Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

TRX8

nekdo to udelat musi....
takze resim rovnici trx6+trx4kit+spousta blbostí a bastleni = trx8 + spousta zbytku

Obrázek

pro zacatek postupne rozebiram a zjistuju kde co jak by slo....
Obrázek
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: TRX8

Špatně krátíš v rovnici, jak můžeš mít celý zbytky! To je 10x10 a to je teprve kára :FINE: jedna celá náprava ti zbejt nemůže co s ní... :-[
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: TRX8

zbytek bude inšpirací k dalšímu stroji. Co takle dokoupit na ebayi dalsi zadni napravu a udelat lakatoš na portalech? :)
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRX8

Severní Korejci teď ukázali nový podvozek s raketou ... má 11 náprav, takže máš co dohánět ! :FINE:
vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Re: TRX8

já už to realizoval a zase rozebral, dokonce to ujelo i pár set metrů ale stálo to za prd. třeba se ti povede lépe. https://vincentvtg.rajce.idnes.cz/Merce ... _8x8_TRX-8
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: TRX8

v cem to bylo naprd? ja teda mam v planu klasicky 2+2 ne 1+3. Pricemz je treba resit smysl otaceni prvni napravy bohuzel nejde zrcadlove prevratit pokud chci mit spravne uhel rejdovych cepu.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Re: TRX8

no právě, musel by jsi dát mezi ně nějakou rozvodovku která by ten smysl otáčeni upravoval. ale obávám se že by nápravy byly hodně daleko od sebe, což nevypadá úplně dobře. u mě byl problém v zatáčení, musel jsem použít dvě serva a ty se začaly po nějaké době jízdy rozcházet. další byl poměrně dost velký nárust zatížení na origo motor. tak jsem to zatím vzdal, ale už mám plán jak to fungovat bude.
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: TRX8

no zatim mam v planu predradit prevod pred prvni diferak - udelal bych to ze dvou pastorku a s prevodem 1,1 takze by na prvni naprave zaroven byl overdrive coz pomuze do zatacek

a jen tak na okraj - jsem si ted vsiml ze jsme byvaly krajan :) zdravim HB
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: TRX8

ak je taka moznost, tak sup do nej. ja cakam na blazna, co bude robit Zil 7907 :-D
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: TRX8

pera2008 píše: 25.10.2020 16:05 ak je taka moznost, tak sup do nej. ja cakam na blazna, co bude robit Zil 7907 :-D
To je zajímavá úvaha a výzva . Mrknu na to kolik náprav to obnáší.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: TRX8

myslim ze to je MAZ 7907? 24x24 muhehe
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: TRX8

jj je to MAZ 7907 ( Zila staviam, preto sa mi to pletie ), MAZ 7907 som videl ako model len raz a to z lega. a ano, je to 24*24, v realy existuju len 2, pricom jeden je pojazdny a druhy mu sluzi na nahradne diely. Vyzva to je riadna, bol by to super model, len prakticka stranka bude asi podobna ako u realneho Mázu. Plus si neviem predstavit ako sa to bude prenasat na akcie :-D
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRX8

A proč bys to přenášel ? Jednoduše na tom přijedeš ! :OK:
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: TRX8

trochu rozcvicuju se zadni casti, napravy posunuty o 3cm dopredu
vahadla 2:1 kvuli vetsimu zdvihu pri krizeni, a propojeni kol jednim tlumicem by mel dat mensi bocni naklaneni - no kdyztak to presroubuju do nezavisla. Akorat budu muset dat jiny kardany, origo trx nedavaji ty zvyseny uhly. Kdyz pujdu po klasickych krizovych kloubech tak by mely dat 45st ne?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
vepredu uz protazeno, montaz co nevidet, jeste resim rozvodovku pred prvni napravou
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: TRX8

JEDETO!!!
https://vypravcihubicka.rajce.idnes.cz/trx-8/

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
kola a rozvodovku upletl Prusa MK3. Nechapu ze jsem si to neporidil uz davno.
Rozvodovka ( rika se tomu vubec tak?) je z traxxasich pastorku 20 a 18 zubu, takze dela overdrive na prvni naprave.
s tema zadnima napravama jsem se prilis rozmachl, zdvih sice peknej, ale neni kardanu kterej by to geometricky zvladl mezi treti a ctvrtou napravou.
A rizeni na prednich napravach propojim - takhle nezavisle dve serva asi neni ono. Neni presne definovana geometrie, dela si to v podstate co chce.
Myslite ze je blbost pouzit dve serva? mam obavu ze po spojeni se budou hadat, jak to delavaji napr. na Summitu. Vzhledem k tomu ze mam Ubec 8A tak bych tam asi zvladl naprat nejaky nalezite silny, kdyby bylo treba.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________

Zpět na „Traxxas TRX4“