Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

poloosy MST CMX

Stal se mi takový ošklivý a skoro bych řekl zlý,... nepěkná věc.

Obrázek

Takhle dopadla poloosa hned po druhé jízdě. Na druhé straně vystřelil pin a jako bonus se žvejknul differenciál.

Setkal jste se někdo s něčím podobným, nebo je to jen haluz náhoda?

A související dotaz: vyplatí se upgrade na CVD? Je v něčem nějaký znatelný rozdíl?

Díky.
Naposledy upravil(a) Bobby B dne 05.04.2018 20:31, celkem upraveno 1 x.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: poloosa MST CMX na paseku

Kluci z brnenskyho trialu hlasili tuhle poruchu hned v prvni sezone. Ojedinely, ale nejsi zdaleka prvni.

Na cvd se vyprdni. Napis slickovi, delal uz zakazkove poloosy prave na tenhle model. Verim, ze udela znovu pripadne je ma rovnou v rukavu. Investice, ktera se rozhodne vyplati.
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: poloosa MST CMX na paseku

MSTčko mám jako okrajovou záležitost, nemůžu po tom házet peníze za zakázkovou výrobu ;)

Každopádně jsem z toho trochu rozmrzelý - kdybych s tím jezdil já, trápil to tak jako Traxxe a někde to lámal do extrému, tak nad tím mávnu rukou... ale s tímhle jezdí přítulka "jak s hnojem". Hlava mi to nebere.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: poloosa MST CMX na paseku

Mozna prave proto prijde to pnuti plynem jindy a jinak, nez bys dany usek 100x zajel ty.

Co za to chce je zbytecna polemika, zeptej se a uvidis.

Mockrat jsme se poucili, ze kdyz znovu menis a az pak objednas heavy duty od slika, pak jsou teprv drahy :FINE:
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: poloosy MST CMX

Dal jsem na rady a pořídil rovnou Slickovi poloosy. Rozdíl v ceně oproti CVD verzi od MST je minimální, naopak materiál i provedení je úplně z jiného světa, žádné pekelné G-clipy ani podobné zrůdnosti. MSTčkové vypadají ve srovnání až rachiticky :-D Je to opravdu finální řešení.

Takže Toyka opět žije a přítulka může vesele hledat nové způsoby jak jí ublížit :D
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: poloosy MST CMX

Jsem z té MST "kvality" trochu rozčarovaný...

O dvě jízdy později si zadní kardan vyvinul takovou vůli, až z toho odskakovala náprava od země.

Takže za mě je to v té podobě, v jaké to v kitu nabízejí, absolutně nepoužitelné.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: poloosy MST CMX

Mě děsíš, zrovna jsem ty nápravy chtěl objednat pod LC70, tak asi ne, no
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: poloosy MST CMX

Mrzí mě to ze stejnýho důvodu, taky jsem měl s nima další plány pod nějakou pěknou skejlovku. Holt je třeba hned zezačátku zainvestovat a zaslickovat ;)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: poloosy MST CMX

To vis, treba kardany na axial I byly taky na 2 veci. Zahodil jsem je a nedivil se tomu, stejne, jako ostatni uzivatele fora co taky vic jezdili. Jasne, nakej vyvoj by se za dekadu dal jiste ocekavat, ale na poli 'hracek'? Takze ja se treba nedivim ani dnes :-D a kovovy kardany a poradny poloosy jsou zkratka na bezproblemove castejsi jezdeni nutnost. Nedelam si iluze, ze by to mela nektera znacka naladeny k ocekavane bezproblemovosti. Tudiz bych ani nerek, ze je to kram, proste ti odesly kardany a poloosy tak kup kovovy a pokrc ramenama a vesele je dej pod skejlovku..
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: poloosy MST CMX

Nad tím já mávnout rukou neumím.

Ano, rozumím tomu, že se díly opotřebovávají. Rozumím tomu, že "z krabice" nemůže bejt všechno v kovu a v topu. A opět, kdybych se s tím někde kravil tak ani nepípnu.

Ale ta věc vyžaduje kompletní rozborku po každý, jakkoliv střídmý, jízdě...

Jestli jste to za starejch dob axialu tolerovali, páč stejně nic lepšího nebylo, chápu. Ale já očekávám za svojí korunu nějakou kvalitu a né další a další náklady. Mám to pro zábavu, pro frustraci si chodím do práce.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: poloosy MST CMX

Hm
To jo

Nezaznamenal jsem tu na foru ale podobne ohlasy na maly cmx. Pises vzdy rozborka sborka.. nebo jen ty kardany a poloosy...? Jako servis je proste nutnej vzdy - povoleny sroubky, postupne loziska, vyklepany a vydreny vule v hejbacich mistech... to je preci obecne servis a udrzba...

Jasne ze nasere vrazet prachy za to za co uz jsi je utratil - kardany a poloosy - ale tvuj vycet zni jako delsi, tak se rozsir...
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: poloosy MST CMX

Zvláštní, mám "malý" MSTéčka dvě, jedno na expedici - rok ježdění i v celkem náročném terénu, Maštale, Pálava a vše funguje na 100%, druhé na trial, rok týrání v extrému, jeden prasklý pin v poloose a jedno plastové kolo v převodovce, jinak pohoda. Preventivní výměna poloos od MS Technology ale také proběhla. :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: poloosy MST CMX

Všechno to souvisí Míro ;)

Ten vyvaklaný kardan vytahal osičku z diffu a protože jsou nápravy ze dvou dílů a přímo do diffu není žádný přístup, znamená to opět rozebrat půlku auta kvůli dotažení jednoho šroubku. Ale to už je konstrukčním řešením, ne kvalitou dílů.

Asi mám doma páteční směnu...

Na střídačku se mi sere na Traxxu elektronika a na MSTčku mechanika, asi z toho udělám jedno auto a budu mít vystaráno :D
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: poloosy MST CMX

Co se tyká podvozku MST CMX jsem se k nelibosti některých vyjádřil dosti jasně. Tento podvozek je sice velice hezky zpracován ale to je tak asi vše. Byt jeho zastánci mne budou kamenovat . Když pominu můj problém z převodovkou tak začnu tím co mi vadí a až na výjimky je na všech MST

a) kardany (opravdu moc toho nevydrží)
b) tekoucí nefunkční tlumiče ( neznám nikoho komu by po 2 expedicích netekli konkrétně vím 5 lidech )
c) zmiňované poloosy
d) humpolácké koliky všude kde se člověk podívá
e) držák od Loop modelu je příliš křehký byl jsem u toho když se odlomil pin za jízdy bez pádu auta na to mám i svědky. http://www.rc4x4-shop.cz/Sada-drzaku-pr ... X-d259.htm
f) problém z převodovkou ( možná špatný kus možná moje chyba proto uvádím až na konci seznamu)

Vlastním podvozky MEX, AXIAL ,MST a Tamiya CC tak myslím že mám co z čím porovnávat . Žádný podvozek není bez chyby ale na MST je těch chyb mnoho vlastně MST CMX je eror sám osobě. Podvozek není žádnou novinkou a náprava chyb žadná když vyšel Axial SCX na trh do dvou let byla nový typ kardanů zde nic prostě u tohoto podvozku je jediná snaha a to prodat.
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: poloosy MST CMX

Mr-Monty píše:Co se tyká podvozku MST CMX jsem se k nelibosti některých vyjádřil dosti jasně. Tento podvozek je sice velice hezky zpracován ale to je tak asi vše. Byt jeho zastánci mne budou kamenovat . Když pominu můj problém z převodovkou tak začnu tím co mi vadí a až na výjimky je na všech MST

a) kardany (opravdu moc toho nevydrží)
b) tekoucí nefunkční tlumiče ( neznám nikoho komu by po 2 expedicích netekli konkrétně vím 5 lidech )
c) zmiňované poloosy
d) humpolácké koliky všude kde se člověk podívá
e) držák od Loop modelu je příliš křehký byl jsem u toho když se odlomil pin za jízdy bez pádu auta na to mám i svědky. http://www.rc4x4-shop.cz/Sada-drzaku-pr ... X-d259.htm
f) problém z převodovkou ( možná špatný kus možná moje chyba proto uvádím až na konci seznamu)

Vlastním podvozky MEX, AXIAL ,MST a Tamiya CC tak myslím že mám co z čím porovnávat . Žádný podvozek není bez chyby ale na MST je těch chyb mnoho vlastně MST CMX je eror sám osobě. Podvozek není žádnou novinkou a náprava chyb žadná když vyšel Axial SCX na trh do dvou let byla nový typ kardanů zde nic prostě u tohoto podvozku je jediná snaha a to prodat.


Tlumiče dvě expedice??? To vydrželi dlouho, mě na CFX-W chčijou a ještě nejelo pořádně :-D

Zpět na „Max Speed Technology (MST)“