Petronel
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 20.02.2017 21:33

Foxy UBEC 6A

Ahoj pánové,

jsem opravdu blbec. I když jsem věděl, že musím pro použití externího BECu vyřadit na přijímači od regulátoru napájení, přesto jsem to neudělal. Zapojil jsem externí BEC, zapnul baterku a dioda na regulátoru již jenom od té doby jenom červeně bliká. Vždy 1x, potom 2x, dále 3x, 4x a 5x. I když jsem hned UBEC odpojil a dal všechno zpátky je to stejné. Serva ale jdou, osvětlení také, ale diody blikají a motor nefunguje. Můžete mě říct, co jsem oddělal nebo v lepším případě si rozhodil?

Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Foxy UBEC 6A

Zkus zapojit do přijímače jen signál z BEC pro servo a napájení přijímače nech z reglu.
Zkus odpojit napájení z reglu do přijímače a zapoj zpět BEC.
Zkus zapojit regl do jiné zdířky přijímače pokud je tam ještě volná zdířka.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Petronel
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 20.02.2017 21:33

Re: Foxy UBEC 6A

Ahoj,

varianta 1: serva chodí všechna, řízeni bez problémů, motor nic,
varianta 2: stejně jako var. 1,
varianta 3: nic nechodí, reg. má v přijímači danou svoji pozici.

Při všech variantách platí, že diody problíkávají na regulátoru červeně v přesném pořadí - 1x, 2x, 3x, 4x a 5x. Tak si nastavuji vždy jízdní režimy.
Divné je, že se regulátor hned zapíná po vloženi baterie a něceká na zapnutí. Vlastně na nic nereaguje, jenom si bliká, serva jdou, světla svítí, ale motor nic.

Jsem v koncích, nevím co delat ...
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Foxy UBEC 6A

S velkou pravděpodobností vyhořel BEC v regulátoru. Některé regulátory mohou fungovat i bez toho BECu, ale je otázka, jestli program v tom regulátoru nezablokuje celý regulátor, pokud nefunguje BEC. Bez opravy toho regulátoru asi nic víc nezmůžeš.
Petronel
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 20.02.2017 21:33

Re: Foxy UBEC 6A

Ahoj, děkuji za odpověď. To je tedy pěkný průšvih ...
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Foxy UBEC 6A

Podobnou věc nedávno zažil kamarád u jiného reglu, zapne ho a jen bliká dioda, nic jiného, ani nejde vypnout. Poslal ho na reklamaci a čeká.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
c3ylon
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 06.03.2018 13:07

Re: Foxy UBEC 6A

Zdravím, měl bych dotaz. Zapojil jsem Foxy UBEC 6A, přímo na kabely regulátoru a odpojil červený kablik k přijímači. Po zapojeni baterie mi všechno funguje. Ale ještě jsem nezapnul regulátor. Předpokládám, že je to normální a místo zapnutí všeho regulatorem, budu zapínat všechno pouze připojením baterie. Díky.
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Foxy UBEC 6A

UBEC je externí napájení
v základu ti vše napájí BEC z regulátoru, k reglu je připojená baterie a z reglu jde po tom kabelu do přijímače cca 5V (plus tam po něm běhají signály z přijímače do reglu)
a z hlediska napájení je přijímač taková rozdvojka, takže si z něj bere napájení vše ostatní - serva a další co je na něm připojeno
když tam přivedeš napájení odjinud než z reglu (třeba z BECu), tak ti serva a další budou fungovat a přijímač také

všechno asi ne - motory by ti fungovat s vypnutým reglem neměly

ano, přijímač a vše ostatní se ti zapne připojením baterie
regl až po jeho zapnutí
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
c3ylon
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 06.03.2018 13:07

Re: Foxy UBEC 6A

Děkuji za odpověď, takže bych to mohl vyřešit například vypínačem umístěným na kablikach z UBEC k přijímači. Tím si můžu zapnout a vypnout model třeba v případě převozu.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Foxy UBEC 6A

A není jednodušší odpojit baterku? Než přidávat bod možných problémů?
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Foxy UBEC 6A

Já mam na soutěžním modelu vypínač na kabelu k baterce, tim mam vyřešený odpojování baterky při čekání na start. BEC mam naletovaný na kabelech od baterky k reglu a u reglu mam do přijímače jen signál. Servo mám přes V-kabel k BECu a do přijímače jen signál. Zapnu baterku a jde mi servo, přijímač, regl zapínam zvlášť. Baterky odpojuji až když přijedu domu před nabíjením.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126

Zpět na „Traxxas TRX4“