Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

LED kit Wish

Pořidil jsem si kit osvětlení od Wishe a nikde jsem nenašel návod - ani ne tak na sestavení - to se dá vyzkoušet, ale spíš popis, co ta destička s procesorem všechno umí ... nevíte o tom někdo něco ?
Dík za zprávu nebo nakopnutí správným směrem. :OK:
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: LED kit Wish

Foto nemáš? já měl návod na takové kartička co byla jako spodek balíčku - bylo tam schéma zapojení i režimy jak to bliká.
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: LED kit Wish

Došlo to v průhledném pytlíku bez jakéhokoli popisu - jen sada součástek s drátkama a ta základní deska s procesorem. Jde o tuto záležitost: https://www.youtube.com/watch?v=6pHeBlr51wE&t=6s
a druhé video: https://www.youtube.com/watch?v=FFEIIZYz810
Všimni si, že v obou videích jsou konektory zastrkaný do úplně jiných míst. Takže to zatím zkouším metodou pokus-omyl. Blbé na tom je, že ty konektory mají zámek a jakmile je jednou zasuneš na doraz, zámek zapadne a už to nejde jen tak snadno rozdělat - většinou se vytáhne celý spodní díl konektoru, což kvalitě spojů ale vůbec neprospívá.
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: LED kit Wish

Aha, tak já mám něco jiného. Ale normálně bych na Wish napsal a seřval je ať navalí návod, že bez něj Ti to je k ničemu :-D Jejich podpora komunikuje i česky a snaží se vyjít vstříc, tak za pokus nic nedáš :FINE:
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: LED kit Wish

Wishe si vážím ... to, co Česká pošta dokáže ztratit, Wish refunduje a vrátí peníze. Takové služby si vážím a nehodlám je nějak popotahovat ... vyzkouším to a uvidíme. Stejně asi po čase to předělám na osvětlovač DSYS, protože to je jiná liga a hlavně vyměním některé LEDky - hlavně v předních světlech, protože ty originál nejsou nic moc.
Uživatelský avatar
Tec
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 25.02.2018 17:52
Bydliště: SK-Banská Bystrica

Re: LED kit Wish

Podľa mňa máš toto: https://www.aliexpress.com/store/produc ... 6218dU0C2m
Zaroluj v obrázkoch, je tam aj schéma.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: LED kit Wish

Díky, to schéma trochu pomohlo - aspoň v tom, že jsem si potvdil, že tak, jak jsem to vyzkoušel, to funguje. Jinak toto osvětlení moc nedoporučuji - třeba hlavním světlům by daleko víc prospěly klasické vysocesvítívé 5 mm LED 72 cd, které sice nejsou tak krásně vidět ze všech stran, ale zato fungují, jak mají - osvětlí cestu před autem. Záleží také na přesném nastavení středových poloh - jinak blinkry svítí na každou stranu jinak ( od středové polohy ) a brzdová a obrysová světla nepříjemně poblikávají, pokud je střed přesně na středu - zde by se hodila nějaká střední mrtvá zóna. Na tom schématu je ještě zobrazeno ovládání třetím kanálem - ale nepřišli jsme na to, jak by to mělo fungovat. Ono to v kombinaci s originální vysílačkou stejně nemá moc velký význam, protože chybí další volný kanál.
Uživatelský avatar
Tec
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 25.02.2018 17:52
Bydliště: SK-Banská Bystrica

Re: LED kit Wish

Nerozumiem za akých okolností tie svetla preblikávajú a ako sa to teda správa s tými smerovkami?
A to máš ten istý plošák SG-DZ04S?
Zapája sa to aj na tretí kanál, čo je prevodovka. Je to blbé v tom, že zakaždým precvakne 2x aj servo, keďže je na Ch3.
Máš to teda zapojené na externý vypínač? Alebo proste svetlá svietia vždy so zapnutím regulárora, auta?
Tu je nejaké video k tomuto svetelnému kitu: https://www.youtube.com/watch?v=FFEIIZYz810 a aj toto vyzerá byť ono https://www.youtube.com/watch?v=rXe_iyVlsOE
A tu zas keď to má na CH3 a prepína to medzi funkciami jedno/dvoj/troj stiskom: https://www.youtube.com/watch?v=mY8hCvUwlMA&t=299s Ale to je iný kit, zrejme nie ten, ktorý máš Ty.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: LED kit Wish

Ano, je to ten stejný plošňák. To, že blikají světla ( jak potkávací, tak i brzdová ) je dáno tím, že konstuktér nenastavil mrtvou zónu kolem středu. Takže pokud máš plyn v nule a trimem se neposune mimo střed, tak ten procesor neví, jestli má nebo nemá dát povel ke svícení nebo k zhasnutí.
Olin dnes ráno přišel na ten třetí kanál - je určený pro těch 5 konektorů v řadě na boku. Pokud tam připojíš LEDky, tak buď blikají rychle, nebo pomalu, nebo postupně v řadě, nebo pomalu stmívat a rozsvěcovat a jde to také vypnout ( ne vše, jen ten sloupec pěti konektorů na boku ). Přehodit různá blikání jde jen zase postupným spínáním a vypínánít těch všech možností třetího kanálu. V praxi je to skoro na hov.. , protože to spínání je jak u komediantů - většina těch spínáníček je spíš na vánoční stromeček, než na maketu auta.
Uživatelský avatar
Petr Brown
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 12.03.2018 22:21

Re: LED kit Wish

Zde jsem našel tento návod .... safra poradte mi prosím jak vložit jpg co má 113 kB. Stále mi toto forum píše nahoře hlášku "Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh."
Traxxas TRX4 Defender - ten s tou lodí na střeše
Traxxas Stampede 4WD
ECX Barrage 1:24 4WD
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: LED kit Wish

Musíš obrázek dát třeba na rajče a potom sem dát odkaz.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Petr Brown
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 12.03.2018 22:21

Re: LED kit Wish

milan008 píše:Musíš obrázek dát třeba na rajče a potom sem dát odkaz.

aha díky. už jsem "zapomněl" na starý "triky" a člověk díky facebooku zpohodlněl.
Zde je schéma

Obrázek

a pár dalších fotek k zapojení zde https://petrbrown.rajce.idnes.cz/LED_kit/
Traxxas TRX4 Defender - ten s tou lodí na střeše
Traxxas Stampede 4WD
ECX Barrage 1:24 4WD
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: LED kit Wish

Každopádně to chce dát do hlavních světel pořádné 5 mm LEDky s velkou svítivostí a uzkým paprskem. To, co je v originále, je sice hezké na efekt ( rozsvícená světla jsou vidět ze všech úhlů ), ale jinak před autem je tma - žádný pořádný kužel světla na osvětlení cesty se nekoná. Trochu tomu pomůže horní rampa, ale opět v originále jsou SMD LEdky s nic moc výkonem.
Uživatelský avatar
Petr Brown
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 12.03.2018 22:21

Re: LED kit Wish

Borik píše:Každopádně to chce dát do hlavních světel pořádné 5 mm LEDky s velkou svítivostí a uzkým paprskem. To, co je v originále, je sice hezké na efekt ( rozsvícená světla jsou vidět ze všech úhlů ), ale jinak před autem je tma - žádný pořádný kužel světla na osvětlení cesty se nekoná. Trochu tomu pomůže horní rampa, ale opět v originále jsou SMD LEdky s nic moc výkonem.


A jakou horní super svítivou lampu doporučuješ?
Traxxas TRX4 Defender - ten s tou lodí na střeše
Traxxas Stampede 4WD
ECX Barrage 1:24 4WD
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: LED kit Wish

Obrázek
bflmpsvz

Zpět na „Traxxas TRX4“