Uživatelský avatar
RadkosBlazer
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 10.08.2015 19:54

Vaterra Ascender - kovové kardany

Zdravím a chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo měnil původní kardany za kovové, případně zkušenosti s nima a třeba kde koupit. Popřípadě jestli jsou zaměnitelné za nějaké jiné. U nás jsem nikde nenašel, že by je někdo prodával a z dovozu jsou za kotel. Tedy aspoň ze západozahraničí.

Díky za každou radu, postřeh, názor...

Radek
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

taky jsem se po nich poohlížel, ale ty co jsou k dispozici ve světě jsou fakt opravdu drahé. Navíc už mám Ascendera chvilku a nešetřím ho a ty originál (HD) zatím drží bez známky nějakého opotřebení či poškození
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

Pokud ma vatera výstupy z převodovky a z náprav hridelku 4 nebo 5 mm můžeš použít kardany z modelexu za 450/ks nebo ms-technology za 650/ks
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

Heh,tady neni zadna hridelka ale kloub leze primo z hrusky. Jsem to zrovinka koumal na kolegovo kare. Ten kardan je jakoby soucast ty hrusky diferencialu, zadna hridelka, zadnej cervik... Zadny ms technology, zadnej modelex. Ale ani jednomu kumpanovi se na tom vule ci znamky opotrebeni fakt nedelaj
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

HD verzie kardanov (čiže tieto). sú fakt spoľahlivé. Sám som Ascendera mal a nebol s nimi absolútne žiadny problém. Myslím si, že zatiaľ je zbytočné riešiť nejaký tuning v tejto oblasti. Skôr by som sa zameral na Torque Twist
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

Já jezdim rok na původních kardanech (ne HD tytotyto) a musím zaklepat,zatím taky bez problémů.
I původní neHD hrušky v difu drží. :OK:
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

když to řešíte, nemám ho ale zajímá mě ta demontáž kardanů ... musí se kuchnout celá náprava abys to zevnitř sesadil z hrušky nebo jak? zvenku se nezdá, že by to šlo sundat ... pokud se to fakt musí rozebrat, přijde mi to těžký fail i za předpokladu, že kardany vydrží mnoho ...
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

No,měnit v lese bych ho nechtěl,ale jinak to nejni taková hrůza...... :mrgreen: ......dekl,povytáhnou poloosy,vyndat planet a seš tam.
Obrázek
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

aspoň, že to jde přes ten dekl ... ale i tak mi to přijde zbytečná komplikace, když to jde vyřešit jednoduše jak u axialu .. pokud to máš plné vazelíny, tak to v lese v bordelu bude dobrej mrdec :lol: tak aspoň že jsou ty kardany dobrý ..
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

takre by sa to teoreticky dalo vymenit za Yota suciastky a tympadom za kovove kardane. Uz treba len pockat, ze kto to vyskusa. Ale ako to tu bolo spomenute, tie kardane nieco vydrzia, tak treba cakat ako dlho
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
JulesMess
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 16.04.2015 23:00
Bydliště: Praha

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

Vaterra Ascender Chevrolet Blazer 1986
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

tak cena toho kovového adaptéru není tak hrozná, ale dokud origo HD drží tak nechám originál
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

Moje zkušenost je taková, že dřív než že by povolil plastovej HD kardan, tak se uštípl zub na původní verzi hrušky.. Takže v kardanech bych až tak slabinu nehledal. Demontáž v lese jsem viděl už taky a zabralo to ani ne 5 minut, takže to zas tak hrozný není.. ;-)
Uživatelský avatar
RadkosBlazer
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 10.08.2015 19:54

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

Tak jsem ty původní kardany něklikrát testnul a vypadaj, že opravdu vydrží. Tuning tak nebude snad nutný. Výše popsané možnosti jsou fakt celkem drahá záležitost. Ačkoli ta redukce z hrušky by šla asi vyrobit.
Nicméně jak bylo řečeno výše, Torque Twist je větší problém. Dal jsem tam ty plastové vehemetnty, které mají Torque Twist "odstranit" zdvihnutím zadních linků a prdlajs. Jako by sem tam nic nedal. Někde jsem se dočetl, že se dávají křížem i tvrdší pružiny. Taky možnost. Ale je to teda peklo, jak se to naklání :-(
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Vaterra Ascender - kovové kardany

ja som zuzil napravy a skratil ram, uvidime v novom roku
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1

Zpět na „Vaterra Ascender“