mates82 dne 17.06.2017 8:35, celkem upraveno 2 x.
mates82
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 16.06.2017 14:52
Bydliště: Rychvald

Re: CFX Toyota LC40

socanek píše:Vítej :)
Co se týče kastle, tak já jsem dlouho váhal, jestli ji stříkat zvenčí, nebo zevnitř. Rozhodl jsem se, že půjdu na jistotu a od toho okamžiku jsem se proklínal. Jak je hubená a vysoká, tak bylo pro mě téměř nemožné tam narvat pazoury, abych ji maskovací páskou :)
Kola jsou úplně super, ale bacha na gumy, ale četl jsi to snad u mě, tak víš.
Tlumiče jsem kupoval od MST, jsou to TC70. Takže nejsou delší (mají 70mm jako originál), ale o něco hubenější a hlavně mají parádní chod. Ovšem cena byla taky parádní.....
Tak přeji příjemné pojezdění, ať se prďola učí co a jak. Je Ti jasné, že Tě čeká další auto? Protože můj starší prďola (bude mu 5) už se ptal, kolik stojí autíčko. 3 jsou prostě málo :D

s páskou jsem si užil svoje, a i tak to bylo málo...tlumiče chci pořídit o něco delší, stále váhám:
http://www.mz-racing.net/gm22207-gmade-xd-diaphragm-shock-85mm-2ks/
http://www.mz-racing.net/gm20504-gmade-g-transition-shock-black-80mm-4ks/
určitě to znáte trocha inspirace a spousta hezkých dalších videí:
https://www.youtube.com/watch?v=khDb5auA3ag&feature=youtu.be
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: CFX Toyota LC40

Jestli resis tlumiče, mozna ti nasadim brouka do hlavy. Origo tlumiče mi tečou, pruziny jsou příliš měkké, mám abs jeepa, takze alu od mst ve mne duveru nebudí. Mám velice dobrou zkušenost s gds od Žíly, tak až mi dojde trpělivost s origo, tak půjdu určitě do nich ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: CFX Toyota LC40

mates82 píše:je to Brníčko! a bylo tam nádherně, prostě povedený den, výhled až na Praděd..

já tam byl před dvěma lety, proto to netrvalo zas až tak dlouho si vzpomenout :mrgreen: každopádně počasí a fotky sem měl taky luxusní, jen sem musel někdy čekat na dobrou kompozici, neb se tam fšude coural jakýsi školní výlet :mrgreen:
mates82
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 16.06.2017 14:52
Bydliště: Rychvald

Re: CFX Toyota LC40

gecko-x píše:Jestli resis tlumiče, mozna ti nasadim brouka do hlavy. Origo tlumiče mi tečou, pruziny jsou příliš měkké, mám abs jeepa, takze alu od mst ve mne duveru nebudí. Mám velice dobrou zkušenost s gds od Žíly, tak až mi dojde trpělivost s origo, tak půjdu určitě do nich ;-)

mě už právě taky jeden(né že by tekl)ale totálně vytekl a tak první co bude budou právě ty tlumiče, MST to nebudou to vím, teď už tedy zbývá vymyslet všechno ostatní, koukal jsem na ty od "žíly"a jestli jsem dobře pochopil je to RCMODELex a líbí se mi, já chtěl původně 85mm..ale myslím že i 80 bych snesl, 90mm se mi už zdá moc,na stránky samozřejmě koukám, mám tam vyhlídnutý naviják COME UP, a taky vybírám disky http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop/37-1-9-Disky-1-9-Wheels/0/5/1170-5-Lug-Deep-Dish-Wagon-1-9-Steel-Stamped-Beadlock-Wheels-Black - možná tyto, ale popisků tam moc není(vetšina se dá ale pochopit z obrázků, takže až budou aktuální sepíšu seznam a zeptám se přímo na gumy i disky a naviják...
takže díky za brouka :lol:
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: CFX Toyota LC40

Hele, ja bych se nebál i těch delších. Kdyz auto snizis treba na prepeti pružin(tou matkou nadoraz nahoru), tak ti auto bude pekne sedet dole, v jedne tretine tlumičů a v terenu ddyz bude potreba křížení, nepujde kolo tolik do blatniku, ale to druhy spadne do diry ven z blatniku co ho ten delsi tlumic pustí. Je to jak u velkych aut, taky mas tlumis s pružnou zmáčkly.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: CFX Toyota LC40

(Kluci, ty origo tlumiče jsou klasické Tamiya, s těmi mám jen dobré zkušenosti, nikdy se mi nestalo, že by tekly). Nejsou, spletl jsem se.Ale musí být dobře naplněné, což se mi osobně daří tak v 50%. Ty alu MST jsou výborné, krásné, ale budou měkké. Pod tu lexanku jsem teď dal střední tvrdost pružin, krásně se to houpe, ale jde hodně vidět i torque twist. Prostě je to měkké.

Edit: blábol smazán....
Naposledy upravil(a) socanek dne 17.06.2017 17:07, celkem upraveno 1 x.
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: CFX Toyota LC40

socanek píše:Kluci, ty origo tlumiče jsou klasické Tamiya, s těmi mám jen dobré zkušenosti, nikdy se mi nestalo, že by tekly. Ale musí být dobře naplněné, což se mi osobně daří tak v 50%. Zase ale na ty pomalujedoucí vozítka se tlumiče ani neplní, jen se tak kápne olej, tudíž vlastně ani nemá co téct..... Ty alu MST jsou výborné, krásné, ale budou měkké. Pod tu lexanku jsem teď dal střední tvrdost pružin, krásně se to houpe, ale jde hodně vidět i torque twist. Prostě je to měkké.

Hele, ten blabol o mazani tlumičů smaz, protoze tlumic ma tlumit, ne jen drzet pruzinu. OMG
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
mates82
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 16.06.2017 14:52
Bydliště: Rychvald

Re: CFX Toyota LC40

tak jme opět trochu pokročili, v pátek dorazil balíček, a tak jsme se pustili do úprav, tlumiče 80mm, pneu 99x36mm a disky s negativním offsetem 9mm, původně jsem zamýšlel jiné pneu, ale bohužel nejsou k sehnání a tak jsme s "Žílou"vymysleli toto, za pomoc s výběrem děkuji :OK: rejd jsem omezil na 90%protože to trochu drhlo, ale jen při zpátečce, ale rejd jsem měl omezený už před úpravou z důvodu cukání předních kol při plném rejdu, kola při maximálním vykřížení o kastli nedrhnou, ještě jsem si trochu pohrál s délkou linků, přední prodloužil a zadní zkrátil o 5mm, přední jsou super(akorát musím trochu ubrat z uchycení nárazníku ať o něj nedrhne páka serva(drhne to pouze při plném stlačení obou předních tlumičů)zadní linky časem ještě o kousek prodloužím cca o 2mm a bude to ťipťop, ale to až při výměně plastových linků za hliníkové...teď už přemýšlím o nových náraznících, hlavně vzadu dostává kastle zabrat
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

ještě více fotek je na rajčeti viz odkaz výše

Zpět na „Max Speed Technology (MST)“