Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

no a cos vybral?
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Dertus
Častý přispěvatel
Příspěvky: 543
Registrován: 16.06.2011 0:00
Bydliště: Loket
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

No, tak to je fakt boj. Mě to už taky vytáčí. Já tedy měl zatím nejsilnější ten Sawox,ale taky nejhorší zkušenost. Číny,hlavně MG496r vydrželo, jedno, tak druhé, kolem 4-6měsíců. Jen ta síla chyběla. jenže 250 korun nezamrzí jak servo za 900, které už podruhé vydrželo ani ne měsíc a podruhé to samá závada, že přestane točit do leva. To 29 kilové by mě zajímalo.Dnes jsem objednal to rádoby 17kg turnigy a tamto pošlu opět na reklamaci. Ve výsledku co jsem dal už za serva jsem dávno mohl mít to za 1800,- Ted na to prachy nechci dávat, mám jiné výdaje, ale do budoucna uvidím a pak ty prachy asi budu muset objetovat.Jen by to chtělo nějakou zkušenost,aby nešlo 2 měsíce a nazdar.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

PitaW píše:No, tak to je fakt boj. Mě to už taky vytáčí. Já tedy měl zatím nejsilnější ten Sawox,ale taky nejhorší zkušenost. Číny,hlavně MG496r vydrželo, jedno, tak druhé, kolem 4-6měsíců. Jen ta síla chyběla. jenže 250 korun nezamrzí jak servo za 900, které už podruhé vydrželo ani ne měsíc a podruhé to samá závada, že přestane točit do leva. To 29 kilové by mě zajímalo.Dnes jsem objednal to rádoby 17kg turnigy a tamto pošlu opět na reklamaci. Ve výsledku co jsem dal už za serva jsem dávno mohl mít to za 1800,- Ted na to prachy nechci dávat, mám jiné výdaje, ale do budoucna uvidím a pak ty prachy asi budu muset objetovat.Jen by to chtělo nějakou zkušenost,aby nešlo 2 měsíce a nazdar.

Zeptej se Péťo Balua. Jezdí s ním špenáta alias yotku :-p
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

PitaW píše:Jen by to chtělo nějakou zkušenost,aby nešlo 2 měsíce a nazdar.

Není to teda přímo moje zkušenost, ale Savox SC-1268SG na 6V funguje co vím obstojně a několik lidí zmiňovalo Hitecy HS-7950TH, HS-7955TG a HS-7990TH (ty už většinou s externím BEC). Z různých zdrojů jsem slyšel, že takový silný Hitec je poslední servo, které dotyčný musí koupit ;-) Pametry jsou bombastické, cena bohužel také...
Já mám Ace RC DS1015 (už se dělá i novější a silnější typ) a s 1,9" koly fungovalo bez problému, Wraitha na 2,2" Ripsawech v lehčích situacích zvládá taky bez zadýchání, na kameny a do těžkého terénu se teprve chystám. Nejsem teda ale bahňák...
BTW Utěsňuješ serva proti vodě?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Já utěsňuji všechny serva. Zatěsněný je jak plošňák, tak kabel i spáry a převody vazelínou, ale krom jednoho serva odešli všechny ostatní na souši a zrovna tenhle sawox byl ve vodě jen dvakrát a to už je jak jsem ho tam dal, někdy před 3 týdny.Možná asi musím tedy furt bahnit :lol: Tenkrát jsem je vždy rozebral a ani v jednom nebylo drobet vlhkosti a u trimů nechávám na pákách řízení, vždy drobet vůle, že to není tipťop v dorazech, ale nechápu proč zrovna tohle odejde tak brzy. Už mu nevěřím a nechci ho. Uvidím jestli ho uznaj a stane se to potřetí, tak pokud se domluvíme na vrácení peněz, doplatím a vemu to 29kg. Dnes přišlo to Turnigy, tak to asi hned půjdu prubnout na dráhu.

Tady je ježdění z úterka na nových diskách a těžištěm. Já včera byl do dnes v práci, tak jsem psal z telefonu.
http://pitaw.rajce.idnes.cz/Topcad_1%2C9_prezuti_Iroku/
Jsou tam asi 3 videa, kde je vidět těžiště.Ještě Budu muset nacpat molitan do kol. zadní jsou podhuštěné jak prase a přední se bortí se zadníma hodně do stran. Snad to nějak vychytám.
Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Pěkný pokoukání. Moc hezký. :OK:

S těma servama máš fakt boj - tak si to tady pročítám Tě zloběj a zloběj. Já mám zatím druhý ted MG 946. sice bych chtěl trošku víc síly ale, jde to. (zatím)
Tak Ti přeji štastnou ruku a hlavně aby dlouho vydrželo. Jezdí Ti to moc pěkně. Prostě šikovný ruce. :FINE:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

V-Ocko díky. Je to fakt boj. A teď zase. To se mi ještě u žádného nestalo, ale to Turnigy 1501 jsem namontoval a má zase pro změnu hrozně malý rejd. Vůbec to nechápu. Nedalo mui to a včera jsem ho rozebral, abych zkontroloval, zda jsem nějak blbě nenasadil převody, ale to jinak ani nejde. Takže když jsem konečně zvedl rejd, tak to servo točí asi tak stejně jak když jsem měl neopilované těhlice se šroubem, jenže mám na vysílači dorazy naštelované na 150%, kdežto na všech ostatních servech kolem 120-130% a to se páky těhlic dotýkaly náprav. Jak píšeš, ty Mg946 mě držely všechny nejdéle, jen ta síla chyběla. Tedy venku v pohodě, ale na trial slabé. Mám už fakt sto chutí objednat to 29kilové.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

PitaW píše:V-Ocko díky. Je to fakt boj. A teď zase. To se mi ještě u žádného nestalo, ale to Turnigy 1501 jsem namontoval a má zase pro změnu hrozně malý rejd. Vůbec to nechápu. Nedalo mui to a včera jsem ho rozebral, abych zkontroloval, zda jsem nějak blbě nenasadil převody, ale to jinak ani nejde. Takže když jsem konečně zvedl rejd, tak to servo točí asi tak stejně jak když jsem měl neopilované těhlice se šroubem, jenže mám na vysílači dorazy naštelované na 150%, kdežto na všech ostatních servech kolem 120-130% a to se páky těhlic dotýkaly náprav. Jak píšeš, ty Mg946 mě držely všechny nejdéle, jen ta síla chyběla. Tedy venku v pohodě, ale na trial slabé. Mám už fakt sto chutí objednat to 29kilové.

To je divný s tím rejdem Péťo. Já ho mám na Pattjeru a musím stahovat výchylky abych neurval těhlici, nebo nerozlisoval převody. Měl jsi ho rozebraný a při sládání jsi vše dal jak bylo? Tak to si pak nedokážu vysvětlit :-p
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

PitaW píše:...ty Mg946 mě držely všechny nejdéle, jen ta síla chyběla. Tedy venku v pohodě, ale na trial slabé. Mám už fakt sto chutí objednat to 29kilové.

Asi neřeknu nic převratného, ale s rostoucími nároky na jízdní výkony, rostou nároky na techniku a i její cena. Zaklepu to, ale zatím mám dobré zkušenosti s použitím osvědčený typů a kombinací. Sice to je větší investice na začátku, ale zas bezproblémový provoz, a nemusí to být nutně "top až exkluziv" kvalita a cena, ale musí to být na to použití dimenzované.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Já jezdim Fiteca od Marťase(žíla) a pohoda,má 21kg při 7.4V a je vodotěsný,pídžej jedno tenkrát odkouřil tak ho kuchnul a je fakt vodotěsný :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Wendis píše:Já jezdim Fiteca od Marťase(žíla) a pohoda,má 21kg při 7.4V a je vodotěsný,pídžej jedno tenkrát odkouřil tak ho kuchnul a je fakt vodotěsný :-)

Mám to Pídžejovo servo doma na náhradní díly a ještě mu za něj visím pade, ale doufám, že ho v brzké době nebudu potřebovat. No nekup to, když tak smutně koukal :-D
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Ja kdysi tenhle Sawox mel taky, jednou shorel po mesici na rovince, proste se zakourilo a konec, nastesti to nic jinyho v aute neschytalo, na pockani ho vymenili, ze prej skryta vada.. To druhy vydrzelo neco pres rok a pak taky umrelo, jako tobe, prestalo tocit na jednu stranu a po druhym zapojeni zacoudilo, takze konec.. Uz sem ani nesel na reklamacku, prodejnu zrusili.. No a od ty doby jezdim 2 roky jednu a tu samou cinu Towerpro, nezatesneny nic, kolikrat bylo pod vodou a az na obcasnou nervozitu v neutralu maka v pohode.. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Už jsem dlouho nepřidal příspěvěk :oops: ale přesto nezahálím.

Další změnou na voze jsou 10mm hexy od Slicka, kterému moc děkuji. Parádní prácička :hura: Takže je každá strana o 5mm víc než byla a rozdíl je opravdu znát. V terénu stabilita znatelně lepší a visuelně se mi to taky líbí. Je to hezky roztažené. Ony, ty nové disky už sami o sobě auto roztáhli, plus ty hexy.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Díky tomu se i těším na Boggery, protože ty byly hodně úzké. K tomu všemu jak teď 3dny leje, tak mám hroznou chuť na bláto a tak jsem se konečně rozhodl nastříkat ty disky a od rána na tom makám. Teď už čekám až to zaschne a pak musím dodělat těžiště, páč to nové se mi osvědčuje. Docela se těším, jak to bude celé vypadat.Barva se mi líbí a cytla pěkně. Matná černá, přelakovaná lakem bez lesku, ale vyšlo to moc pěkně. Zas vybarvím náboje kol červenou a rozhoduji se, zda dát černé, nebo stříbrné šrouby :?: Alespoň zase nějaká malá změna na autě :lol:

Obrázek
Naposledy upravil(a) PitaW dne 14.09.2013 12:31, celkem upraveno 1 x.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Tak už je Tacoma opět traktor :-D
Vyhrál jsem si barvením i na nábojích kol a myslím, že to vypadá dobře.Dnes jsem vybarvil šrouby stříbrnou a mazací místa červenou a poté ještě zalil lakem, aby to něco vydrželo. Kola jsou vyváženy pěkně a jsou o něco lehčí než Iroky. Přece jen jsou používané do bláta, tak ať to není celé tak těžké.

Obrázek

Obrázek

Stejně má ta černá něco do sebe :-p Dnes to půjdu testnout někam ven, protože teď je všude hrozně bláta a mě to nenechá klidným, tak půjdu i přes ten déšť. Jediné co mě mrzí a to dost, že jsem to chtěl dát na ty 10mm hexy od Slicka, ale bohužel to nejde, pokud tam chci mít náboje a né jen šroubek.Tak jsem tam dal jen pod každé kolo podložku a auto je roztažené jen o 2mm.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) PitaW dne 14.09.2013 12:32, celkem upraveno 1 x.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq

Zpět na „SCX10“